Prośba Biskupa

W związku z wydarzeniami, które mają w ostatnich dniach miejsce w naszym kraju, Biskup Edward Dajczak prosi nas o szczególną modlitwę w środę 28.10 – w dniu świętych Szymona i Judy Tadeusza. Zachęca, abyśmy jednoczyli się na modlitwie tam gdzie jesteśmy. W naszej kaplicy spotykamy się na uroczystej koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i na modlitwie różańcowej w intencji Ojczyzny o godz. 21.37. Jeśli ktoś nie może być w naszej domowej kaplicy, może łączyć się z nami przez internet. 

Pierwszy posiłek w namiocie

Dziś bp Krzysztof Zadarko pobłogosławił namiot, który stanął na dziedzińcu naszego koszalińskiego Domu, a do którego od dziś osoby potrzebujące przychodzą po obiady. Ksiądz biskup otworzył też symbolicznie bramę od strony al. Monte Cassino, przez którą prowadzi droga do namiotu. Gorąco liczymy na to, że niebawem liczba namiotów na naszym podwórzu się powiększy.

Zdjęcia TUTAJ

Mamy namiot!

22.10.2020 r. (czwartek) o godz. 13.00 bp Krzysztof Zadarko pobłogosławi namiot, który stanie na naszym podwórzu. Będą tam wydawane posiłki dla osób potrzebujących. Będzie tam można również zjeść posiłek na miejscu. Już od dłuższego czasu zastanawialiśmy się co zrobić, aby ludzie nie czekali na obiad na chodniku w deszczu i chłodzie. Bóg szybko przyszedł nam z pomocą i znaleźli się darczyńcy, którzy ufundowali namiot wraz z wyposażeniem. Z całego serca im dziękujemy! Myślimy już o kolejnych namiotach w kontekście zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

10 lat Stowarzyszenia

12.10.2010 r. Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia oficjalnie zaczęło istnieć. Ta organizacja została powołana do życia, aby prowadzić Dom, który Bóg dał nam 1,5 roku później. Tego dnia obchodzimy wspomnienie bł. Jana Beyzyma – jezuity, który poświęcił swoje życie pomocy trędowatym. Jest jednym z głównych patronów naszego Domu.

Dziękujemy Bogu za ten czas!