Dzień Ubogich w Domu

Na dzisiejszym uroczystym obiedzie pojawiło się, ku naszej wielkiej radości bardzo dużo ludzi. Po mimo okresu nowicjatu Bracia Miłosiernego Pana towarzyszyli osobom, które przybyły na posiłek. Po południu Bracia udali się na miasto, aby głosić Dobrą Nowinę i przychodzić napotkanym ludziom z pomocą. Dla potrzebujących mieli kanapki i ciepłą herbatę.

Caritas, podobnie jak setki innych naszych dobroczyńców dokłada się do przygotowania posiłków w naszej jadłodajni.  

Ks. Radek spędził ten dzień z mieszkańca Domu na Roli.

Zdjęcia z dzisiejszego wydarzenia: TUTAJ

Konferencja prasowa

16.11.2018 r. w naszym Domu odbyła się konferencja prasowa dotycząca obchodów II Światowego Dnia Ubogich. Wzięli w niej udział przedstawiciele organizacji charytatywnych działających w naszym mieście.

Relacje z konferencji w mediach:

https://koszalin.gosc.pl/doc/5166857.Ubogi-Czy-go-slyszysz

http://www.radioplus.pl/polecamy-lokalne-czytaj/121185/swiatowy_dzien_ubogich_w_niedziele

http://www.prk24.pl/40005997/dzis-swiatowy-dzien-ubogich

https://gk24.pl/w-niedziele-swiatowy-dzien-ubogich-kazdy-moze-wlaczyc-sie-w-akcje/ar/13671740

http://www.diecezjakoszalin.pl/wspolczesne-glosy-biedy-konferencja-w-domu-milosierdzia

Światowy Dzień Ubogich

18.11.2018 r. (niedziela) będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony w ubiegłym roku przez papieża Franciszka. Tego dnia zapraszamy wszystkich potrzebujących na uroczysty obiad, który rozpocznie się o godz. 13.00. Odchody poprzedzi konferencja prasowa, która odbędzie się w naszym Domu 16.11.2018 r. Wezmą w niej udział organizacje zaangażowane w pomoc potrzebującym w naszym mieście.

Świętowanie stulecia odzyskania niepodległości

Chcąc uczcić ten szczególny dzień, przy wszystkich naszych Domach na specjalnie przygotowanych masztach zawiesiliśmy flagi. Na maszt stojący na podwórzu koszalińskiego Domu flaga została wciągnięta po Mszy św. Następnie ks. Radek z ekipą wolontariuszy udał się do Domu w Uliszkach. Wieczorem flaga została zawieszona na maszcie przed Domem na Roli. W kawiarni natomiast świętowaliśmy wspólnie śpiewając pieśni patriotyczne. 

Zapraszamy do naszej galerii: TUTAJ 

Prośba o wsparcie

Jutro i w sobotę w naszym koszalińskim Domu będzie wstawianych 9 dużych drzwi korytarzowych. To ostatnia, wynikająca z projektu praca prowadzona wewnątrz Domu. Koszt to 76 000 zł. Brakuje nam 36 000 zł. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Waszą nieustanną życzliwość. Prosimy Was o pomoc w zebraniu tej kwoty.

Dziękujemy za Wasz 1%

W lipcu i sierpniu otrzymaliśmy pieniądze z 1% podatku w kwocie ok. 230 tys. zł. Nie znajdujemy słów, żeby wyrazić naszą radość. Pieniądze od razu wydaliśmy na opłacenie wszystkich zaległych faktur, m. in. uregulowaliśmy opłaty za ogrzewanie zimą 2017/2018. Dzięki nim powstała także część instalacji przeciwpożarowej w koszalińskim Domu.

Niech dobry Bóg Wam błogosławi. Pamiętajcie o nas w przyszłym roku.

Święto naszych Orędowników

31.10.2018 r. w kaplicy Domu o godz. 20.00 (po Mszy św.) odbędzie się czuwanie przed Uroczystością Wszystkich Świętych, o godz. 21.00 dołączy do nas Biskup Edward Dajczak, aby modlić się z nami modlitwą różańcową.

01.11 Msza św. w naszej kaplicy będzie celebrowana o godz. 11.00.

02.11 w naszym Domu odbędą się trzy Msze św., o godz. 7.00, 12.00 i 19.00.