Narodziny do życia w Chrystusie

„Ponad życiem fizycznym stoi życie Boże. (…) Jeśli mam wieść życie w Chrystusie, muszę się do niego narodzić – jest to sakrament Chrztu św. Muszę osiągnąć dojrzałość i przyjąć odpowiedzialności wiążące się z życiem – jest to sakrament Bierzmowania. Muszę się odżywiać, podtrzymywać to Boże życie – jest to Najświętszy Sakrament.” sługa Boży abp. Fulton Sheen.

Dziś, w niedzielę Chrztu Pańskiego o godz. 15.00 w kaplicy naszego Domu na Roli jeden z mieszkańców przyjął Chrzest św., Bierzmowanie i I Komunię świętą. To dla nas ogromna radość. Polecamy go waszej modlitwie.

Zdjęcia z tego wydarzenia TUTAJ

 

Wigilia na Roli

Do wieczerzy wigilijnej w naszym Domu na Roli zasiadło 40 osób. W tym otoczonym przez lasy miejscu, noc Narodzenia Pana ma szczególny nastrój. Po uroczystej wieczerzy każdy z mieszkańców dostał prezent 🙂 Dziękujemy Wam za wszelkie wsparcie, dzięki któremu te Święta mogły być dla mężczyzn mieszkających na Roli tak radosne i wyjątkowe. 

Więcej zdjęć TUTAJ

Prosimy, pamiętajcie o nas

Zbliżają się Święta, w naszych trzech Domach odbędą się cztery wieczerze wigilijne:

– w Koszalinie: dla potrzebujących (ok. 250 osób), dla mieszkańców i przyjaciół Domu (ok. 100 os.)

– na Roli ( 40 osób)

– w Uliszkach (20 osób)

Dziękujemy za Waszą pomoc. Prosimy, pamiętajcie o nas nadal. Zimą dodatkowym obciążeniem są dla nas opłaty za ogrzewanie, które tylko w koszalińskim Domu wynoszą ok. 10 ooo zł miesięczne.

Pamiętajcie o nas

Prosimy, pamiętajcie o nas. Chcemy Wam przypomnieć, że żyjemy tylko z łaski Boga i pomocy ludzi. Bez tego nic nie moglibyśmy uczynić. Obecnie w naszych Domach mieszka ponad 130 osób. Każdego dnia zajmujemy się dziesiątkami ludzkich spraw, staramy się pomóc każdemu, kto o to prosi. Budujemy mały dom na Roli, remontujemy Dom dla kobiet w Uliszkach, przygotowujemy się do remontu ściany szczytowej koszalińskiego Domu i rozpoczęcia budowy czwartego Domu, budujemy także największą w Polsce pustelnię.