Lato na wsi

Wydawałoby się, że czas na wsi płynie wolniej. Jednak w naszym Domu na Roli jest inaczej. Nasz „zdrowy zakątek” rodzi kolejne warzywa – fasolka szparagowa w naszym koszalińskim Domu robi furorę :). Pasieka dzięki naszym darczyńcom liczy już 50 uli – na początku sierpnia odbędzie się kolejne – trzecie w tym roku miodobranie. Powstaje też domek, dzięki któremu na Roli będą mogły zamieszkać kolejne potrzebujące osoby. To miejsce daje nam też wytchnienie, kiedy zmęczeni miejskim gwarem spędzimy choćby parę godzin w naszym leśnym azylu, wracamy do pracy ze zdwojoną energią.

Więcej zdjęć TUTAJ

Obłóczyny na Roli

Dziś na Roli odbyły się obłóczyny brata Oskara ze wspólnoty Braci Miłosiernego Pana. Wraz z przyjęciem habitu otrzymał imię zakonne Szczepan. Zapragnął on, aby właśnie tam odbyła się ta uroczystość, bo Jezus, któremu oddał swoje życie jest najbardziej obecny wśród tych, którzy cierpią i zmagają się z wielkimi trudami. Na Rolę licznie przybyli przyjaciele naszego Domu, aby wspólnie z nami świętować i przeżywać tą wielką radość.

Oddajemy brata Szczepana Waszej modlitwie!

Zdjęcia z obłóczyn: TUTAJ

 

Wakacje to dla nasz czas wielu remontów

Lato jest dla nasz czasem, który przeznaczamy na remonty. Obecnie korzystamy z pięknej pogody, aby odnowić i naprawić wszystkie sanitariaty w naszych Domach.

Cały czas trwa budowa domku na Roli, w którym zamieszka dziesięć osób. Do podjęcia tych prac skłonił nas  fakt, że ubiegłej zimy zabrakło miejsc dla kolejnych zgłaszających się do nas potrzebujących.

Kilka dni temu rozpoczęliśmy drugą fazę remontu Domu w Uliszkach. Planujemy, że potrwa ona 2 miesiące. Chcemy w tym czasie wyremontować kaplicę i wnętrza mieszkalne.

Wieczny odpoczynek…

Dziś w Lipiu odbył się pogrzeb zmarłego kilka dni temu mieszkańca Domu Miłosierdzia Bożego na Roli. Pięćdziesięciotrzyletni  p. Donat przebywał w naszym Domu ok. 1,5 miesiąca. Ciężko chorował. 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wieści z pasieki na Roli

Z nastaniem wiosennej pogody nasze pszczoły weszły w nastroje rojowe – 17.05 jeden z uli wyroił się. Rójka została złapana i umieszczona w ulu. Nowa rodzina zasili naszą rozwijającą się pasiekę. Tymczasem z końcem kwitnienia rzepaku, pod koniec maja oczekujemy pierwszego miodobrania w tym roku.

 

Odszedł do Pana

Dziś w godzinach porannych po długiej chorobie zmarł jeden z mieszkańców naszego Domu na Roli – pan Józef. Był z nami ponad 8 miesięcy. Polecamy jego duszę Waszej modlitwie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wiosna na Roli

Rola – wiosną lubimy ją jeszcze 100 razy bardziej. W naszym powiększonym ogrodzie ruszyły prace – sianie i sadzenie. Udało się też naprawić strąconą przez marcowe wichury figurę Matki Bożej. Jest coraz cieplej i z każdym dniem bardziej zielono.

Zobaczcie sami: TUTAJ

Pomóż nam pomagać

Chcemy Wam przypomnieć raz jeszcze naszą gorącą prośbę o przekazanie nam 1% podatku. Można zrobić to rozliczając się drogą elektroniczną https://dommilosierdzia.pl/1procent/  lub przynosząc swój PIT do naszego koszalińskiego Domu.

Prosimy też, abyście mówili swoim znajomym o możliwości wsparcia nas w ten sposób. Przeznaczymy pozyskane w ten sposób pieniądze na funkcjonowanie naszych trzech Domów.

Dziękujemy!

 

Dziękujemy za te 7 lat!

Dziś minęło 7 lat od zakupu czerwonego budynku u zbiegu al. Monte Cassino i ul. Młyńskiej, który stał się Domem Miłosierdzia Bożego. Świętowaliśmy to wydarzenie w naszych trzech domach. W Koszalinie zasiedliśmy do uroczystej kolacji, następnie był czas na wspomnienia – wspólnie oglądaliśmy nagrania i zdjęcia dokumentujące te 7 lat. Świętowanie zakończyliśmy udziałem w dziękczynieniu, które odbyło się w naszej kaplicy.

Dziękujemy z całego serca, że jesteście z nami.

Trochę historii 🙂