Dom na Roli – Dom dla mężczyzn

Jak wiecie w gminie Rąbino znajduje się Dom Miłosierdzia Bożego dla mężczyzn. Dziś mieszkają w nim 43 osoby. Do tego Domu położonego wśród lasów przyjeżdżają osoby „prosto z ulicy”. Jest to dla wielu czas na porządny detoks i czas na poukładanie sobie wszystkiego na nowo. Jest to Dom niezwykle trudny, ponieważ rotacja ludzi w tym miejscu jest ogromna. Przez ten Dom rocznie przechodzi kilkuset mężczyzn. Czasami są z nami jeden dzień, czasami kilka dni, czasem dwa miesiące i więcej. Niektórzy odchodzą z tego Domu prosto do miejscowości, z których przejechali, a spora część jedzie do Koszalina by tam kontynuować naprawę swojego życia. Dziękujemy za wsparcie w prowadzeniu tego Domu.

Nasze potrzeby:

– bielizna męska

– herbata i kawa

– chemia gospodarcza

– kosmetyki męskie

– pościel

– ręczniki

– koce / narzuty na łóżka

– maszynki do golenia

– torby, walizki

– sztućce, talerze, kobki

Bóg zapłać!

Oddanie wszystkiego Maryi

Nasze życie jest bardzo mocno przeplatane głoszeniem Pana Jezusa – ewangelizacjami. Rozeznając znaki dzisiejszych czasów widzimy, że Bóg pragnie, aby wszystko oddawać Matce Najświętszej. Konkretnie rozumiemy to w ten sposób, że chcemy oddawać Bogu przez ręce Maryi każde domostwo, każdy zakład pracy i każdy skrawek ziemi. Bracia i Siostry Miłosiernego Pana chcą pojawiać się w różnych miejscach, aby oddać wszystko Maryi. Prosimy, piszcie do nas, dzwońcie, przychodźcie, aby umówić się na spotkanie z Braćmi i Siostrami, którzy przyjdą do Was, aby wspólnie oddać wszystko Maryi. 

Dom w Warcinie – Dom dla kobiet

Jak wiecie mamy Dom dedykowany tylko kobietom. Mieszka w nim obecnie 31 osób dorosłych i maleńka dziewczynka, która niedawno przyszła na świat. Większość kobiet to starsze panie. Wśród nich znajduj się około 10 osób leżących. Lubimy ten Dom, bo jest nie duży, przytulny i posiada duży teren zielony wokół. Jest tam sporo drzew, duży kurnik, ogród i osiołek. W tym Domu znajduje się też nieduża kaplica poświęcona Matce Bożej Miłosierdzia – Matce Bożej Ostrobramskiej.

W związku z Waszymi zapytaniami chcemy podać listę potrzeb:

– pieluchomajtki dla dorosłych

– koce (narzuty na łóżka)

– chemia gospodarcza

– kosmetyki dla kobiet

– naczynia kuchenne

– sztućce

– nocne stoliki

Bóg zapłać!

 

Prosimy Was o 1,5%

Jeszcze raz przypominamy, że możecie wesprzeć Domy Miłosierdzia Bożego przekazując nam 1,5% podatku. Dzięki Waszemu wsparciu możemy codziennie pomagać wielu ludziom. 

Dziękujemy

Wczoraj i dziś świątecznie podjęliśmy śniadaniem i pysznym obiadem setki osób. Dziękujemy tak bardzo wszystkim, którzy dorzucili się do tych uroczystych posiłków! Wczoraj w godzinach porannych odbyło się u nas 5 śniadań wielkanocnych! Bóg zapłać