Granie do kawy

Po okresie Wielkiego Postu ponownie ruszamy z koncertami odbywającymi się cyklicznie w naszej kawiarni. Najbliższe „Granie do kawy” w wykonaniu zespołu złożonego z wolontariuszy Domu Miłosierdzia Bożego będzie miało miejsce 22.04.2018 r. (niedziela) o godz. 17.00.

Serdecznie zapraszamy, aby spędzić to niedzielne popołudnie z nami 🙂

Wiosna na Roli

Wiele dzieje się w naszym koszalińskim Domu, jednak chcemy przypomnieć Wam o szczególnym miejscu jakim jest dla nas Dom Miłosierdzia Bożego na Roli. W naszym „leśnym zakątku” mieszka ok. 30 mężczyzn, którzy są w trudnej sytuacji życiowej. Otoczeni przyrodą, w spokoju odzyskują siły do życia. Tam łatwiej jest walczyć z nałogami. Obecnie ogradzamy teren, szczególnie ze względu na zwierzęta, które są tam hodowane.  Trwają prace związane z porządkowaniem i upiększaniem podwórza. Z uroków Roli korzystają też mieszkańcy Domu w Koszalinie. Dzieje się to zwłaszcza wiosną i latem, kiedy w czasie weekendu można tam odetchnąć od miejskiego zgiełku i gwaru dużego Domu. 

Rolę wiosną można zobaczyć w naszej galerii TUTAJ

Długa podróż

Dwóch naszych podopiecznych za miesiąc wyrusza rowerami do Medjugorie. To młodzi mężczyźni, którzy w naszym Domu przebyli długą drogę wychodzenia ze swoich życiowych trudów. Wytrwale walczyli i nadal walczą o szczęśliwe życie. Chcemy wesprzeć ich w realizacji ich planu podróży do tego szczególnego miejsca. Będą musieli pokonać ponad 2000 km. Dlatego jeśli ktoś z Was chciałby ich wspomóc poprzez ofiarowanie im dwóch rowerów, których stan techniczny daje możliwość przebycia takiej trasy niech da nam znać. Prosimy, aby wspierać również modlitewnie tę inicjatywę.  

Podaruj swój czas

Co jakiś czas chcemy przypominać, że funkcjonowanie Domu opiera się w ogromnej mierze na pracy wolontariuszy – ludzi, którzy bezinteresownie oddają swój czas Bogu i drugiemu człowiekowi. Ze względu na charakter tego miejsca takie osoby potrzebne są przez całą dobę. Szczególnie zależy nam, aby przychodzili do nas ludzie, którzy chcą podarować dla Domu kilka miesięcy lub rok. Dłuży pobyt pozwala lepiej poznać Dom i wdrożyć się w pełnione funkcje i zadania. Tacy wolontariusze mieszkają w Domu, będąc częścią naszej wspólnoty i pomagają w prowadzeniu Dom w Koszalinie, na Roli i w Uliszkach. Naszym wolontariuszom zapewniamy ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli ktoś z Was czuje pragnienie włączenia się w to dzieło niech się z nami skontaktuje – chętnie odpowiemy na pytania.

Więcej o wolontariacie w Domu TUTAJ

Dom dla seniorów

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o zakupie terenu obok naszego koszalińskiego Domu i planach wybudowania w tym miejscu domu dla seniorów. Szykujemy się do wyburzenia zabudowań, które znajdują się w tym miejscu. Projekt domu dla seniorów jest już na finiszu. Mamy nadzieję, że wczesną jesienią uda nam się rozpocząć budowę. Dom Miłosierdzia Bożego nie jest dostosowany do potrzeb osób starszych i schorowanych. Chcemy, aby pomoc w  dom dla seniorów była udzielana w „naszym duchu” to znaczy – bezwarunkowo. 

Jeśli ktoś z Was chce wesprzeć powstawanie tego dzieła, może wpłacić pieniądze na nasze konto. W tytule przelewu należy napisać: „Dom dla Seniorów”.

Dziękujemy za wspólne świętowanie

Chcemy Wam gorąco podziękować za to, że byliście z nami w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Szczególnie cieszymy się z świadectwa wiary jakie daliście przez wspólną modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia na Rynku Staromiejskim.

W naszej galerii znajdują się zdjęcia z tego dnia TUTAJ

Niedziela Bożego Miłosierdzia w mediach:

http://www.gk24.pl/wiadomosci/koszalin/a/dzien-milosierdzia-bozego-w-koszalinie-wideo,13076418/

http://www.diecezjakoszalin.pl/niedziela-milosierdzia-bozego

http://koszalin.gosc.pl/doc/4626716.Miedzy-katedra-a-ratuszem

http://www.prk24.pl/36717896/modlitwa-w-centrum-koszalina

Nie przyjmujemy ubrań

Ze względu na brak miejsca i brak zapotrzebowania – nie przyjmujemy w naszym Domu ubrań. W internecie pojawiają się informacje o zbiórkach ubrań dla mieszkańców Domu. Odbywają się one bez naszej wiedzy.  Serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość i chęć pomocy.

Zakończenie fałszywych oskarżeń

Z wielką ulgą śpieszymy z radosną wiadomością – pilska prokuratura umorzyła sprawę o znęcanie się nad zwierzętami. Chcemy Wam przypomnieć, że półtora roku temu podczas Karawany Bożego Miłosierdzia przedstawiciele trzcianeckiego Pogotowia dla Zwierząt oskarżyli nas o znęcanie się nad końmi ciągnącymi wóz. Uczestnicy Karawany podróżowali po drogach naszej diecezji głosząc Boże Miłosierdzie. Konie były zmieniane, a wraz z ewangelizatorami podróżował stajenny, który fachowo dbał o zwierzęta. W czasie wjazdu do Skrzatusza, gdzie podczas Diecezjalnego Spotkania Młodych miało nastąpić zakończenie trasy Karawany, wóz został zatrzymany przez policję. Sprawa została skierowana do prokuratury. Niezależni weterynarze, w tym powiatowy inspektorat weterynarii, zgodnie orzekli, że żadne maltretowanie nie miało miejsca. Ze względu na liczne zarzuty wobec Pogotowia dla Zwierząt, w lutym tego roku sąd w Poznaniu nakazał rozwiązać to stowarzyszenie. http://www.nowosci.com.pl/aktualnosci/a/pogotowie-dla-zwierzat-zamiast-ratowac-zwierzeta-dzialali-wbrew-prawu,13027720/

https://www.facebook.com/stop.bezprawiu.grzegorza/

Poniżej zamieszczamy oświadczenie ks. Radosława Siwińskiego, odpowiedzialnego za Dom Miłosierdzia Bożego:

 A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę.” Łk 18, 7-8

Tak bardzo się cieszymy, że obrzydliwe kłamstwa zostają zdemaskowane. Półtora roku temu po raz pierwszy w życiu doświadczyliśmy na własnej skórze wielkiej niesprawiedliwości i medialnej manipulacji, która miała na celu wyśmianie Kościoła. Dotknęło nas to tym bardziej, iż niektórzy z naszych przyjaciół zwątpili w nasze dobre działania. W naszym domu na wsi, gdzie obecnie przebywa kilkudziesięciu mężczyzn mamy też wiele zwierząt, które kochamy i bardzo szanujemy. Nigdy, nawet przez moment żadne z naszych zwierząt nie było lekceważone. Z serca przebaczamy wszystkim, którzy nie szukali prawdy, dali wiarę oszczerstwom. Przebaczamy dziennikarzom, policji, która potraktowała nas z góry jako przestępców i pogotowiu dla zwierząt z Trzcianki, które nakręciło całą tę sprawę. Nie będziemy przekazywać do sądu sprawy  o zabranie nam dobrego imienia, obiecujemy modlitwę i życzliwość! 

Dziękujemy wszystkim, którzy trwali przy nas w tych trudnych chwilach.

ks. dr Radosław Siwiński