Pamiętajcie o nas

Prosimy, pamiętajcie o nas. Chcemy Wam przypomnieć, że żyjemy tylko z łaski Boga i pomocy ludzi. Bez tego nic nie moglibyśmy uczynić. Obecnie w naszych Domach mieszka ponad 130 osób. Każdego dnia zajmujemy się dziesiątkami ludzkich spraw, staramy się pomóc każdemu, kto o to prosi. Budujemy mały dom na Roli, remontujemy Dom dla kobiet w Uliszkach, przygotowujemy się do remontu ściany szczytowej koszalińskiego Domu i rozpoczęcia budowy czwartego Domu, budujemy także największą w Polsce pustelnię.

 

Dziękujemy za Wasz 1%

W tym roku z przekazanego nam 1% podatku otrzymaliśmy 272 ooo zł. Z tych pieniędzy spłaciliśmy nasze długi (ok. 150 000 zł). Przeznaczyliśmy je także na bieżącą działalność trzech Domów i trwające w nich prace remontowe. Dziękujemy z całego serca. Dzięki temu, że o nas pamiętacie tak wiele możemy robić.

 

Archaniołowie

Dziś obchodzimy święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Darzymy ich szczególnym nabożeństwem. Po Mszy św. zgromadziliśmy się przed figurą św. Michała, stojącą na podwórzu koszalińskiego Domu i oddaliśmy się mu w opiekę. W naszym Domu działa również Rycerstwo św. Michała Archanioła. Natomiast kaplica w Domu Miłosierdzia Bożego na Roli oddana jest Rafałowi Archaniołowi.

Lato na wsi

Wydawałoby się, że czas na wsi płynie wolniej. Jednak w naszym Domu na Roli jest inaczej. Nasz „zdrowy zakątek” rodzi kolejne warzywa – fasolka szparagowa w naszym koszalińskim Domu robi furorę :). Pasieka dzięki naszym darczyńcom liczy już 50 uli – na początku sierpnia odbędzie się kolejne – trzecie w tym roku miodobranie. Powstaje też domek, dzięki któremu na Roli będą mogły zamieszkać kolejne potrzebujące osoby. To miejsce daje nam też wytchnienie, kiedy zmęczeni miejskim gwarem spędzimy choćby parę godzin w naszym leśnym azylu, wracamy do pracy ze zdwojoną energią.

Więcej zdjęć TUTAJ

Obłóczyny na Roli

Dziś na Roli odbyły się obłóczyny brata Oskara ze wspólnoty Braci Miłosiernego Pana. Wraz z przyjęciem habitu otrzymał imię zakonne Szczepan. Zapragnął on, aby właśnie tam odbyła się ta uroczystość, bo Jezus, któremu oddał swoje życie jest najbardziej obecny wśród tych, którzy cierpią i zmagają się z wielkimi trudami. Na Rolę licznie przybyli przyjaciele naszego Domu, aby wspólnie z nami świętować i przeżywać tą wielką radość.

Oddajemy brata Szczepana Waszej modlitwie!

Zdjęcia z obłóczyn: TUTAJ

 

Wakacje to dla nasz czas wielu remontów

Lato jest dla nasz czasem, który przeznaczamy na remonty. Obecnie korzystamy z pięknej pogody, aby odnowić i naprawić wszystkie sanitariaty w naszych Domach.

Cały czas trwa budowa domku na Roli, w którym zamieszka dziesięć osób. Do podjęcia tych prac skłonił nas  fakt, że ubiegłej zimy zabrakło miejsc dla kolejnych zgłaszających się do nas potrzebujących.

Kilka dni temu rozpoczęliśmy drugą fazę remontu Domu w Uliszkach. Planujemy, że potrwa ona 2 miesiące. Chcemy w tym czasie wyremontować kaplicę i wnętrza mieszkalne.