List na Boże Narodzenie 2021

Boże Narodzenie 2021

Uroczystość Najświętszej Maryi Matki Boga

Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. (Łk 1, 35)

Kochani Przyjaciele Domu Miłosierdzia Bożego!

Ufający Panu!

Tajemnica, bo Pan Sam przychodzi do nas w sposób niepojęty w Betlejem! Tajemnica, bo spożywamy Jego Samego w Eucharystii. Tajemnica, bo niebo jest przygotowane dla nas! Tajemnica, bo nie pojmujemy jak bardzo nas umiłował. Tajemnica Twojego życia. Tak, wiele Tajemnic bo Pan jest Niepojęty. Chodzi o to aby Mu zaufać, zaufać w Jego prowadzenie, w Jego łaskę, w Jego Obecność w nas i przy nas. Nie musisz wszystkiego rozumieć. On się wszystkim zajmie, ufaj! ON Cię będzie prowadził. Ufaj w każdym czasie, bądź jak dziecko w ręku ABBA, TATUSIA. Nie bój się!

Tradycyjnie chcemy Wam napisać co wydarzyło się w tym roku w naszych Domach i innych prowadzonych przez Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia dziełach.

Ze względu na ogłoszony w Kościele Rok św. Józefa, minione miesiące były mocno naznaczone Jego obecnością i orędownictwem. Przez pięć kolejnych miesięcy odprawiliśmy w naszej kaplicy nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa. W grudniu natomiast, poprzez nowennę, dziękowaliśmy temu świętemu orędownikowi za obfite łaski, których dostąpiliśmy w tym czasie oraz zorganizowaliśmy dwie pielgrzymki dziękczynne do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

W tym roku po raz drugi odbyła się procesja Bożego Ciała, którą przygotowaliśmy wraz z Ojcami Franciszkanami. Jak rok temu, procesja zakończyła się przy naszym koszalińskim Domu, gdzie zbudowaliśmy duży ołtarz ozdobiony przepięknymi kwiatami, aby uczcić Najświętszy Sakrament. Oprócz tego, w naszej kaplicy utworzyliśmy dywan z kwiatów.

Niewątpliwie największym wydarzeniem tego roku było dla nas otwarcie Pustelni Bożego Miłosierdzia. Miało ono miejsce 29 czerwca (uroczystość śś. Piotra i Pawła). Centrum Pustelni stanowi kaplica p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pomimo trwających tam prac, miejsce to odwiedza wiele osób. Pustelnia stała się także drugim domem Braci Miłosiernego Pana, miejscem gdzie posługują i wypełniają powierzony im charyzmat. Na koniec tego roku, mamy siedem eremów, gdzie jeden z nich pełni funkcję gościnną, aby każdy kto przyjdzie, mógł napić się dobrej herbaty i porozmawiać z braćmi.

Drodzy Przyjaciele, ku naszej wielkiej radości wspólnoty Braci i Sióstr Miłosiernego Pana pięknie się rozwijają. Dołączają do nich kolejne osoby, które chcą oddać swe życie Panu, posługując w rozwijających się nieustannie dziełach Miłosierdzia Bożego. We wrześniu pierwsi Bracia już po raz trzeci ponowili śluby, zaś jedna z sióstr złożyła pierwszą profesję, na ręce JE biskupa Edwarda Dajczaka. Od marca 2020r. nieustannie działa pogotowie Braci i Sióstr Miłosiernego Pana. Powstało ono, aby służyć pomocą osobom starszym, chorym i samotnym. Młodzi zakonnicy noszą jedzenie tym, którzy tego potrzebują, nade wszystko jednak służą rozmową i obecnością.

W tym roku udało nam się rozpocząć remont elewacji naszego koszalińskiego Domu. Odnowiona została jedna ściana szczytowa i część elewacji od strony podwórza.

Kochani, w związku z wieloma zapytaniami o możliwość wysyłania naszych produktów piekarniczych czy rękodzieła, w październiku ruszyła nowa inicjatywa – sklep internetowy.

Od dłuższego czasu prosiliśmy Boga przez ręce Maryi i św. Józefa o kolejny dom, abyśmy mogli przyjąć wszystkich, którzy proszą nas o pomoc, szczególnie w sezonie zimowym, kiedy nasze Domy są przepełnione. Dobry Tatuś Niebieski wysłuchał naszej prośby. Piątego listopada, w pierwszy piątek miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, przejęliśmy dom w Warcinie, który wcześniej służył zorganizowanym grupom jako dom rekolekcyjny. Szesnastego listopada, we wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia w tym Domu zamieszkały nasze mieszkanki z Uliszek. Budynek w Warcinie jest duży, a więc może pomieścić dużo więcej osób potrzebujących niż ten znajdujący się w Uliszkach.

Ku naszej radości także prężnie rozwijają się dzieła ewangelizacyjne: Piekarnia Bożego Miłosierdzia i katolicka kawiarnia „Kawa z duszą”, której pięciolecie powstania świętowaliśmy ósmego grudnia. Wyroby naszej Piekarni cieszą się dużym zainteresowaniem. W naszych Domach obecnie mieszka około 170 osób. Za nami 6 Wigilii gdzie przy stołach zasiadło prawie 400 osób.

Jak zawsze nie znajdujemy słów by Wam podziękować za wszelką dobro, modlitwę, pieniądze, ogrom rzeczy materialnych w tym pożywienie. BÓG ZAPŁAĆ!!!

Ufający Panu, bądźcie mężni i niczego się nie bójcie. Pan jest z nami!

Niech Wam dobry Bóg błogosławi na kolejny rok!

Ksiądz Radosław Siwiński, Bracia i Siostry Miłosiernego Pana, Wolontariusze i Mieszkańcy