Wieści z pasieki na Roli

Z nastaniem wiosennej pogody nasze pszczoły weszły w nastroje rojowe – 17.05 jeden z uli wyroił się. Rójka została złapana i umieszczona w ulu. Nowa rodzina zasili naszą rozwijającą się pasiekę. Tymczasem z końcem kwitnienia rzepaku, pod koniec maja oczekujemy pierwszego miodobrania w tym roku.

 

Odszedł do Pana

Dziś w godzinach porannych po długiej chorobie zmarł jeden z mieszkańców naszego Domu na Roli – pan Józef. Był z nami ponad 8 miesięcy. Polecamy jego duszę Waszej modlitwie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wiosna na Roli

Rola – wiosną lubimy ją jeszcze 100 razy bardziej. W naszym powiększonym ogrodzie ruszyły prace – sianie i sadzenie. Udało się też naprawić strąconą przez marcowe wichury figurę Matki Bożej. Jest coraz cieplej i z każdym dniem bardziej zielono.

Zobaczcie sami: TUTAJ

Pomóż nam pomagać

Chcemy Wam przypomnieć raz jeszcze naszą gorącą prośbę o przekazanie nam 1% podatku. Można zrobić to rozliczając się drogą elektroniczną https://dommilosierdzia.pl/1procent/  lub przynosząc swój PIT do naszego koszalińskiego Domu.

Prosimy też, abyście mówili swoim znajomym o możliwości wsparcia nas w ten sposób. Przeznaczymy pozyskane w ten sposób pieniądze na funkcjonowanie naszych trzech Domów.

Dziękujemy!

 

Dziękujemy za te 7 lat!

Dziś minęło 7 lat od zakupu czerwonego budynku u zbiegu al. Monte Cassino i ul. Młyńskiej, który stał się Domem Miłosierdzia Bożego. Świętowaliśmy to wydarzenie w naszych trzech domach. W Koszalinie zasiedliśmy do uroczystej kolacji, następnie był czas na wspomnienia – wspólnie oglądaliśmy nagrania i zdjęcia dokumentujące te 7 lat. Świętowanie zakończyliśmy udziałem w dziękczynieniu, które odbyło się w naszej kaplicy.

Dziękujemy z całego serca, że jesteście z nami.

Trochę historii 🙂

Wieści z Roli

Pomimo panujących na Roli odcieni szarości, nie ma tam miejsca na zimowy letarg. Powiększyło się stadko naszych kóz, powstają plany zagospodarowania ogrodu, niebawem rusza budowa domku (miejsce, gdzie stanie domek na zdjęciu poniżej), który pozwoli przyjąć więcej potrzebujących pomocy osób.

Galeria z Roli TUTAJ

Trzy wigilie

W naszych Domach odbędą się trzy wigilie. Dwie będą miały miejsce w Domu Miłosierdzia Bożego, a jedna na Roli. Mieszkanki z Uliszek dojadą do nas do Koszalina. Na pierwszą wigilię godz. 15.00 przygotowujemy się ok. 250 osób. O godz. 19.00 odbędzie się wieczerza wigilijna dla stałych mieszkańców Domu, będzie na niej 100 osób. Wigilii na Roli będzie 40 osób. Gdyby ktoś z Was chciał dołączyć do nas to gorąco zapraszamy. 

Jak nam pomóc?

Wielu z Was pyta przed Świętami jak nam pomóc. Czy kupić jedzenie, czy może inne rzeczy? Jesteśmy ogromnie wdzięczni za setki darczyńców, którzy utrzymują nasze trzy Domy. Chcemy odpowiedzieć na Wasze pytania. Tego, czego zawsze potrzebujemy to chemia i kosmetyki dla naszych podopiecznych. Od wielu miesięcy radzimy sobie dość dobrze jeśli chodzi o zaopatrzenie w jedzenie. Żywimy każdego dnia: na śniadanie 120 osób, na obiad 290 osób i na kolację 120 osób. Jeżeli ktoś chciałby nam pomóc to naszym zmartwieniem są obecnie niezapłacone rachunki. Podamy je poniżej. Prosimy o dołożenie się do nich, choćby najmniejszym datkiem. Bardzo dziękujemy!

Woda ciepła – 2989,03 zł

Woda ciepła + ogrzewanie – 4325,94 zł

Woda ciepła + ogrzewanie – 7000,82 zł

Woda zimna +  ścieki – 2250,90 zł

Woda zimna + ścieki – 2610,76 zł

Woda zimna + ścieki – 1846,07 zł

Śmieci – 721,19 zł

Naprawa samochodu – 579,99 zł

Prąd Rola – 817,19 zł

Koncepcja i wizualizacja Domu dla Seniorów – 6000 zł

Drzwi przeciwpożarowe – 24000 zł