List na Boże Narodzenie 2022

Boże Narodzenie 2022

Dom Miłosierdzia Bożego

 

 „Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio,

cieszcie się, weselcie i grajcie” Ps 98

 

Przyjaciele Domu Miłosierdzia Bożego,

Ufający Panu!

 

    Tak Bracia i Siostry! Chcemy wołać z radości na cześć Pana, chcemy się cieszyć, weselić i grać,   bo Chrystus Pan narodził się z Maryi Panny! Żywa wiara, że Pan jest i że jest zawsze, żywa nadzieja, że czuwa, że prowadzi, że nie odstępuje – nie pozwala nam ulegać smutkowi. Nawet pośród cierpienia i trudu, pewność, że On jest tak blisko, daje zawsze wewnętrzną radość. Trud tych czasów powoduje, że ufamy jeszcze bardziej, że rzucamy się w ramiona Pana jak nigdy dotąd. Dlatego wołamy: „Choćbym chodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną”. Ps 23

    Ten krótki list pozwala nam także, aby podziękować Wam za świętowanie 10-u lat Domu Miłosierdzia Bożego. Świętowanie dobiega powoli końca. Chcemy uwieńczyć ten radosny czas – Wielkim Dziękczynieniem za 10 lat Adoracji w dzień i w nocy w naszym Domu powstałym z ufności. 28-go grudnia rozpoczniemy  uroczystą Nowennę, by dziękować Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. W ostatnie trzy dni nowenny odbędą się wyjątkowe rekolekcje o Eucharystii, a w noc poprzedzającą 6-go stycznia będziemy ciągle uwielbiać śpiewem. W samo Objawienie Pańskie chcemy najbardziej jak umiemy dziękować za Obecność Syna Bożego pośród nas. Mamy świadomość, że ratowanie tysięcy ludzi, rekolekcje, ewangelizacje, wszystkie Domy, ogrom łask to tylko  dlatego, że adorujemy Pana. Tak bardzo chcemy wołać: Przyjdźcie, by adorować Chleb Życia Wiecznego, Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Syna Bożego! 

    Dziękczynienie –  to słowo od kilku miesięcy jest nieustannie na naszych ustach. Dziękujemy Panu bo wszystko z Niego i dziękujemy Wam. Drodzy Przyjaciele, dziękujemy za Waszą przyjaźń, modlitwę, opiekę i troskę o nas. Niech Dobry i Miłosierny Pan Wam błogosławi!

DZIĘKUJEMY!

Ksiądz Radek,

Bracia i Siostry Miłosiernego Pana