Odszedł do Pana

Dziś zmarł nasz mieszkaniec p. Mieczysław Szurpicki z Polanowa. Był u nas 8 miesięcy. Chorował na raka płuc. Bóg zabrał go w drugim dniu nowenny do św. Józefa, patrona dobrej śmierci, w Nadzwyczajnym Roku Józefa Kaliskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…  

Nasza piekarnia

Wielu z Was zastanawia się jak idą prace nad długo oczekiwaną Piekarnią Bożego Miłosierdzia. Już spieszymy z odpowiedzią – są one na finiszu 🙂 Obecnie zbieramy pieniądze na piec do wypieku chleba.

 

 

5 lat adoracji

06.01.2018 r. minęło 5 lat wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym Domu. W uroczystość Objawienia Pańskiego 2013, o godzinie 18:00, biskup Edward Dajczak uroczystą Mszą Świętą zainaugurował adoracje Najświętszego Sakramentu w dzień i w nocy. Jesteśmy głęboko przekonani, że bez nieustannej obecności Jezusa Eucharystycznego w Domu nie wydarzyłyby się to wszystko, czego jesteśmy świadkami: spektakularne cuda materialne oraz to co najważniejsze – setki serc uzdrowionych podczas cichej adoracji Pana.

1% podatku

Po raz kolejny prosimy Was o przekazanie nam 1% podatku. Od czasu, kiedy ostatnio Was o to prosiliśmy powstało wiele nowych inicjatyw, m.in. ruszył Dom Miłosierdzia Bożego w Uliszkach, Dom na Roli przeszedł generalny remont, przez wszystkie nasze Domy przewinęły się setki osób. Tak jak w poprzednich latach, osoby, które chcą przekazać nam 1% podatku mogą przynosić do nas PITy, rozliczymy je dla Was.

W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 73 000 zł. Pomóżcie nam pomagać. Podajcie dalej 🙂

 

 

Przekroczyliśmy „setkę”

Jak wiecie, nieustannie się rozwijamy. Powstają kolejne domy, ruszają nowe inicjatywy. W tym tygodniu przekroczyliśmy „setkę” – w naszych trzech domach mieszka dokładnie 106 osób. Ze względu na dyskrecję i szacunek należny osobom, którym pomagamy, nie piszemy o wielu sprawach, wokół których toczy się nasza codzienność. Stykamy się z setkami problemów ludzkich – tych które napotykają nasi mieszkańcy, jak i osoby pukające do naszych drzwi. 

Fotografia z duszą

Zapraszamy serdecznie 10.01.2018 r. (środa) do naszej kawiarni „Kawa z duszą” na pierwsze inauguracyjne spotkanie z cyklu „Fotografia z dusza”. Naszym gościem będzie pan Grzegorz Funke. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.