Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata

28.09.2017 r. (czwartek) o godz. 15.00 przed Domem (od ul. Młyńskiej), jednocząc się z tysiącami wiernych na całym świecie, chcemy odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia. Tego dnia przypada dziewiąta rocznica beatyfikacji  spowiednika św. s. Faustyny, ks. Michała Sopoćki. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą do nas dołączyć.

Więcej informacji o inicjatywie: http://www.iskra.info.pl/koronka-na-ulicach-2017

Koncert wolontariuszy

24.09.2017 r. (niedziela) w kawiarni „Kawa z duszą” o godz. 16.00 odbędzie się koncert „Granie do kawy”. Wystąpią wolontariusze Domu Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.

Dom w Uliszkach działa

Dziś w Domu Miłosierdzia Bożego w Uliszkach, bo tak brzmi jego pełna nazwa, zamieszkała pierwsza ekipa 🙂

Szczególnym patronem tego miejsca jest św. Jan Bosko, ze względu na to, że w ostatni dzień odprawianej przez nas nowenny do tego świętego dostaliśmy propozycję przejęcia domu. Nieocenioną rolę w pozyskaniu tego miejsca odegrała Matka Boża. Dlaczego? Teraz krótka historia dla niedowiarków. Propozycja przejęcia przez nas domu w Uliszkach to nie tylko dziewiąty dzień nowenny do św. Jana Bosko, ale także Narodzenie Najświętszej Maryi Panny (8.09). Umowa dzierżawy została podpisana 15.09 – Matki Bożej Bolesnej, natomiast pierwsi mieszkańcy wprowadzili się dziś, czyli we wspomnienie Najświętszej Maryi Panna z La Salette. Zatem Matka Boża od samego początku troszczy się od nasz dom dla kobiet.

Dziękujemy serdecznie za wasze wsparcie modlitewne i materialne. 

Obecnie gromadzimy wyposażenie domu w Uliszkach, szczególnie potrzebujemy mebli. Jeśli ktoś z Was mógłby nas wesprzeć w tej kwestii prosimy o kontakt. 

Dom dla kobiet!

Ku naszej wielkiej radości dziś odebraliśmy klucze do domu w Uliszkach, który dzierżawimy od Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. W naszym koszalińskim Domu w ostatnim czasie pojawiło się sporo kobiet, będących w trudnej sytuacji życiowej, wiele z nich potrzebuje spokojnego miejsca, gdzie mogą dojść do siebie po trudnych doświadczeniach życiowych. W ostatnim dniu odprawianej przez nas nowenny do św. Jana Bosko otrzymaliśmy propozycję zagospodarowania tego miejsca. Można powiedzieć, że dom praktycznie od razu zacznie spełniać swoją funkcję. W najbliższych dniach pojawią się tam pierwsze mieszkanki.

Dziękujmy wspólnie Bogu za trzeci dom! 🙂

„Chwalcie Pana, bo dobry, bo Jego łaska na wieki.” /Ps 136, 1/

Tutaj zdjęcia domu w Uliszkach: galeria

Piąta rocznica…

Ciężko nam uwierzyć, że dziś minęło dopiero 5 lat od postawienia krzyża na szczycie dużego czerwonego domu na rogu al. Monte Cassino i ul Młyńskiej. Życie w Domu jest tak intensywne i obfitujące codziennie w dziesiątki przeróżnych wydarzeń, że wydaje się nam, że minęło co najmniej 10 lat.

Cofnijmy się na chwilę do 2012 roku. 14 września, w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego Biskup Edward Dajczak poświęcił na podwórzu Domu duży krzyż. Miał on od razu po tym wydarzeniu stanąć na dachu. Uniemożliwił to silny wiatr. Udało się zamontować krzyż dopiero kolejnego dnia, 15 września, we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Jesteśmy przekonani, że to Ona pomogła doprowadzić to przedsięwzięcie do końca.

 

Codzienna działalność Domu

W tym powakacyjnym czasie chcemy Wam przypomnieć podstawowe informacje dotyczące naszej codziennej działalności w zakresie pomocy człowiekowi, który puka do naszych drzwi. Wszystkie nasze inicjatywy i działania są nieodpłatne. Do drzwi naszego Domu można zapukać o każdej porze dnia i nocy. 

Jadłodajnia pw. św. Matki Teresy z Kalkuty wydaje codziennie obiady od godz. 13.00 do 14.00. Jednak jeśli ktoś głodny przyjdzie poza tymi godzinami również dostanie posiłek. Należy jednak pamiętać, że do Domu mogą wejść jedynie osoby trzeźwe.

Łaźnia jest czynna codziennie od godz. 7.00 do 19.00.

Prosimy również o kontakt jeśli chodzi o pomoc lekarską. 

Od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 14.30 w ramach inicjatywy „Bądźmy razem w Domu” organizujemy zajęcia dla seniorów i osób samotnych powyżej pięćdziesiątego roku życia. Spotkanie kończy się obiadem. 

Na plakacie poniżej znajduje się harmonogram działania poradni. 

Plan wydarzeń w Domu

Z rozpoczęciem nowego roku szkolnego postanowiliśmy udostępnić czytelny plan wydarzeń, które mają miejsce w naszym Domu. Jako pierwszy prezentujemy plan tygodniowy. Niżej znajdziecie plakat z wydarzeniami odbywającymi się w naszej kaplicy raz w miesiącu. Wśród inicjatyw, które mają miejsce w Domu od dłuższego czasu, są również nowe – takie jak Msza św. za Ojczyznę, czy Msza św. dla singli. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy i formacji. To również Wasz Dom 🙂