Data otwarcia Pustelni

29.06.2021 r. (uroczystość śś. Piotra i Pawła) o godz. 17.00 odbędzie się otwarcie Pustelni Bożego Miłosierdzia. Biskup Edward Dajczak poświęci znajdujący się tam kościół. Następnie będziemy świadkami pierwszych ślubów zakonnych s. Judyty. To pierwsza siostra ze wspólnoty Sióstr Miłosiernego Pana, która złoży profesję zakonną. 

Otwarcie Pustelni w czerwcu

Wiemy już na pewno, że w czerwcu zostanie otwarta Pustelnia Bożego Miłosierdzia koło Białego Boru. Poświęcona zostanie kaplica pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i otwarte zostaną trzy pustelnie. Z dniem poświęcenia uda się tam trzech Braci Miłosiernego Pana by zamieszkać w tym miejscu na stałe i dalej je tworzyć. Myślimy, że przez pierwsze 2 miesiące nie będziemy przyjmować nikogo z zewnątrz, ponieważ potrzebujemy czasu, żeby dobrze przygotować to miejsce. Docelowo chcemy żeby stanęło tam 10 pustelni. Zwracamy się do Was z wielką prośbą by wspomóc nas w stawianiu nowych pustelni. Koszt jednej to ok. 60 tys. zł. Bóg zapłać!   

Poprawiona wieża

Dzielimy się z Wami naszą obecną radością – udało się poprawić wieżę na kaplicy w Pustelni. Pierwsza, postawiona przez firmę wieża była niewymiarowa i nie tak piękna, jak ta o której marzyliśmy. Niebawem w wieży zostanie zamontowany dzwon. Przypominamy, że chcemy otworzyć Pustelnię 11.06.2021 r. w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

Prace na Pustelni

Ku naszej wielkiej radości na pustelni pojawiła się woda i prąd. Udało nam się odkryć studnię, która już wcześniej znajdowała się na tym terenie. Kilka dni temu doprowadziliśmy prąd do kaplicy.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie w tworzeniu tego miejsca.

Pustynne miejsce

Dziś pojechaliśmy do naszej Pustelni. Zapadły tam ostatnie decyzje dotyczące dalszej budowy i tworzenia tego miejsca. Bardzo chcielibyśmy otworzyć Pustelnię w październiku tego roku.

Najnowsze zdjęcia Pustelni TUTAJ

To już rok

Dziś przypada pierwsza rocznica poświecenia przez ks. Biskupa Edwarda Dajczaka terenu pod Pustelnię Bożego Miłosierdzia. W czasie tej uroczystości towarzyszyło nam wielu ludzi. Podczas Mszy św., która miała miejsce w Białym Borze, rozszalała się burza, jednak podczas błogosławienia terenu pogoda diametralnie się zmieniła i wyszło słońce. Odczytaliśmy to jako cud, który Bóg sprawił tego wyjątkowego dnia.

Przez ten rok udało nam się wyremontować prawie 2 km drogi, uporządkować teren i doprowadzić tam prąd (został pociągnięty ok. 1,5 km). Za nami sądowanie terenu pod kontem poszukiwań wody i pierwsze, nieudane kopanie studni. Załatwiliśmy ogrom spraw urzędowych. Postawiliśmy także kaplicę i zbudowaliśmy pierwszą pustelnię. Przewieźliśmy tam również Karawanę Bożego Miłosierdzia, która będzie tam na stałe służyła jako pustelnia. Przygotowaliśmy miejsca pod kolejne domki i zrobiliśmy parking. Udało nam się nawiązać dobry kontakt z okolicznymi mieszkańcami.

Mamy nadzieję, że w niedługim czasie nastąpi uroczyste otwarcie Pustelni. Cały czas będziemy dobudowywać kolejne domki i stanie tam większy budynek, który będzie pełnił funkcję klasztoru, gdzie Bracia Miłosiernego Pana będą odbywać nowicjat.

Wszystko to dokonało się dzięki Bogu i ludziom dobrej woli. Dziękujemy Wam ogromnie.