Niesamowity rozwój Pustelni

Obecnie stawiany kolejną pustelnię. Razem z naszym „wozem Drzymały, nie licząc kościoła, będzie to ósmy erem. Praca w tym miejscu wre – doprowadzana jest woda, powstają szamba, w kolejnych pustelniach robione są łazienki, tworzone są dróżki doprowadzające do eremów, przyjmujemy też osoby na kilkudniowy pobyt przy Jezusie. To nasza codzienność. Dziękujemy Wam za wielką życzliwość, jaką nas darzycie. Dziękujmy Bogu za osoby, które ufundowały Pustelnię. Jesteśmy wdzięczni za Wasze ogromne zainteresowanie tym miejscem. W czasie wakacji setki osób przybyły, aby zobaczyć Pustelnię. Godzina Święta (godz. 23.00-24.00) przyciąga grupę ludzi, którzy przyjeżdżają do kaplicy, żeby modlić się z Braćmi. Nie znajdujemy słów, aby wyrazić wdzięczność za pomoc w tworzeniu Pustelni, która stanie się miejscem odnowy duchowej kapłanów, sióstr zakonnych i osób świeckich. Zapraszamy serdecznie!

Najnowsze zdjęcia: TUTAJ

Nieustannie rozwijająca się Pustelnia

04.08 minęły dwa lata od postawienia krzyża na terenie Pustelni Bożego Miłosierdzia. 06.08 miną dwa lata, od wmurowania przez biskupa Edwarda Dajczaka w fundamenty kaplicy kamienia z groty Objawienia św. Jana Apostoła na wyspie Patmos oraz kamienia ze Skrzatusza. Obecnie stoją już cztery pustelnie, a kolejne trzy są budowane. Od początku września będziemy przyjmować osoby chcące spędzić w tym miejscu czas z Panem.

 

Przyjazdy do Pustelni

W zawiązku z licznymi zapytaniami informujemy, że Pustelnia Bożego dla osób z zewnątrz będzie otwarta od 01.09.2021 r. Już teraz można rezerwować terminy pobytu w tym miejscu pod numerem telefonu: 660 539 514.

Pustelnia otwarta!

Dziś, w uroczystość śś. Piotra i Pawła (29.06.2021 r.) Pustelnia Bożego Miłosierdzia została uroczyście otwarta. O godz. 17.00 Biskup Edward Dajczak celebrował Mszę św. w kaplicy pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, będącą centrum Pustelni. To jedyna tak duża pustelnia w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego miejsca. Od tego momentu zamieszkało tam trzech Braci Miłosiernego Pana, którzy będą opiekować się Pustelnią i osobami tam przybywającymi.

Kolejną wielką radością dla nas tego dnia były I śluby zakonne złożone przez s. Judytę. To pierwsza siostra ze wspólnoty Sióstr Miłosiernego Pana, która złożyła profesję zakonną. Polecamy ją Waszej modlitwie.

Więcej zdjęć TUTAJ

Krzesełka

Osoby, które przyjadą jutro na otwarcie Pustelni Bożego Miłosierdzia zachęcamy do zabrania ze sobą składanych krzesełek.

Zapraszamy na otwarcie Pustelni

Zapraszamy wszystkich naszych przyjaciół na otwarcie Pustelni Bożego Miłosierdzia, które odbędzie się 29.06.2021 r., rozpocznie się Mszą św. z ks. Biskupem o godz. 17.00. Tego dnia I pierwsze śluby zakonne złoży pierwsza Siostra Miłosiernego Pana – Judyta. Od tego momentu w tym miejscu zamieszka trzech Braci Miłosiernego Pana.

To dla nas wielka radość, jeśli będziecie towarzyszyć nam w tym szczególnym dniu. Niżej zamieszczamy mapkę, która ułatwi dojazd do Pustelni. Przygotujemy dla Was trzy parkingi, nasi wolontariusze pokierują Was w odpowiednie miejsca.