Dom na Roli – Dom dla mężczyzn

Jak wiecie w gminie Rąbino znajduje się Dom Miłosierdzia Bożego dla mężczyzn. Dziś mieszkają w nim 43 osoby. Do tego Domu położonego wśród lasów przyjeżdżają osoby „prosto z ulicy”. Jest to dla wielu czas na porządny detoks i czas na poukładanie sobie wszystkiego na nowo. Jest to Dom niezwykle trudny, ponieważ rotacja ludzi w tym miejscu jest ogromna. Przez ten Dom rocznie przechodzi kilkuset mężczyzn. Czasami są z nami jeden dzień, czasami kilka dni, czasem dwa miesiące i więcej. Niektórzy odchodzą z tego Domu prosto do miejscowości, z których przejechali, a spora część jedzie do Koszalina by tam kontynuować naprawę swojego życia. Dziękujemy za wsparcie w prowadzeniu tego Domu.

Nasze potrzeby:

– bielizna męska

– herbata i kawa

– chemia gospodarcza

– kosmetyki męskie

– pościel

– ręczniki

– koce / narzuty na łóżka

– maszynki do golenia

– torby, walizki

– sztućce, talerze, kobki

Bóg zapłać!

Nasze potrzeby na święta Wielkanocne

Co roku pytacie nas czego najbardziej potrzebujemy na Święta. Najbardziej potrzebna jest chemia gospodarcza wszelkiego rodzaju, by wysprzątać domy. Potrzebujmy też suchej żywności (makarony, kasza, ryż). Jak zawsze prosimy też o pomoc w opłacaniu naszych rachunków: za prąd, ogrzewanie i wodę. Bóg zapłać.

Takie nasze życie

Jak dobrze wiecie prawie nic nie piszemy o naszej codzienności i o naszych mieszkańcach. Ale dziś spieszymy do Was z wiadomością dość niezwykłą: tej nocy na Roli, w naszym Domu dla mężczyzn umarł mężczyzna, który był bardzo, bardzo schorowany. Niedawno trafił do nas z ulicy. Tej samej nocy w naszym Domu dla kobiet w Warcinie urodziło się dziecko. Prosimy, omadlajcie nas i naszych podopiecznych!

Trochę liczb

Dziś w naszych Domach mieszka 171 osób. Codziennie żywimy dwudaniowym posiłkiem około 400 osób. Codziennie odbieramy około 150 telefonów. Każdego dnia rozwiązujemy kilkadziesiąt spraw ludzkich. Ruch osobowy w naszych Domach to aktualnie około 10 osób tygodniowo (przyjmowani i odchodzący). W ostatnich dwóch tygodniach przyjęliśmy 20 osób. W naszych Domach jest około 20 osób leżących, wymagających opieki.
Dziękujemy, że razem z nami tworzycie Domu Miłosierdzia Bożego!