Dyskrecja

Niektórych z Was dziwi jak rzadko piszemy o codziennej pracy z naszymi mieszkańcami i podopiecznymi. To prawda – nasze dni i noce wypełniają sprawy ludzkie, urzędowe, prawne, lekarskie, rozmowy, telefony, chodzenie na ulicę, ratowanie różnymi sposobami niewyobrażalnej liczby osób. Jednak nie chcemy o tym dużo mówić, bo to dotyka konkretnych osób i sytuacji, a to wymaga dyskrecji.

Niepojęta Łaska – 11 lat Domu Miłosierdzia Bożego

Od rana trwamy w niepojętym dziękczynieniu Bogu Żywemu i Prawdziwemu za to, że spodobało Mu się na tej ziemi koszalińskiej dać nam Dom, który stał się domem-matką tak wielu Bożych dzieł. Myślimy dzisiaj także o tysiącach ludzi, którzy pomagali i pomagają nam prowadzić dzieła Bożego Miłosierdzia. Niech Dobry i Miłosierny Pan odda stokrotnie wszystkim za ich wspaniałomyślne serce. Na Bożą chwałę chcemy choć trochę wymienić to, co Dobry Bóg zamyślił w tych dziełach: 

– Dom Miłosierdzia Bożego

– Wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu

– Dom na Roli

– Dom w Uliszkach

– Dom w Warcinie

– Pustelnia

– Ka wiarnia „Kawa z duszą”

– Piekarnia

– Bracia i Siostry Miłosiernego Pana

– Wielkie dzieło ewangelizacji

– Żywienie setek osób dziennie

– Stałe schronienie dla prawie 200 osób

– Pralnia

– Łaźnia

– Posługa uwolnienia i modlitwy wstawienniczej

– Poradnia psychologiczna

– Pomoc prawna

 

Dziękujemy 

Kochamy św. Jana Pawła II

Dziś spieszę by także zaświadczyć jak wielkim i potężnym patronem Domu Miłosierdzia Bożego jest św. Jan Paweł II. Przez wszystkie lata istnienia Domu często wzywaliśmy go na pomoc i wiele razy widzieliśmy cuda za jego przyczyną. Dzisiaj w Domu Miłosierdzia Bożego wiele spraw jest jemu powierzonych, jak na przykład namiot, w którym wydajemy 200 obiadów dziennie. Posługując wiele lat modlitwą o uwolnienie, zaświadczam jak bardzo złe duchy drżą, gdy wzywa się na pomoc świętego papieża. Ja osobiście kocham go niezwykle mocno, ale także nasze Domy, mieszkańcy i przychodzący do nas ludzie doświadczają często jego orędownictwa. 

ks. Radek

Przygotowania do wigilii

W naszych Domach odbędzie się 5 wieczerzy wigilijnych. Będą miały miejsce: w namiocie na podwòrzu koszalińskiego Domu (dla potrzebujących, 220 osób), w Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie (110 osób), w Domu Miłosierdzia Bożego na Roli (70 osób), w Domu Miłosierdzia Bożego w Warcinie (30 osób) i w Pustelni (4 osoby). Prosimy abyście o nas pamiętali w tym czasie. Zapraszamy wszystkich potrzebujących, aby do nas dołączyli.