Dom w Warcinie – Dom dla kobiet

Jak wiecie mamy Dom dedykowany tylko kobietom. Mieszka w nim obecnie 31 osób dorosłych i maleńka dziewczynka, która niedawno przyszła na świat. Większość kobiet to starsze panie. Wśród nich znajduj się około 10 osób leżących. Lubimy ten Dom, bo jest nie duży, przytulny i posiada duży teren zielony wokół. Jest tam sporo drzew, duży kurnik, ogród i osiołek. W tym Domu znajduje się też nieduża kaplica poświęcona Matce Bożej Miłosierdzia – Matce Bożej Ostrobramskiej.

W związku z Waszymi zapytaniami chcemy podać listę potrzeb:

– pieluchomajtki dla dorosłych

– koce (narzuty na łóżka)

– chemia gospodarcza

– kosmetyki dla kobiet

– naczynia kuchenne

– sztućce

– nocne stoliki

Bóg zapłać!

 

Nasze potrzeby na święta Wielkanocne

Co roku pytacie nas czego najbardziej potrzebujemy na Święta. Najbardziej potrzebna jest chemia gospodarcza wszelkiego rodzaju, by wysprzątać domy. Potrzebujmy też suchej żywności (makarony, kasza, ryż). Jak zawsze prosimy też o pomoc w opłacaniu naszych rachunków: za prąd, ogrzewanie i wodę. Bóg zapłać.

Takie nasze życie

Jak dobrze wiecie prawie nic nie piszemy o naszej codzienności i o naszych mieszkańcach. Ale dziś spieszymy do Was z wiadomością dość niezwykłą: tej nocy na Roli, w naszym Domu dla mężczyzn umarł mężczyzna, który był bardzo, bardzo schorowany. Niedawno trafił do nas z ulicy. Tej samej nocy w naszym Domu dla kobiet w Warcinie urodziło się dziecko. Prosimy, omadlajcie nas i naszych podopiecznych!

Trochę liczb

Dziś w naszych Domach mieszka 171 osób. Codziennie żywimy dwudaniowym posiłkiem około 400 osób. Codziennie odbieramy około 150 telefonów. Każdego dnia rozwiązujemy kilkadziesiąt spraw ludzkich. Ruch osobowy w naszych Domach to aktualnie około 10 osób tygodniowo (przyjmowani i odchodzący). W ostatnich dwóch tygodniach przyjęliśmy 20 osób. W naszych Domach jest około 20 osób leżących, wymagających opieki.
Dziękujemy, że razem z nami tworzycie Domu Miłosierdzia Bożego!