List

„Jeden kosz zawierał wyborne figi, jakimi są wczesne figi, drugi natomiast kosz zawierał figi zepsute, tak zepsute, że się nie nadawały do jedzenia. Pan zaś powiedział do mnie: Co widzisz, Jeremiaszu? Odpowiedziałem: Figi. Figi wyborne są bardzo dobre, a złe są zepsute, tak zepsute, że aż nie można ich jeść.”   

 Jer 24, 2-3

             Wielu z Was na pewno będzie zdumionych czytając właśnie taki fragment Pisma Świętego na początku tego listu. Ale czy nie jest tak dziś, że stoicie przed częstym wyborem Chrystusa w codzienności? Bądźcie dobrymi, wybornymi Figami! Bądźcie napełnieni Panem Jezusem, Jego Świętym Duchem! Nieustannie wzywajcie Bożego Baranka, aby nigdy nie okazać mu niewierności!

Kochani przyjaciele Domu Miłosierdzia Bożego! Bądźcie wierni naszemu Jedynemu Zbawicielowi. Miłujcie Go bardziej niż swoje własne życie. Pokładajcie w Nim całą nadzieję, nie trwożąc się o jutro. Po tych dwunastu latach istnienia Domu Miłosierdzia Bożego wiemy dobrze, że szaleńcza ufność w Boże prowadzenie jest charakterystyką tych Bożych dzieł. Musicie być Ufający Panu! Musi Wam towarzyszyć zawsze ta pewność, że On wszystko prowadzi i wszystko przenika. Serce dziecka ufającego bezgranicznie Ojcu, Abba, niepojęta miłość do Najświętszego Sakramentu i bezgraniczne oddanie się Matce niech będzie Waszą Regułą Życia.

Rok który jest za nami napawa nas jak zawsze ogromnym dziękczynieniem. Pośród setek wydarzeń może przypomnę tylko dwa. Pierwsze to 10 lat adoracji Najświętszego Sakramentu. Drugie zaś to dar nowego domu w Wietrznie, w którym będzie mogło zamieszkać ponad dwieście osób. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro, którego mogliśmy doświadczać w ubiegłym roku. Wasze modlitwy, Wasza przyjaźń, Wasze oznaki dobroci dla nas, Wasza pomoc finansowa dla wszystkich dzieł Bożego Miłosierdzia, napawa nas ogromną wdzięcznością! Niech Abba, Tatuś, odda Wam stokrotnie!

         Radość Bożego Narodzenia połączona z nowym rokiem świeckim niech sprawi, że wyruszycie dalej z tą pewnością dziecka Bożego, które wie, że nigdy nie jest same. Nawet jeśli nasze serce przeczuwa, że wiele się wydarzy w nadchodzącym roku i że próbie zostanie poddana nasza wiara, to niech Wasza ufność będzie tak wielka jak ufność Matki Bożej, która nigdy nie zwątpiła. Pamiętajcie, że kto wytrwa do końca będzie zbawiony!  

Dziękujemy! Dziękujemy, że jesteście z nami, pomagając tysiącom osób odzyskać nowe życie.

        Pragnę na koniec przypomnieć słowa św. Jana Pawła II, który niegdyś wołał: musicie być mocni wiarą! Tak, ten kto ma wiarę wie, że Chrystus może wszystko, że Ten kto pokłada w Nim nadzieje nigdy się nie zawiedzie! Wiara daje męstwo w pokonywaniu wszelkich trudności! Żywa wiara powoduje, że dojdziecie wytrwale do dnia zabrania Was z tej ziemi do nieba, tam gdzie już wiary nie ma, bo zobaczycie Go Twarzą w Twarz!

Niech Wasze serce będzie pełne żywej wiary!

ks. Radek Siwiński, Bracia i Siostry Miłosiernego Pana i Wolontariusze

 

List na Boże Narodzenie 2022

Boże Narodzenie 2022

Dom Miłosierdzia Bożego

 

 „Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio,

cieszcie się, weselcie i grajcie” Ps 98

 

Przyjaciele Domu Miłosierdzia Bożego,

Ufający Panu!

 

    Tak Bracia i Siostry! Chcemy wołać z radości na cześć Pana, chcemy się cieszyć, weselić i grać,   bo Chrystus Pan narodził się z Maryi Panny! Żywa wiara, że Pan jest i że jest zawsze, żywa nadzieja, że czuwa, że prowadzi, że nie odstępuje – nie pozwala nam ulegać smutkowi. Nawet pośród cierpienia i trudu, pewność, że On jest tak blisko, daje zawsze wewnętrzną radość. Trud tych czasów powoduje, że ufamy jeszcze bardziej, że rzucamy się w ramiona Pana jak nigdy dotąd. Dlatego wołamy: „Choćbym chodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną”. Ps 23

    Ten krótki list pozwala nam także, aby podziękować Wam za świętowanie 10-u lat Domu Miłosierdzia Bożego. Świętowanie dobiega powoli końca. Chcemy uwieńczyć ten radosny czas – Wielkim Dziękczynieniem za 10 lat Adoracji w dzień i w nocy w naszym Domu powstałym z ufności. 28-go grudnia rozpoczniemy  uroczystą Nowennę, by dziękować Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. W ostatnie trzy dni nowenny odbędą się wyjątkowe rekolekcje o Eucharystii, a w noc poprzedzającą 6-go stycznia będziemy ciągle uwielbiać śpiewem. W samo Objawienie Pańskie chcemy najbardziej jak umiemy dziękować za Obecność Syna Bożego pośród nas. Mamy świadomość, że ratowanie tysięcy ludzi, rekolekcje, ewangelizacje, wszystkie Domy, ogrom łask to tylko  dlatego, że adorujemy Pana. Tak bardzo chcemy wołać: Przyjdźcie, by adorować Chleb Życia Wiecznego, Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Syna Bożego! 

    Dziękczynienie –  to słowo od kilku miesięcy jest nieustannie na naszych ustach. Dziękujemy Panu bo wszystko z Niego i dziękujemy Wam. Drodzy Przyjaciele, dziękujemy za Waszą przyjaźń, modlitwę, opiekę i troskę o nas. Niech Dobry i Miłosierny Pan Wam błogosławi!

DZIĘKUJEMY!

Ksiądz Radek,

Bracia i Siostry Miłosiernego Pana

List na Boże Narodzenie 2021

Boże Narodzenie 2021

Uroczystość Najświętszej Maryi Matki Boga

Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. (Łk 1, 35)

Kochani Przyjaciele Domu Miłosierdzia Bożego!

Ufający Panu!

Tajemnica, bo Pan Sam przychodzi do nas w sposób niepojęty w Betlejem! Tajemnica, bo spożywamy Jego Samego w Eucharystii. Tajemnica, bo niebo jest przygotowane dla nas! Tajemnica, bo nie pojmujemy jak bardzo nas umiłował. Tajemnica Twojego życia. Tak, wiele Tajemnic bo Pan jest Niepojęty. Chodzi o to aby Mu zaufać, zaufać w Jego prowadzenie, w Jego łaskę, w Jego Obecność w nas i przy nas. Nie musisz wszystkiego rozumieć. On się wszystkim zajmie, ufaj! ON Cię będzie prowadził. Ufaj w każdym czasie, bądź jak dziecko w ręku ABBA, TATUSIA. Nie bój się!

Tradycyjnie chcemy Wam napisać co wydarzyło się w tym roku w naszych Domach i innych prowadzonych przez Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia dziełach.

Ze względu na ogłoszony w Kościele Rok św. Józefa, minione miesiące były mocno naznaczone Jego obecnością i orędownictwem. Przez pięć kolejnych miesięcy odprawiliśmy w naszej kaplicy nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa. W grudniu natomiast, poprzez nowennę, dziękowaliśmy temu świętemu orędownikowi za obfite łaski, których dostąpiliśmy w tym czasie oraz zorganizowaliśmy dwie pielgrzymki dziękczynne do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

W tym roku po raz drugi odbyła się procesja Bożego Ciała, którą przygotowaliśmy wraz z Ojcami Franciszkanami. Jak rok temu, procesja zakończyła się przy naszym koszalińskim Domu, gdzie zbudowaliśmy duży ołtarz ozdobiony przepięknymi kwiatami, aby uczcić Najświętszy Sakrament. Oprócz tego, w naszej kaplicy utworzyliśmy dywan z kwiatów.

Niewątpliwie największym wydarzeniem tego roku było dla nas otwarcie Pustelni Bożego Miłosierdzia. Miało ono miejsce 29 czerwca (uroczystość śś. Piotra i Pawła). Centrum Pustelni stanowi kaplica p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pomimo trwających tam prac, miejsce to odwiedza wiele osób. Pustelnia stała się także drugim domem Braci Miłosiernego Pana, miejscem gdzie posługują i wypełniają powierzony im charyzmat. Na koniec tego roku, mamy siedem eremów, gdzie jeden z nich pełni funkcję gościnną, aby każdy kto przyjdzie, mógł napić się dobrej herbaty i porozmawiać z braćmi.

Drodzy Przyjaciele, ku naszej wielkiej radości wspólnoty Braci i Sióstr Miłosiernego Pana pięknie się rozwijają. Dołączają do nich kolejne osoby, które chcą oddać swe życie Panu, posługując w rozwijających się nieustannie dziełach Miłosierdzia Bożego. We wrześniu pierwsi Bracia już po raz trzeci ponowili śluby, zaś jedna z sióstr złożyła pierwszą profesję, na ręce JE biskupa Edwarda Dajczaka. Od marca 2020r. nieustannie działa pogotowie Braci i Sióstr Miłosiernego Pana. Powstało ono, aby służyć pomocą osobom starszym, chorym i samotnym. Młodzi zakonnicy noszą jedzenie tym, którzy tego potrzebują, nade wszystko jednak służą rozmową i obecnością.

W tym roku udało nam się rozpocząć remont elewacji naszego koszalińskiego Domu. Odnowiona została jedna ściana szczytowa i część elewacji od strony podwórza.

Kochani, w związku z wieloma zapytaniami o możliwość wysyłania naszych produktów piekarniczych czy rękodzieła, w październiku ruszyła nowa inicjatywa – sklep internetowy.

Od dłuższego czasu prosiliśmy Boga przez ręce Maryi i św. Józefa o kolejny dom, abyśmy mogli przyjąć wszystkich, którzy proszą nas o pomoc, szczególnie w sezonie zimowym, kiedy nasze Domy są przepełnione. Dobry Tatuś Niebieski wysłuchał naszej prośby. Piątego listopada, w pierwszy piątek miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, przejęliśmy dom w Warcinie, który wcześniej służył zorganizowanym grupom jako dom rekolekcyjny. Szesnastego listopada, we wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia w tym Domu zamieszkały nasze mieszkanki z Uliszek. Budynek w Warcinie jest duży, a więc może pomieścić dużo więcej osób potrzebujących niż ten znajdujący się w Uliszkach.

Ku naszej radości także prężnie rozwijają się dzieła ewangelizacyjne: Piekarnia Bożego Miłosierdzia i katolicka kawiarnia „Kawa z duszą”, której pięciolecie powstania świętowaliśmy ósmego grudnia. Wyroby naszej Piekarni cieszą się dużym zainteresowaniem. W naszych Domach obecnie mieszka około 170 osób. Za nami 6 Wigilii gdzie przy stołach zasiadło prawie 400 osób.

Jak zawsze nie znajdujemy słów by Wam podziękować za wszelką dobro, modlitwę, pieniądze, ogrom rzeczy materialnych w tym pożywienie. BÓG ZAPŁAĆ!!!

Ufający Panu, bądźcie mężni i niczego się nie bójcie. Pan jest z nami!

Niech Wam dobry Bóg błogosławi na kolejny rok!

Ksiądz Radosław Siwiński, Bracia i Siostry Miłosiernego Pana, Wolontariusze i Mieszkańcy

List na Wielkanoc

Dom Miłosierdzia Bożego, Wielkanoc 2021 r.

 

„Potem ujrzałem niebo otwarte: a oto – biały koń, a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym, oto sprawiedliwie sądzi i walczy. Oczy Jego jak płomień ognia, a wiele diademów na Jego głowie. Ma wypisane imię, którego nikt nie zna prócz Niego. Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boga. A wojska, które są w niebie, towarzyszyły Mu na białych koniach – wszyscy odziani w biały, czysty bisior. A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga. A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW.” Ap 19, 11-16

 

Ufający Panu!

Niech Jezus, nasz Jedyny Pan, Żyjący na wieki, da Wam ogromną radość i niezłomną nadzieję! Niech zabierze wszelki lęk i smutek! Bo przecież ON żyje i jest pośród nas! Tak bardzo chciałbym wykrzyczeć tę Wielką Radość Wielkanocną! Tak bardzo chciałbym przekonywać Każdego i Każdą Was o Obecności Jezusa Żyjącego Waszym Życiu! W Jezusie i w Nim mamy wszystko!

Jak zawsze, przy okazji listu przekazujemy kilka wiadomości od nas. W naszych trzech Domach mieszka obecnie ok. 160 osób. Codziennie, oprócz posiłków dla naszych mieszkańców wydajemy ok. 170 dwudaniowych obiadów dla potrzebujących z miasta, nadal ze względu na obostrzenia jesteśmy zmuszeni robić to w namiocie, znajdującym się na podwórzu koszalińskiego Domu. Od ponad roku działa pogotowie Braci i Sióstr Miłosiernego Pana. Codziennie pojawiają się zgłoszenia od osób, które proszą o pomoc w przeróżnych potrzebach. Ku naszej wielkiej radości obie wspólnoty dzięki Bożej Łasce rozrastają się. W lutym kolejny z braci złożył profesję zakonną, natomiast w marcu jedna z sióstr przyjęła habit.

W czasie tegorocznego Wielkiego Postu w szczególny sposób towarzyszyła nam postać św. Józefa, którego rok obchodzimy w Kościele. To jeden z głównych patronów naszego koszalińskiego Domu. 9 lat temu, w czasie nowenny do tego świętego kupiliśmy budynek, który stał się Domem Miłosierdzia Bożego, natomiast 3 lata temu w tym samym czasie powstała Piekarnia Bożego Miłosierdzia. Do uroczystości św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przygotowywaliśmy się podczas nowenny połączonej  z konferencjami dotyczącymi tego świętego opiekuna naszego Domu. już wiele w tym roku otrzymaliśmy od Niego. Obecnie trwamy w nowennie do Bożego Miłosierdzia. Podobnie jak rok temu, nie możemy świętować Niedzieli Bożego Miłosierdzia z całym miastem, jednak chcemy uwielbiać Miłosiernego Pana wewnątrz naszych Domów, czuwając przed Najświętszym Sakramentem i poprzez uroczystą koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzięki transmisji online z naszej kaplicy możecie łączyć się z nami na modlitwie. Na Roli ogrom ludzi i niestanne prace i remonty. Uliszki – ciągłe remonty i podobnie dom pełen kobiet. Pustelnia rośnie w oczach. Piekarnia coraz większy rozwój, a kawiarnia w związku z sytuacją wciąż zamknięta. W tym czasie tworzymy wiele tematycznych ulotek, które prowadzą do Jezusa. Mimo sytuacji żyjemy bardzo normalnie, pokładając całą nadzieję w Jezusie. Myślę że ufamy Jezusowi jeszcze bardziej – tego pragniemy najbardziej!

Nigdy nie przestaniemy Wam dziękować za Waszą dobroć i miłość do nas. Za Waszą modlitwę i wszelkie dary materialne, dzięki którym żyjemy. Odwdzięczamy się szczerą modlitwą i autentycznym życiem, kochając Jezusa.

Niech zbliżające się święto Miłosierdzia Bożego będzie dla was kolejną wielką radością! Niech Dobry Pan Wam błogosławi!

Ks. Radek z Braćmi, Siostrami i wolontariuszami Domu Miłosierdzia Bożego.

List

Boże Narodzenie 2020 r.

 

Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia.  J 8,12

 

Przyjaciele Jezusa, Ufający Panu!

 

            Nadzieja, jak mówi św. Tomasz z Akwinu, to pewność życia wiecznego, to pewność, że Pan doprowadzi nas do nieba! Jezus nasz Jedyny Pan przyszedł, aby objawić nam, że niebo, otwarte przez Niego, jest darem dla nas! Pragnijcie nieba! Niebo to nasz Dom prawdziwy, jak powie św. Piotr, niebo to prawdziwa Ojczyzna! Karmcie się nadzieją, a nie lękiem! Lęk zamyka i odbiera zdrowy rozum. Jezus przyszedł, aby to życie, także tu na ziemi było inne, pełne NIEGO i w NIM. Spójrzcie na Matkę, Matkę Boga, Ona w każdej sekundzie swego życia ufała i była pokorna, to znaczy zawsze zwrócona na Pana, zawsze ufna! Przyjaciele, nie bójcie się! ON czuwa nad Wami! Bądźcie wierni Jezusowi i Jego Ewangelii! Tego Wam życzę najbardziej z całego serca i proszę za Wami Pana, aby Wam błogosławił i Was rozradował!

Swoim zwyczajem chcę pokrótce napisać Wam czym żyliśmy przez ostatnie miesiące. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią wiele wydarzeń roku liturgicznego przeżywaliśmy bardziej kameralnie. Niedzielę Bożego Miłosierdzia spędziliśmy wielbiąc Boga w naszej kaplicy i wsłuchując się w słowa Dzienniczka. Aby uczcić setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II na naszym koszalińskim Domu pojawił się baner przedstawiający świętego i jego słowa dotyczące Eucharystii. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej wraz z Ojcami Franciszkanami zorganizowaliśmy procesję Eucharystyczną. Spełniło się wtedy jedno z naszych marzeń – mogliśmy zbudować ołtarz przy naszym koszalińskim Domu. Ze wzglądu na sytuację związaną z pandemią nie mogliśmy w tym roku zorganizować dużych ewangelizacji letnich. Jednak Pan pokazał, abyśmy głosili Boga Żywego w naszym mieście. Siostry, Bracia i osoby świeckie wielokrotnie wychodziły na ulice Koszalina dzielić się z mieszkańcami świadectwem swojego życia z Jezusem. Na prośbę wielu osób wznowiliśmy spotkania z Apokalipsą św. Jana. Natomiast w listopadzie po raz drugi rozpoczęło się w naszej kaplicy 33-dniowe przygotowanie do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg. Traktatu św. Ludwika. Pod koniec Adwentu swoje rekolekcje przeżyli mieszkańcy wszystkich trzech Domów Miłosierdzia Bożego.

            Przechodząc do spraw życia codziennego: nadal trwają remonty w Domu dla kobiet  w Uliszkach, za nami hydraulika, elektryka, odnowienie łazienek. Na Roli powstał domek, w którym zamieszkało 8 osób, altana i nowa drewutnia; został także odnowiony ogród. W koszalińskim Domu wyremontowane zostały balkony. Cały czas trwają prace na Pustelni Bożego Miłosierdzia, którą planujemy otworzyć na uroczystość Serca Jezusa: piękną kaplicę i cztery pustelnie. W maju liczba mieszkańców trzech Domów sięgnęła 150 osób. Dużym zmartwieniem był dla nas fakt, że ze wzglądu na pandemię nie możemy wpuszczać osób potrzebujących na jadalnię, dlatego niejednokrotnie czekali oni na deszczu i w chłodzie. Bóg szybko przyszedł nam z pomocą i zostały zakupione dwa piękne namioty zewnętrzne, gdzie posługujemy każdemu w potrzebie.

            Chcemy też z serca podziękować za ofiarowany nam 1% podatku (101 502 zł). Pieniądze przeznaczyliśmy na pokrycie naszych długów oraz na bieżące działanie Domów.

            Ku naszej wielkiej radości Biskup Edward Dajczak 19 czerwca 2020 r. podpisał dokument inicjujący powstanie wspólnoty Sióstr Miłosiernego Pana. Dzień później dwie siostry przyjęły habit i rozpoczęły kanoniczny nowicjat. Wspólnota Braci również się rozwija, w czerwcu i grudniu kolejni Bracia przyjęli habity. Natomiast czterej Bracia we wrześniu złożyli drugą profesję zakonną. Nieustannie od marca działa pogotowie Sióstr i Braci, którzy odwiedzają osoby potrzebujące, aby dać Jezusową nadzieję, zrobić zakupy, pokrzepić               i uczynić wszystko co konieczne by nie stracić pokoju serca w tym trudnym czasie.

            Cały czas działa Piekarnia Bożego Miłosierdzia. Staramy się wprowadzać kolejne produkty i rękodzieło, które powstaje w naszym Domu. W październiku minęło 10 lat od założenia Stowarzyszenia.

            Niewątpliwie wielką radością są Bracia i Siostry Miłosiernego Pana, którzy trwają wiele godzin na modlitwie i swoją dobrocią zajmują się nieustannie setkami osób. Prowadzą coraz odważniej te wszystkie dzieła Bożego Miłosierdzia i wzbudzają wszędzie gdzie są ogromną ufność do Pana! Niech Bóg będzie uwielbiony w tych niezwykłych osobach! Proszę Was o modlitwę za nimi i o nowe powołania do ich wspólnot.

            Na koniec, jak zawsze nie znajduję słów, by Wam podziękować za wszystko: dobroć, modlitwę, ofiary na te wszystkie dzieła. Niech Jezus, nasz Zbawiciel odda Wam stokrotnie!

Ufający Panu!

Jezus jest z nami, to jest najpewniejsze!

Z serca Wam błogosławię.

Radosław Siwiński z Braćmi i Siostrami Miłosiernego Pana

 

Wielkanocny list

Dom Miłosierdzia Bożego, Wielkanoc 2020 r.

Gdy GO ujrzałem, padłem jak martwy do Jego stóp. ON jednak położył na mnie swoją prawą rękę i powiedział „Nie bój się! Ja jestem Pierwszy i Ostatni, i Żyjący. Byłem umarły, a oto jestem Żyjący na wieki wieków. Mam też klucze śmierci i krainy umarłych. Ap 1,17-18b

 

Drodzy Przyjaciele Jezusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego!

Tak bardzo chciałbym nieustannie mówić do Was o ufności! Ufność Panu jest siłą życia!  Nie bójcie się tylko ufajcie! Jezus Zmartwychwstały jest przy nas i wszystkim się zajmie. Bądźcie jak dziecko w dłoniach Ojca, w dłoniach Abba, TATUSIA. Choć świat wygląda inaczej, to jednak Pan jest wciąż TEN SAM, kochający, przebaczający, który pragnie dla nas NIEBA.

W naszych trzech Domach mieszka ponad 140 osób. Na Roli powstaje kolejny domek, w którym będą mogły zamieszkać następne potrzebujące pomocy osoby. Cały czas mieszkańcy porządkują teren. Praca przy wielkim kurniku, pszczołach, w ogrodzie i w lesie to codzienność w naszym wiejskim domu. W Uliszkach trwa porządkowanie terenu wokół domu. Cały czas powstaje kaplica, remont kanalizacji i elektryki. Trwa budowa Pustelni Bożego Miłosierdzia, miejsca gdzie każdy będzie mógł spotkać się z Panem w ciszy, z dala od codziennego zgiełku.

 16 marca obchodziliśmy ósmą rocznicę zakupu budynku, który stał się Domem Miłosierdzia Bożego. Tego samego dnia przypada rocznica powstania Piekarni Bożego Miłosierdzia. To już dwa lata odkąd dokładamy starań, aby w naszych sklepach sprzedawać zdrowe, ekologiczne wypieki. W tym roku ulepszyliśmy nasze receptury i rozszerzyliśmy nas asortyment.

Ku naszej wielkiej radości Wspólnota Braci Miłosiernego Pana się powiększa. W lutym kolejny brat przyjął habit i rozpoczął kanoniczny nowicjat. W naszym Domu mieszkają i formują się dwie kobiety, które oddały swoje życie Jezusowi i chcą stworzyć żeńską gałąź wspólnoty Miłosiernego Pana. Obecnie, w trudnym czasie pandemii Bracia i Siostry wychodzą do ludzi, którzy proszą o pomoc w przeróżnych sprawach. Niosą im nie tylko chleb, ale dobre ewangeliczne Słowo.

Dzięki transmisji online z naszej kaplicy możemy docierać do Was poprzez Msze święte, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i diecezjalny różaniec.

Jak zawsze dziękujemy Wam za wszystko! Słowa nasze nie wypowiedzą przeogromnej wdzięczności jaką mamy za Waszą dobroć! Żyjcie Panem w JEGO SŁOWIE i w ŚWIETYCH SAKRAMENTACH, które dają życie wieczne. Pragnijcie NIEBA! Nie dajcie sobie nigdy tego pragnienia odebrać!

Niech Dobry Pan Wam błogosławi.

Ks. Radek z ekipą Domu Miłosierdzia Bożego!

Listy

Bardzo chcielibyśmy wysłać do Was listy na Boże Narodzenie pocztą tradycyjną, jak to robiliśmy w poprzednich latach. Niestety ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych jest to niemożliwe. Dlatego zachęcamy Was do zapoznania się się z listem, który zamieściliśmy na naszej stronie TUTAJ

List na Boże Narodzenie i Nowy Rok

Boże Narodzenie 2019 r.

 

«Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. Łk 2,10-11

 

Drodzy Przyjaciele Jezusa Miłosiernego!

Na początku tego listu chciałbym przywołać słowa sługi bożego arcybiskupa Fultona Sheena: Każda matka, gdy przytula nowe życie z niej zrodzone, spogląda w górę ku niebiosom, by podziękować Bogu za dar, który ponownie uczynił świat młodym. Lecz była jedna matka, Madonna, która nie podnosiła oczu ku górze. Spoglądała w dół, ku Niebu, albowiem Niebo było w Jej ramionach”. Była to prawdopodobnie pierwsza adoracja nowonarodzonego Pana. Życzymy Wam, abyście nie dali sobie odebrać nadziei, że Pan ma wszystko w swoich rękach! Żebyście wytrwale podążali za Panem, który jest większy niż wszelkie zło, nawet to zło obecne w samym Kościele!

Za parę dni, w uroczystość Objawienia Pańskiego będziemy obchodzić siódmą rocznicę rozpoczęcia wieczystej adoracji Jezusa Eucharystycznego w naszym koszalińskim Domu. Wielokrotnie powtarzamy, że nasze Domy i rozwijające się przy nich dzieła rosną dzięki tej przedziwnej Obecności Jezusa.

Niezmiennie z roku na rok zwiększa się liczba osób z miasta, które korzystają z posiłków i łaźni w naszym koszalińskim Domu. Grupa seniorów spędza z nami czas w ramach inicjatywy „Bądźmy razem w Domu”. Wiele osób szuka pomocy i wsparcia w naszym Punkcie Pomocy Psychologicznej. Nieodpłatnych porad udziela radca prawny. Udzielają nam również wsparcia lekarze, którzy pomagają naszym podopiecznym. Setki osób pukają do drzwi koszalińskiego Domu prosząc o pomoc w przeróżnych potrzebach. Wraz z ks. Krzysztofem przyjmujemy wielu ludzi modląc się nad nimi, rozmawiając i pełniąc posługę egzorcystów.

Obecnie w naszych trzech Domach mieszka ok. 130 osób. W domu dla kobiet w Uliszkach cały czas trwają remonty i budowa kaplicy. Tego lata w pasiece na Roli odbyło się pierwsze, duże miodobranie. W tym roku udało nam się kupić garaże znajdujące się przy naszym koszalińskim Domu, dzięki temu mogliśmy wyburzyć wszystkie znajdujące na tym terenie ruiny.

Wielką radością jest dla nas rozwijająca się wspólnota Braci Miłosiernego Pana. 15.09.2019 r. czterej Bracia w Bazylice Mniejszej w Skrzatuszu w obecności Biskupa Krzysztofa Włodarczyka złożyli pierwsze śluby zakonne. Tego samego dnia nasze dwie wolontariuszki oddały w tym miejscu swoje życie Jezusowi, ufamy, że gdy dołączy do nich kolejna kobieta oficjalnie zostanie powołana do życia wspólnota Sióstr Miłosiernego Pana. Tego lata wraz Braćmi wyruszyłem na Pomorską Drogę św. Jakuba. Wierzę, że wspólne pielgrzymowanie  o żebraczym chlebie buduje jedność we wspólnocie i umacnia ufność w to, że Pan zatroszczy się o wszystkie nasze potrzeby. Bracia regularnie wychodzą na ulice Koszalina idąc na spotkanie z osobami bezdomnymi i ubogimi. Od grudnia, w każdą środę w naszej kawiarni czekają na osoby, które chciałyby z nimi porozmawiać.

W sierpniu ks. biskup Edward Dajczak poświęcił teren na którym powstanie największa w Polsce pustelnia. Na 11 ha ziemi w lesie pod Białym Borem stanie kaplica i drewniane domki, gdzie każdy będzie mógł w ciszy odpoczywać przy Jezusie. Udało nam się wyremontować drogę prowadzącą w to miejsce, dzięki czemu stanął już pierwszy domek.

Całe lato głosiliśmy Pana podczas 3 dużych akcji ewangelizacyjnych – Ewangelizacje Wiosek, Ewangelizacja Nadmorska i Karawana Bożego Miłosierdzia.

W październiku w Koszalińskiej Filharmonii, podczas gali z okazji Dnia Organizacji Pozarządowych otrzymaliśmy nagrodę „Lidera NGO”. To dla nas wielka radość, że to co robimy jest dostrzegane przez inne organizacje. 

W tym roku z 1% podatku otrzymaliśmy 272 000 zł, które przeznaczyliśmy na bieżącą działalność Domów.

To takie najważniejsze wiadomości z kilku miesięcy, które są dla nas ogromną radością. Tak bardzo dziękujemy Wam za Wasze cudowne i dobre serca, dzięki którym dzieje się tak wiele dobra. Bóg zapłać za wszystko. Niech Dobry Pan Wam błogosławi!

 

Ks. Radosław Siwiński wraz z ekipą Domu Miłosierdzia Bożego

List na Boże Narodzenie

Boże Narodzenie 2018 r.

„Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło.” /Iz 9,1/ 

Drodzy Przyjaciele Jezusa Miłosiernego!

Święta Faustyna zapytała kiedyś Jezusa dlaczego przychodzi do niej jako dziecko, On odpowiedział jej, że zrobił to, żeby nie bała się Boga, żeby mogła przytulić Go do swojego serca bez lęku i strachu. W tym czasie Bożego Narodzenia chcę Wam życzyć właśnie tego, abyście przyjęli do swojego serca na nowo Dzieciątko Jezus, które nie pragnie niczego więcej niż być przez Was kochane i abyście się nigdy nie bali Boga!

Zawsze kiedy piszę do Was list, chciałbym dać Wam nadzieję, która rozpali Wasze serca i pokona wszelką beznadzieję, która tak mocno szerzy się wśród ludzi. To co do Was piszę o działaniu Boga Żywego niech Was podniesie!

Jak wiecie coraz więcej ludzi z miasta przychodzi do nas na obiady, niejednokrotnie też na śniadania i kolacje, wielu ubogich korzysta z naszej łaźni, grupa seniorów spędza u nas czas w ramach inicjatywy „Bądźmy razem w Domu”, setki osób puka do naszych drzwi prosząc o pomoc w przeróżnych potrzebach. Powiększa się też ekipa specjalistów – psychologów, pedagogów, terapeutów i prawników, z których nieodpłatnej pomocy może skorzystać każdy. Współpracują z nami też lekarze, którzy pomagają naszym podopiecznym, często zmagających się z ciężkimi chorobami. Obecnie w naszych trzech Domach przebywa łącznie ok. 120 mieszkańców.

Ks. Krzysztof i ja przyjmujemy wielu ludzi modląc się nad nimi, rozmawiając i pełniąc posługę egzorcystów. Pomimo wielu ludzkich działań pamiętamy o tym, że jedyną Osobą, która może w pełni pomóc człowiekowi jest tylko Jezus Chrystus, szczególnie obecny w naszym Domu w Najświętszym Sakramencie, którego wieczysta adoracja trwa już 6 lat.

Bardzo ważnym dla nas wydarzeniem, które miało miejsce w tym roku jest powstanie Wspólnoty Braci Miłosiernego Pana tworzonej już przez pięciu mężczyzn, którzy chcą żyć i formować się w posłuszeństwie, czystości i ubóstwie, posługując ubogim i w prostocie głosić nieskończone Miłosierdzie Boże. Bracia przywdziali habity i obecnie przeżywają nowicjat. Rozumiemy wszyscy, że jeżeli Pan pozwoli to właśnie oni będą dla nas ogromnym balsamem Miłosierdzia na te czasy.

Zakończyliśmy ostatni etap instalacji przeciwpożarowej w koszalińskim Domu. Przeprowadziliśmy w połowie remont Domu w Uliszkach. Na Roli powstała pasieka i zakończone zostały prace na podwórzu, a cała posiadłość wygląda niezwykle pięknie. Ku naszej wielkiej radości udało nam się kupić teren obok koszalińskiego Domu, o który już od kilku lat modliliśmy się do św. Józefa. Chcemy, aby właśnie tu powstał Dom dla seniorów, specjalnie dostosowany do ich niełatwego życia. W marcu otworzyliśmy Piekarnię Bożego Miłosierdzia, gdzie pracują nasi mieszkańcy. Bardzo zależy nam, aby nasze wypieki były zdrowe i wolne od wszelkich chemicznych „ulepszaczy”. Wielką radość daje nam to, że osoby pracujące zarówno w samej piekarni, jak i w sklepach odzyskują wiarę we własne możliwości, nabierają chęci do działania i zmieniania swojego życia. Jest to dzieło, które mamy nadzieje z czasem będzie utrzymywało w części nasze Domy.

W tym roku jeszcze głębiej przeżyliśmy przygotowania do Wielkanocy jak i ją samą, ponieważ pierwszy raz w naszej kaplicy miało miejsce Triduum Paschalne. Wielu  mieszkańców i wolontariuszy było zaangażowanych w przygotowania z nim związane, co pozwoliło im mocniej zanurzyć się w tajemnicę tych świętych dni. Jak co roku zaprosiliśmy całe miasto do świętowania Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Na Rynku Staromiejskim została wykonana symfoniczna Koronka do Bożego Miłosierdzia skomponowana przez zaprzyjaźnioną z nami artystkę z Krakowa. Chór i zespół muzyczny tworzyli nasi wolontariusze i przedstawiciele różnych wspólnot działających w Koszalinie. Lato było czasem intensywnego głoszenia Boga Żywego – na plażach, w parafiach wiejskich i na trasie Karawany Bożego Miłosierdzia. W grudniu świętowaliśmy dwa lata naszej katolickiej kawiarni. W lipcu został nam przekazy 1% podatku – 230 tysięcy złotych.

W tym roku doświadczyliśmy także ogromnego bólu spowodowanego śmiercią kilku mieszkańców, którzy byli już z nami długo. Szczególnie przeżyliśmy śmierć naszej pierwszej mieszkanki babci Marysi. Pomimo smutku, który odczuwa się podczas straty bliskich, przez łzy pojawiła się pewność, że są już w ramionach Miłosiernego Boga.

To tak w skrócie, abyście mogli zobaczyć jak niesamowicie Bóg prowadzi Dzieła Bożego Miłosierdzia. Nasze plany na ten rok to być wiernym Bogu we wszystkim i zrobić wszystko, aby powstał Dom dla seniorów i pustelnia diecezjalna koło Białego Boru.

To wszystko dzieje się dzięki Miłosiernemu Bogu, ale i dzięki Wam. DZIĘKUJEMY! Pamiętajcie o nas w modlitwie, pomagajcie nam we wszystkim. Prosimy wspomagajcie nas też materialnie, prosimy o Wasz 1%.

Trwajcie w nadziei, bo „NADZIEJA ZWIEŚĆ NIE MOŻE” /Rz 5, 5/.

Z serca Wam błogosławię!

ks. Radosław Siwiński wraz z całą ekipą.

 

List na Boże Narodzenie 2017

Dom Miłosierdzia Bożego, Boże Narodzenie 2017r.

 

„Bóg jest światłością , nie ma w Nim żadnej ciemności” (1 Jan 1,5)

Drodzy Przyjaciele Jezusa Miłosiernego!
W tych niezwykle uciążliwych czasach śpieszę, aby Wam przypomnieć, że nie ma takich ciemności, które byłyby większe od naszego Pana Jezusa Chrystusa. On jest Światłem, idąc za Nim damy radę! Niech ta nadzieja, w tych Świętych dniach będzie dla Was największym umocnieniem!
Dom Miłosierdzia Bożego jest wielkim i wyrazistym znakiem dla nas wszystkich, że Pan jest pośród nas i nigdy nas nie zostawia.
Naszą radością jest człowiek, którego przyjmujemy i kochamy, wychowujemy i umacniamy na niełatwej drodze życia. Obecnie jest nas prawie 100 osób w trzech Domach. Tak, mamy od niedawna trzeci Dom, Dom dla kobiet. To wielki dar Matki Najświętszej i św. Jana Bosko. Nasze życie to jak zawsze setki spraw ludzkich. To Szkoła życia dla młodych, pobyt dzienny dla seniorów, Wspólnota życia dla oddanych Bogu, codzienne posiłki dla miasta i wiele innych inicjatyw. Naszą ostatnią radością jest fakt, iż w każdy czwartek grupa naszych mieszkańców, których nazwaliśmy Apostołami Bożego Miłosierdzia przemierzają ulice naszego miasta, aby szukać potrzebujących.
Nasze radości od Wielkanocy, to oczywiście niezwykły rok poświęcony Pani Fatimskiej, czas wielkich ewangelizacji letnich, to pierwsze urodziny kawiarni „Kawa z Duszą”, to wieńczenie prac remontowych w piekarni Bożego Miłosierdzia, to zakończenie wielkich remontów i poświęcenie nowej kaplicy pw. św. Archanioła Gabriela na Roli i prawie skończona instalacja pożarowa w Koszalinie,
A nasze plany w najbliższych trzech miesiącach to uruchomienie Piekarni Bożego Miłosierdzia i uruchomienie Domu Kryzysowego w mieście, jako trzeci etap wychodzenia z bezdomności naszych mieszkańców.
To wszystko napawa ogromną NADZIEJĄ i DZIĘKCZYNIENIEM Panu Bogu i Wam za Waszą miłość do nas wyrażaną przez modlitwę i wszelkiego rodzaju ofiary. Za wszystko Wam ogromnie dziękujemy. Niech Dobry Bóg Wam we wszystkim błogosławi. NIE USTAWAJCIE W NADZIEI!

Ks. Radosław Siwiński wraz z całą ekipą.