Ponawiamy prośbę

Tydzień temu pisaliśmy o czwartym Domu TUTAJ. Chcemy przypomnieć Wam o naszej prośbie o pomoc w znalezieniu ziemi, która jest zalesiona lub przylega do lasu. Potrzebujemy 10 ha takiej ziemi (nie musi być w jednym kawałku, nie musi być w naszym województwie), którą zamienimy na nasz czwarty Dom. Mówcie o tym wszystkim i módlcie się razem z nami o to, aby udało się stworzyć kolejny Dom Bożego Miłosierdzia. 

Dwunaste Walne Zgromadzenie

Dziś w naszym koszalińskim Domu miało miejsce Dwunaste Wale Zgromadzenie Stowarzyszenia Dom Miłosierdzia. Zgromadzenie ma miejsce raz w roku. Na 19 członków brało w nim udział 18 osób. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią o godz. 11.00, następnie nastąpiło podsumowanie działań podjętych w ubiegłym roku, był czas na wspólne rozmowy i obiad. Lada dzień opublikujemy na naszej stronie dokumenty ze Zgromadzenia. 

Czwarty Dom

Jak wiecie, od pewnego czasu błagamy Boga, naszego Ojca, aby dał nam czwarty Dom. Nie mieścimy się już w trzech Domach. Tej zimy przekroczyliśmy nasze granice jeśli chodzi o przyjęcia potrzebujących. W czasie nowenny przed uroczystością Bożego Ciała Bóg pokazał nam niesamowite miejsce – dom, gdzie od ręki moglibyśmy przyjąć 70 osób. To dom z piękną historią i bardzo dużym terenem zielonym. Rozeznaliśmy, że chcemy to miejsce. Ten dom wraz z całym przylegającym do niego terenem może nas nic nie kosztować jeżeli spełnimy jeden warunek – znajdziemy 10 ha ziemi już zalesionej lub przylegającej do lasu. Kategoria ziemi może być nawet piąta lub szósta. Chodzi o zamianę. Prosimy Was zatem, abyśmy wspólnie uzbierali 10 ha ziemi, na których mógłby zostać zasadzony las. Tereny te nie muszą być w naszym województwie, mogą znajdować się w różnych częściach Polski. Nie musi to być jedna całość, mogą to być małe kawałki. Chodzi o to, aby łącznie uzbierać 10 ha. Zwracamy się do Was z wielką prośbą o pomoc w uzbieraniu tych 10 ha ziemi. Dziękujemy za Waszą pomoc!

ks. Radosław Siwiński