Granie do kawy

21.10.2018 r. (niedziela) o godz. 17.00 w naszej kawiarni odbędzie sie koncert z okazji Dnia Papieskiego. Posłuchać będzie można wolontariuszy Domu 🙂 Serdecznie zapraszamy, żeby spędzić z nami to niedzielne, jesienne popołudnie.

Różaniec z Biskupem

17.10.2018 r. (środa) o godz. 21.00 w naszej kaplicy biskup Edward Dajczak będzie modlił się modlitwą różańcową wraz z mieszkańcami Domu. Spotkanie będzie transmitowane przez Telewizję Ewangelizacyjną Dobre Media. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Obłóczyny – szczególny znak

Wczoraj Bracia Miłosiernego Pana przyjęli habity – proste szaro-granatowe tuniki z kapturem, przepasane brązowym pasem. Na piersi noszą drewniane krzyże. Bracia przyjęli następujące imiona: Franciszek, Józef, Wincenty a Paulo i Eliasz. Wszyscy mieszkańcy i przyjaciele Domu dobrze znają tych mężczyzn, bo każdy z nich spędził z nami już sporo czasu, jednak ten zewnętrzny znak jakim jest habit sprawia, że patrzymy na nich inaczej – jak na tych którzy radykalnie oddali swoje życie Jezusowi. Po obrzędzie obłóczyn wspólnie z Braćmi i ich rodzinami świętowaliśmy to wydarzenie. Ten wybuch radości przerwał na chwilę ciszę nowicjatu. Nieodmiennie polecamy Braci Waszej modlitwie.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia: TUTAJ

https://koszalin.gosc.pl/doc/5073390.Czterech-w-nowej-skorze

https://ekai.pl/koszalin-obloczyny-braci-milosiernego-pana/

 

 

Już jutro…

Odliczamy już godziny do wielkiego wydarzenia, które będzie miało miejsce w naszej kaplicy jutro po południu. O godz. 15.00 będzie celebrowana Msza święta, a po niej czterej Bracia Miłosiernego Pana przyjmą habity. Tych, którzy nie mogą być z nami zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu za pośrednictwem naszej strony: https://dommilosierdzia.pl/o-nas/adoracja-on-line/.

 

 

4 lata kaplicy

Dziś mijają cztery lata od uroczystego otwarcia naszej kaplicy. To czas, którego nie da się przecenić – tysiące godzin adoracji Najświętszego Sakramentu, ogrom podniesionych serc, setki odprawionych Eucharystii. Dziękujcie z nami za ten czas. Zachęcamy Was do adoracji Jezusa Eucharystycznego w dzień i w nocy. 

Przy tej okazji chcemy przypomnieć Wam świadectwo ks. Radka, które prezentowaliśmy Wam w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tego roku:

Niesamowity tydzień

Za nami wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Aniołów Stróżów, przed nami wspomnienie św. Franciszka z Asyżu i 4. rocznica poświęcenie kaplicy oraz wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, której relikwie znajdują się w ołtarzu naszej kaplicy. W sobotę czeka nas Msza św. z modlitwą o uzdrowienie połączoną z czuwanie przed obłóczynami Braci Miłosiernego Pana, natomiast w niedzielę odbędzie się obrzęd obłóczyn. Trudno nie zauważyć jak Bóg przygotowuje Braci do życia według charyzmatu, który On im powierza: wzorem ubóstwa i miłości do najbardziej potrzebujących jest św. Franciszek, św. Faustyna uczy głoszenia nieskończonego Bożego Miłosierdzia, natomiast św. Tereska wskazuje drogę modlitwy kontemplacyjnej. 

Obłóczyny Braci

07.10.2018 r. (niedziela) nastąpi długo oczekiwany przez nas moment – Bracia Miłosiernego Pana przyjmą habity. O godz. 15.00 będzie miała miejsce uroczysta Msza święta, a po niej nastąpi obrzęd obłóczyn. Nasza radość jest wielka! Prosimy o modlitwę w intencji braci nowicjuszy.

06.10.2018 r. podczas wieczornego czuwania będziemy oddawać Braci i ich dalsze życie Miłosiernemu Panu.

Październik w kawiarni

Prezentujemy harmonogram wydarzeń, które będą miały miejsce w „Kawie z duszą” w tym miesiącu. Serdecznie zapraszamy, aby spędzać z nami jesienne dni 🙂

l