Dzień Ubogich w Domu

Na dzisiejszym uroczystym obiedzie pojawiło się, ku naszej wielkiej radości bardzo dużo ludzi. Po mimo okresu nowicjatu Bracia Miłosiernego Pana towarzyszyli osobom, które przybyły na posiłek. Po południu Bracia udali się na miasto, aby głosić Dobrą Nowinę i przychodzić napotkanym ludziom z pomocą. Dla potrzebujących mieli kanapki i ciepłą herbatę.

Caritas, podobnie jak setki innych naszych dobroczyńców dokłada się do przygotowania posiłków w naszej jadłodajni.  

Ks. Radek spędził ten dzień z mieszkańca Domu na Roli.

Zdjęcia z dzisiejszego wydarzenia: TUTAJ

Świętowanie stulecia odzyskania niepodległości

Chcąc uczcić ten szczególny dzień, przy wszystkich naszych Domach na specjalnie przygotowanych masztach zawiesiliśmy flagi. Na maszt stojący na podwórzu koszalińskiego Domu flaga została wciągnięta po Mszy św. Następnie ks. Radek z ekipą wolontariuszy udał się do Domu w Uliszkach. Wieczorem flaga została zawieszona na maszcie przed Domem na Roli. W kawiarni natomiast świętowaliśmy wspólnie śpiewając pieśni patriotyczne. 

Zapraszamy do naszej galerii: TUTAJ 

Patron Roli

Wczoraj na Roli świętowaliśmy uroczytość świętych Archaniołów. Patronem tamtejszego Domu jest św. Archanioł Gabriel. O godz. 12.00 w kaplicy oddanej temu patronowi celebrowana była Msza święta, podczas której dziękowaliśmy za to miejsce, za wszystkich dzięki którym powstało i za tych, których życie zostało tam uratowane. Następnie miał miejsce uroczysty obiad. Cieszymy się również z faktu, że udało nam się zakończyć prace na podwórzu.

Zapraszamy do naszej galerii, aby zobaczyć jak zmienił się Dom na Roli: TUTAJ

Rycerze św. Michała Archanioła

Św. Michał Archanioł, po Matce Bożej i św. Józefie jest głównym patronem naszego Domu. Dziś w sposób szczególny świętowaliśmy św. Archanioła Gabriela na Roli (jutro o tym opowiemy). Natomiast podczas wieczornej Mszy św. w koszalińskim Domu oddaliśmy się św. Michałowi Archaniołowi. Dziś jest także szczególny dzień dla Rycerzy św. Michała Archanioła. Przy tej okazji pozdrawiamy wszystkich Rycerzy związanych z naszym Domem oraz tych działających w całej Polsce. Osoby zainteresowane Rycerstwem mogą zgłaszać się do ks. Radka

Lato na Roli

Po mimo ekstremalnie trudnych wydarzeń jakie niedawno miały miejsce w Domu Miłosierdzia Bożego na Roli, życie w tutaj powoli wraca do normy. Ogród warzywny daje wielkie plony, pasieka się rozrasta, natomiast wczoraj na świat przyszyły trzy świnki wietnamskie, nasze stadko cały czas się powiększa 🙂

 

Smutek i ogromny ból!

Oświadczenie ks. dr Radosława Siwińskiego w sprawie tragedii, która miała miejsce w pobliżu naszego Domu na Roli.

Drodzy Przyjaciele Domu Miłosierdzia Bożego,

    W poniedziałek 30 lipca około godziny 17:00, dwóch naszych podopiecznych oddaliło się z terenu Domu Miłosierdzia Bożego na Roli, bez wiedzy odpowiedzialnego, udając się nad pobliski staw. Tam, jeden z nich zaatakował, prawdopodobnie kawałkiem szkła, drugiego, podcinając mu gardło i ręce, następnie wrzucając go do wody. Po niedługim czasie, gdy dowiedzieliśmy się o zaistniałym zdarzeniu powiadomiliśmy odpowiednie służby. Po kilku godzinach bardzo dobrej pracy, policja złapała podejrzanego, który obecnie znajduje się w areszcie. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci zaistniałą sytuacją. Chcę tutaj zapewnić, że obaj panowie byli u nas jako osoby bezdomne, zmagające się z problemem alkoholowym. Zamordowany Andrzej miał 64 lata, był u nas prawie 3 tygodnie, był spokojny i lubiany, nigdy nie sprawiał trudności. Byliśmy w kontakcie z jego rodziną. Podejrzany o zabójstwo, to młody człowiek w wieku 38 lat, który został zabrany z ulicy z Torunia. Nie mieliśmy z nim nigdy problemów, leczył u nas swoją chorą nogę, czekał na nowe mieszkanie i na niedługi powrót swojej przyjaciółki.

    Całe to zdarzenie jest dla nas ogromnym szokiem, gdyż wcześniej nigdy nie mieliśmy do czynienia z podobną sprawą. Chcę Was zapewnić, że Dom Miłosierdzia Bożego na Roli jest prowadzony wzorowo, dzień i noc mieszka z naszymi podopiecznymi opiekun, ja sam staram się być obecny w tym miejscu kilka razy w tygodniu, przyjeżdżają tam często nasi wolontariusze jak i mieszkańcy koszalińskiego Domu, ks. Krzysztof Witwicki co którąś niedzielę przyjeżdża na Eucharystię, w każdy poniedziałek wszyscy podopieczni są na terapii grupowej prowadzonej przez koszaliński ANON. Praca, pasje i modlitwa wypełniają ich codzienny trud wychodzenia ze swoich uzależnień i trudów życia.

    Chcę podkreślić, że nasze Domy chcą zawsze być otwarte na każdego człowieka i nawet po tak strasznej sytuacji, nasze powołanie pozostanie takie samo: Być Domem otwartym na każdego w dzień i w nocy! Naszą ufność pokładamy w Bogu Żywym, który mimo obecnego zła w świecie, prowadzi wszystko! Niech Dobry Bóg przyjmie do siebie śp. Andrzeja, a podejrzanemu o tę zbrodnię nawrócenie i zabawienie!

Z poważaniem

Ks. Radosław Siwiński – odpowiedzialny za Domy Miłosierdzia Bożego

Pierwsze miodobranie

Dziś na Roli miało miejsce pierwsze miodobranie 🙂 Ogromnie nas to cieszy. Wszyscy przepadamy za miodem, a delektowanie się takim z własnej pasieki to dodatkowa satysfakcja. Jest to również budujące dla naszych mieszkańców, którzy troskliwie opiekują się pasieką.

 

Co piszczy w trawie?

Spieszymy z garścią najnowszych informacji z Roli. Nasza pasieka powiększyła się o kilkanaście uli, które nam podarowano (zdjęcia TUTAJ). Na świat zawitały kolejne świnki wietnamskie. Ogród daje obfite plony.

Odwiedziła nas również TV Max, od 3 minuty 10 sekundy materiał o Domu Miłosierdzia Bożego na Roli: