Konserwacja

Obecnie trwa konserwacja ściany szczytowej naszego koszalińskiego Domu (od strony al. Monte Cassino). Nie są to prace podyktowane względami estetycznymi. Ich podjęcie okazało się konieczne ze względu na pęknięcia, które pojawiły się na ścianie. 

Świętowanie w Domach

Wczoraj w naszych Domach świętowaliśmy uroczystość Bożego Miłosierdzia. To bardzo szczególny dla nas dzień, w poprzednich latach zapraszaliśmy do nas całe miasto, aby wraz z nami cieszyć się tym świętem i uwielbiać Miłosiernego Pana. W tym roku, podobnie jak w poprzednim świętowaliśmy z domownikami, dziękując Jezusowi za zdroje łask, które zlewa na nas każdego dnia. 

List na Wielkanoc

Dom Miłosierdzia Bożego, Wielkanoc 2021 r.

 

„Potem ujrzałem niebo otwarte: a oto – biały koń, a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym, oto sprawiedliwie sądzi i walczy. Oczy Jego jak płomień ognia, a wiele diademów na Jego głowie. Ma wypisane imię, którego nikt nie zna prócz Niego. Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boga. A wojska, które są w niebie, towarzyszyły Mu na białych koniach – wszyscy odziani w biały, czysty bisior. A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga. A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW.” Ap 19, 11-16

 

Ufający Panu!

Niech Jezus, nasz Jedyny Pan, Żyjący na wieki, da Wam ogromną radość i niezłomną nadzieję! Niech zabierze wszelki lęk i smutek! Bo przecież ON żyje i jest pośród nas! Tak bardzo chciałbym wykrzyczeć tę Wielką Radość Wielkanocną! Tak bardzo chciałbym przekonywać Każdego i Każdą Was o Obecności Jezusa Żyjącego Waszym Życiu! W Jezusie i w Nim mamy wszystko!

Jak zawsze, przy okazji listu przekazujemy kilka wiadomości od nas. W naszych trzech Domach mieszka obecnie ok. 160 osób. Codziennie, oprócz posiłków dla naszych mieszkańców wydajemy ok. 170 dwudaniowych obiadów dla potrzebujących z miasta, nadal ze względu na obostrzenia jesteśmy zmuszeni robić to w namiocie, znajdującym się na podwórzu koszalińskiego Domu. Od ponad roku działa pogotowie Braci i Sióstr Miłosiernego Pana. Codziennie pojawiają się zgłoszenia od osób, które proszą o pomoc w przeróżnych potrzebach. Ku naszej wielkiej radości obie wspólnoty dzięki Bożej Łasce rozrastają się. W lutym kolejny z braci złożył profesję zakonną, natomiast w marcu jedna z sióstr przyjęła habit.

W czasie tegorocznego Wielkiego Postu w szczególny sposób towarzyszyła nam postać św. Józefa, którego rok obchodzimy w Kościele. To jeden z głównych patronów naszego koszalińskiego Domu. 9 lat temu, w czasie nowenny do tego świętego kupiliśmy budynek, który stał się Domem Miłosierdzia Bożego, natomiast 3 lata temu w tym samym czasie powstała Piekarnia Bożego Miłosierdzia. Do uroczystości św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przygotowywaliśmy się podczas nowenny połączonej  z konferencjami dotyczącymi tego świętego opiekuna naszego Domu. już wiele w tym roku otrzymaliśmy od Niego. Obecnie trwamy w nowennie do Bożego Miłosierdzia. Podobnie jak rok temu, nie możemy świętować Niedzieli Bożego Miłosierdzia z całym miastem, jednak chcemy uwielbiać Miłosiernego Pana wewnątrz naszych Domów, czuwając przed Najświętszym Sakramentem i poprzez uroczystą koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzięki transmisji online z naszej kaplicy możecie łączyć się z nami na modlitwie. Na Roli ogrom ludzi i niestanne prace i remonty. Uliszki – ciągłe remonty i podobnie dom pełen kobiet. Pustelnia rośnie w oczach. Piekarnia coraz większy rozwój, a kawiarnia w związku z sytuacją wciąż zamknięta. W tym czasie tworzymy wiele tematycznych ulotek, które prowadzą do Jezusa. Mimo sytuacji żyjemy bardzo normalnie, pokładając całą nadzieję w Jezusie. Myślę że ufamy Jezusowi jeszcze bardziej – tego pragniemy najbardziej!

Nigdy nie przestaniemy Wam dziękować za Waszą dobroć i miłość do nas. Za Waszą modlitwę i wszelkie dary materialne, dzięki którym żyjemy. Odwdzięczamy się szczerą modlitwą i autentycznym życiem, kochając Jezusa.

Niech zbliżające się święto Miłosierdzia Bożego będzie dla was kolejną wielką radością! Niech Dobry Pan Wam błogosławi!

Ks. Radek z Braćmi, Siostrami i wolontariuszami Domu Miłosierdzia Bożego.