Trzy wigilie

W naszych Domach odbędą się trzy wigilie. Dwie będą miały miejsce w Domu Miłosierdzia Bożego, a jedna na Roli. Mieszkanki z Uliszek dojadą do nas do Koszalina. Na pierwszą wigilię godz. 15.00 przygotowujemy się ok. 250 osób. O godz. 19.00 odbędzie się wieczerza wigilijna dla stałych mieszkańców Domu, będzie na niej 100 osób. Wigilii na Roli będzie 40 osób. Gdyby ktoś z Was chciał dołączyć do nas to gorąco zapraszamy. 

Jak nam pomóc?

Wielu z Was pyta przed Świętami jak nam pomóc. Czy kupić jedzenie, czy może inne rzeczy? Jesteśmy ogromnie wdzięczni za setki darczyńców, którzy utrzymują nasze trzy Domy. Chcemy odpowiedzieć na Wasze pytania. Tego, czego zawsze potrzebujemy to chemia i kosmetyki dla naszych podopiecznych. Od wielu miesięcy radzimy sobie dość dobrze jeśli chodzi o zaopatrzenie w jedzenie. Żywimy każdego dnia: na śniadanie 120 osób, na obiad 290 osób i na kolację 120 osób. Jeżeli ktoś chciałby nam pomóc to naszym zmartwieniem są obecnie niezapłacone rachunki. Podamy je poniżej. Prosimy o dołożenie się do nich, choćby najmniejszym datkiem. Bardzo dziękujemy!

Woda ciepła – 2989,03 zł

Woda ciepła + ogrzewanie – 4325,94 zł

Woda ciepła + ogrzewanie – 7000,82 zł

Woda zimna +  ścieki – 2250,90 zł

Woda zimna + ścieki – 2610,76 zł

Woda zimna + ścieki – 1846,07 zł

Śmieci – 721,19 zł

Naprawa samochodu – 579,99 zł

Prąd Rola – 817,19 zł

Koncepcja i wizualizacja Domu dla Seniorów – 6000 zł

Drzwi przeciwpożarowe – 24000 zł

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Dziś przypada Dzień Wolontariusza. Warto przypomnieć, że funkcjonowanie naszych trzech Domów opiera się prawie wyłącznie na wolontariacie. Do pracy w tych miejscach zatrudnione są jedynie dwie osoby. Mamy około stu wolontariuszy, którzy regularnie pomagają w naszych Domach. Poza tym jest wielka grupa osób, która wspiera nas w konkretnych sytuacjach. Wiele przyjaciół z całego kraju poświęca nam swój czas np. w okresie wakacyjnym, spędzając z nami swoje urlopy. Chcemy Wam z całego serca podziękować, że chcecie poświęcać swój czas drugiemu człowiekowi – w nim obecny jest sam Jezus.

Dzień Ubogich w Domu

Na dzisiejszym uroczystym obiedzie pojawiło się, ku naszej wielkiej radości bardzo dużo ludzi. Po mimo okresu nowicjatu Bracia Miłosiernego Pana towarzyszyli osobom, które przybyły na posiłek. Po południu Bracia udali się na miasto, aby głosić Dobrą Nowinę i przychodzić napotkanym ludziom z pomocą. Dla potrzebujących mieli kanapki i ciepłą herbatę.

Caritas, podobnie jak setki innych naszych dobroczyńców dokłada się do przygotowania posiłków w naszej jadłodajni.  

Ks. Radek spędził ten dzień z mieszkańca Domu na Roli.

Zdjęcia z dzisiejszego wydarzenia: TUTAJ

Świętowanie stulecia odzyskania niepodległości

Chcąc uczcić ten szczególny dzień, przy wszystkich naszych Domach na specjalnie przygotowanych masztach zawiesiliśmy flagi. Na maszt stojący na podwórzu koszalińskiego Domu flaga została wciągnięta po Mszy św. Następnie ks. Radek z ekipą wolontariuszy udał się do Domu w Uliszkach. Wieczorem flaga została zawieszona na maszcie przed Domem na Roli. W kawiarni natomiast świętowaliśmy wspólnie śpiewając pieśni patriotyczne. 

Zapraszamy do naszej galerii: TUTAJ 

Patron Roli

Wczoraj na Roli świętowaliśmy uroczytość świętych Archaniołów. Patronem tamtejszego Domu jest św. Archanioł Gabriel. O godz. 12.00 w kaplicy oddanej temu patronowi celebrowana była Msza święta, podczas której dziękowaliśmy za to miejsce, za wszystkich dzięki którym powstało i za tych, których życie zostało tam uratowane. Następnie miał miejsce uroczysty obiad. Cieszymy się również z faktu, że udało nam się zakończyć prace na podwórzu.

Zapraszamy do naszej galerii, aby zobaczyć jak zmienił się Dom na Roli: TUTAJ

Rycerze św. Michała Archanioła

Św. Michał Archanioł, po Matce Bożej i św. Józefie jest głównym patronem naszego Domu. Dziś w sposób szczególny świętowaliśmy św. Archanioła Gabriela na Roli (jutro o tym opowiemy). Natomiast podczas wieczornej Mszy św. w koszalińskim Domu oddaliśmy się św. Michałowi Archaniołowi. Dziś jest także szczególny dzień dla Rycerzy św. Michała Archanioła. Przy tej okazji pozdrawiamy wszystkich Rycerzy związanych z naszym Domem oraz tych działających w całej Polsce. Osoby zainteresowane Rycerstwem mogą zgłaszać się do ks. Radka