Kolejna rocznica powstania piekarni

Już w najbliższą sobotę minie 6 lat od powstania Piekarni Bożego Miłosierdzia. Chcieliśmy stworzyć dla naszych mieszkańców miejsce gdzie poprzez pracę zdobędą nowe umiejętności, odbudują często nadszarpniętą przez trudy z jakim się mierzą pewność siebie i będą mogli zacząć układać swoje życie na nowo. 

Potrzebujemy nowy piec do chleba

Dzielimy się z Wami naszym zmartwieniem: obecnie w piekarni mamy stary piec, który bardzo często się psuje. Miesiąc temu zamówiliśmy nowy. Zapłaciliśmy już 22 000 zł. Brakuje nam jeszcze 62 ooo zł. Prosimy Was o wsparcie w tej sprawie. Bardzo, bardzo dziękujemy.

5 lat Piekarni Bożego Miłosierdzia

Wczoraj obchodziliśmy 5 lat Piekarni Bożego Miłosierdzia. Chcemy Wam przypomnieć jak doszło do powstania tego dzieła. Ponad 6 lat temu w naszym Domu zamieszkało pięciu piekarzy. To właśnie wtedy powstał pomysł, żeby dla nich stworzyć piekarnię. Nie zdawaliśmy sobie wtedy sprawy z tego jak bardzo jest to trudne zadanie. Jednak skoro decyzja była rozeznana i widzieliśmy w niej wolę Bożą, to rozpoczęliśmy prace, aby stworzyć takie miejsce. Początki były bardzo trudne, ale od 3 lat obserwujemy w tym dziele stabilizację i rozwój. Dziś Piekarnia Bożego Miłosierdzia to bardzo dobry chleb, dobre wyroby cukiernicze, to także miła obsługa, praca dla naszych mieszkańców i wielka ewangelizacja, gdyż nasze chleby mają nazwy pochodzące od imion świętych, a na torebkach, w których sprzedajemy wypieki znajdują się słowa św. Faustyny. To dzieło to też pieniądze, dzięki którym możemy opłacić bieżące rachunki Domu Miłosierdzia Bożego. Bogu niech będą dzięki za to wielkie dzieł, którym jest Piekarnia Bożego Miłosierdzia. 

Niepojęta Łaska – 11 lat Domu Miłosierdzia Bożego

Od rana trwamy w niepojętym dziękczynieniu Bogu Żywemu i Prawdziwemu za to, że spodobało Mu się na tej ziemi koszalińskiej dać nam Dom, który stał się domem-matką tak wielu Bożych dzieł. Myślimy dzisiaj także o tysiącach ludzi, którzy pomagali i pomagają nam prowadzić dzieła Bożego Miłosierdzia. Niech Dobry i Miłosierny Pan odda stokrotnie wszystkim za ich wspaniałomyślne serce. Na Bożą chwałę chcemy choć trochę wymienić to, co Dobry Bóg zamyślił w tych dziełach: 

– Dom Miłosierdzia Bożego

– Wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu

– Dom na Roli

– Dom w Uliszkach

– Dom w Warcinie

– Pustelnia

– Ka wiarnia „Kawa z duszą”

– Piekarnia

– Bracia i Siostry Miłosiernego Pana

– Wielkie dzieło ewangelizacji

– Żywienie setek osób dziennie

– Stałe schronienie dla prawie 200 osób

– Pralnia

– Łaźnia

– Posługa uwolnienia i modlitwy wstawienniczej

– Poradnia psychologiczna

– Pomoc prawna

 

Dziękujemy 

Piekarnia rośnie

Dziś, w święto św. Wawrzyńca, patrona piekarzy otworzyliśmy trzeci stacjonarny sklep z pieczywem i wyrobami cukierniczymi Piekarni Bożego Miłosierdzia. Mieści się w kamienicy przy ul. Piłsudskiego 16. Zapraszamy!

Krótki film o Domu

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego krótkie filmu o Domu Miłosierdzia Bożego i dziełach, które przy nim wyrosły. Był on prezentowany w koszalińskim amfiteatrze przed koncertem wieńczącym uroczyste obchody dziesięciolecia Domu.