List na Wielkanoc

Dom Miłosierdzia Bożego, Wielkanoc 2021 r.

 

„Potem ujrzałem niebo otwarte: a oto – biały koń, a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym, oto sprawiedliwie sądzi i walczy. Oczy Jego jak płomień ognia, a wiele diademów na Jego głowie. Ma wypisane imię, którego nikt nie zna prócz Niego. Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boga. A wojska, które są w niebie, towarzyszyły Mu na białych koniach – wszyscy odziani w biały, czysty bisior. A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga. A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW.” Ap 19, 11-16

 

Ufający Panu!

Niech Jezus, nasz Jedyny Pan, Żyjący na wieki, da Wam ogromną radość i niezłomną nadzieję! Niech zabierze wszelki lęk i smutek! Bo przecież ON żyje i jest pośród nas! Tak bardzo chciałbym wykrzyczeć tę Wielką Radość Wielkanocną! Tak bardzo chciałbym przekonywać Każdego i Każdą Was o Obecności Jezusa Żyjącego Waszym Życiu! W Jezusie i w Nim mamy wszystko!

Jak zawsze, przy okazji listu przekazujemy kilka wiadomości od nas. W naszych trzech Domach mieszka obecnie ok. 160 osób. Codziennie, oprócz posiłków dla naszych mieszkańców wydajemy ok. 170 dwudaniowych obiadów dla potrzebujących z miasta, nadal ze względu na obostrzenia jesteśmy zmuszeni robić to w namiocie, znajdującym się na podwórzu koszalińskiego Domu. Od ponad roku działa pogotowie Braci i Sióstr Miłosiernego Pana. Codziennie pojawiają się zgłoszenia od osób, które proszą o pomoc w przeróżnych potrzebach. Ku naszej wielkiej radości obie wspólnoty dzięki Bożej Łasce rozrastają się. W lutym kolejny z braci złożył profesję zakonną, natomiast w marcu jedna z sióstr przyjęła habit.

W czasie tegorocznego Wielkiego Postu w szczególny sposób towarzyszyła nam postać św. Józefa, którego rok obchodzimy w Kościele. To jeden z głównych patronów naszego koszalińskiego Domu. 9 lat temu, w czasie nowenny do tego świętego kupiliśmy budynek, który stał się Domem Miłosierdzia Bożego, natomiast 3 lata temu w tym samym czasie powstała Piekarnia Bożego Miłosierdzia. Do uroczystości św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przygotowywaliśmy się podczas nowenny połączonej  z konferencjami dotyczącymi tego świętego opiekuna naszego Domu. już wiele w tym roku otrzymaliśmy od Niego. Obecnie trwamy w nowennie do Bożego Miłosierdzia. Podobnie jak rok temu, nie możemy świętować Niedzieli Bożego Miłosierdzia z całym miastem, jednak chcemy uwielbiać Miłosiernego Pana wewnątrz naszych Domów, czuwając przed Najświętszym Sakramentem i poprzez uroczystą koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzięki transmisji online z naszej kaplicy możecie łączyć się z nami na modlitwie. Na Roli ogrom ludzi i niestanne prace i remonty. Uliszki – ciągłe remonty i podobnie dom pełen kobiet. Pustelnia rośnie w oczach. Piekarnia coraz większy rozwój, a kawiarnia w związku z sytuacją wciąż zamknięta. W tym czasie tworzymy wiele tematycznych ulotek, które prowadzą do Jezusa. Mimo sytuacji żyjemy bardzo normalnie, pokładając całą nadzieję w Jezusie. Myślę że ufamy Jezusowi jeszcze bardziej – tego pragniemy najbardziej!

Nigdy nie przestaniemy Wam dziękować za Waszą dobroć i miłość do nas. Za Waszą modlitwę i wszelkie dary materialne, dzięki którym żyjemy. Odwdzięczamy się szczerą modlitwą i autentycznym życiem, kochając Jezusa.

Niech zbliżające się święto Miłosierdzia Bożego będzie dla was kolejną wielką radością! Niech Dobry Pan Wam błogosławi!

Ks. Radek z Braćmi, Siostrami i wolontariuszami Domu Miłosierdzia Bożego.