Dziękujemy za wszystko!

Prowadzonych przez nas dzieł jest co raz więcej. Te, które istnieją już dłużej rozwijają się bardzo szybko – Domy w Koszalinie, Uliszkach i na Roli. Wciąż ruszają nowe inicjatywy, najświeższa z nich to Piekarnia Bożego Miłosierdzia. „Kawa z duszą” na stałe już zagościła już na „kawiarnianej” mapie Koszalina 🙂 Obecnie wybiegamy myślami w przyszłość – klarują się plany Domu dla osób starszych i pustelni. To wszystko jest możliwie dzięki Bogu, który trzyma nas nieustannie w swoim ręku i pomaga nam przez… WAS! To dzięki Wam działamy, rozwijamy się i przede wszystkich chcemy widzieć w drugim człowieku Jezusa, który mówi: „Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” /Mt 25,40/

Dziękujemy z całego serca za to, że jesteście z nami. Dziękujemy i jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie w realizacji kolejnych dzieł.

Pyszności

Pewnie część z Was, odwiedzając nasze sklepy z pieczywem zauważyła, że pojawiły się w nich witryny cukiernicze. Od czwartku (24.05.2018 r.) zapełnią się one ciastami, pączkami i drożdżówkami.  Zachęcamy gorąco, żeby spróbować naszych pierwszych wypieków!

 

Pierwszy tydzień maja w Domu

Chcemy przekazać Wam kilka informacji i ogłoszeń związanych z pierwszym tygodniem maja w naszym Domu:

  • od 01.05 przez cały miesiąc 30 min. przed Mszą św. w naszej kaplicy będą odbywały się nabożeństwa majowe
  • 01.05 (wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika) Msza św. w naszej kaplicy będzie sprawowana o godz. 19.00
  • 03.05 (uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski) Msza św. w naszej kaplicy będzie sprawowana o godz. 11.00
  • 05.05 (pierwsza sobota miesiąca) w naszej kaplicy nie będzie Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie

Piekarnia Bożego Miłosierdzia: w dniach 01-03.05 sklepy będą nieczynne.

Kawiarnia „Kawa z duszą”: 01.05 i 03.05 kawiarnia będzie czynna od godz. 12.00 do godz. 20.00.

Piekarnia otwarta!

Wczoraj uroczyści zainaugurowaliśmy działanie Piekarni Bożego Miłosierdzia. Jest to niezwykła data ponieważ  tego dnia obchodziliśmy szóstą rocznicę zakupu Domu. Zaczęliśmy skromnie, od jednego, niezwykłego chleba, który nazwaliśmy chlebem św. Agaty. Od poniedziałku chleb można nabyć w trzech punktach: w Domu Miłosierdzia Bożego (zaraz przy kaplicy) pon.-pt. od godz. 6.00 do godz. 18.00 i zaraz po Mszy świętej, sb. od godz. 6.00 do godz. 14.00 oraz bezpośrednio po Mszy świętej, w sklepie przy ul. Wyszyńskiego 2a pon.-pt. od godz. 6.00 do godz. 18.00, sb. od godz. 6.00 do godz. 14.00  oraz w kawiarni „Kawa z Duszą” od pon. do pt. od godz. 8.00 do 21.00, w sb. od godz. 10.00 do godz. 21.00. Niebawem poszerzymy nasz asortyment o chleb pszenny i bułki. 

Piekarnia tuż-tuż

Piekarnia Bożego Miłosierdzia naprawdę jest już skończona. Ostatnio otrzymaliśmy pozwolenie na gaz, ta sprawa najdłużej wstrzymywała otwarcie. Na dniach ostatnie kwestie powinny być dopięte. Przystępujemy do zrobienia wieloetapowego zakwasu. Mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu otworzymy piekarnię. Borykamy się jeszcze ze sporymi wydatkami – musimy zakupić kilkanaście urządzeń. Prosimy Was o wsparcie!

 

Nasza piekarnia

Wielu z Was zastanawia się jak idą prace nad długo oczekiwaną Piekarnią Bożego Miłosierdzia. Już spieszymy z odpowiedzią – są one na finiszu 🙂 Obecnie zbieramy pieniądze na piec do wypieku chleba.

 

 

Piekarnia Bożego Miłosierdzia

Jak już pewnie słyszeliście – chcemy otworzyć piekarnię Bożego Miłosierdzia. Bardzo zależy nam na tym, żeby ruszyła z początkiem nowego roku. Marzy nam się zdrowy chleb i słodkie wypieki (m.in. wg przepisów św. Hildegardy z Bingen), które przeznaczone byłyby zarówno dla naszych mieszkańców jak i wszystkich koszalinian. Punkt sprzedaży będzie w Domu. W piekarni znalazłoby miejsce pracy kilku naszych mieszkańców znających się na tym fachu.

Prosimy o modlitwę, aby zapach chlebów ze znakiem krzyża roznosił się po Domu jak najszybciej 🙂