Dom Miłosierdzia Bożego na Roli

Bóg spełnia pragnienia serca – w Domu Miłosierdzia Bożego widzimy to każdego dnia.

W pyle i hałasie trwających nieustannie prac remontowych marzyliśmy o miejscu, gdzie na łonie natury moglibyśmy zaczerpnąć świeżego powietrza i odpocząć od miejskiego zgiełku.

6.01.2014 r., w godzinach wieczornych, w pierwszą rocznicę ustanowienia adoracji wieczystej w naszym Domu, Siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej zdecydowały, że wynajmą nam na okres trzech lat (obietnica nieformalna – na wiele lat) jeden z domów na Roli k. Lipia (blisko Świdwina). Była to dla nas wielka radość, gdyż dom jest w dobrym stanie, na działce znajduje się ogród i kawałek lasu.

Oficjalne przekazanie terenu nastąpiło 28.08.2014.

Obecnie jest to dla nas miejsce, gdzie wyjeżdżamy z mieszkańcami Domu, aby odpocząć i popracować w ogrodzie. Hodujemy tam również zwierzęta. Dom i usytuowane w jego pobliżu domki campingowe zamieszkuje kilkanaście osób, które wraz z trójką wolontariuszy tworzą wspólnotę i tam podnoszą się ze swoich problemów. Wiemy już, że miejsce to niebawem stanie się domem modlitwy wraz z kilkoma odrębnymi pustelniami, gdzie wszyscy, którzy pragną odosobnienia z Jezusem będą mogli pobyć z Panem sam na sam.

Głównym patronem Domu na Roli jest św. Archanioł Gabriel.

Wieści z życia domu

WIĘCEJ WIEŚCI z ROLI