Rekolekcje przed Ewangelizacją Nadmorską

W poniedziałek (16.07) w naszym Domu rozpoczną się rekolekcje przed Żebrakiem. Poprowadzi je Biskup Edward Dajczak. Do udziału w spotkaniach zapraszamy wszystkich zainteresowanych, nie tylko tych, którzy wyjdą na plaże głosić Boga Żywego. W poniedziałek, wtorek i czwartek spotkania odbywać się będą o godz. 15.00 i 19.00, w środę o godz. 12.00.

Jeśli nie możecie być z nami w kaplicy, możecie uczestniczyć w rekolekcjach za pośrednictwem naszej strony: https://dommilosierdzia.pl/o-nas/adoracja-on-line/

Funkcjonowanie Domu w czasie wakacji

W czasie wakacji w naszym Domu nie będą odbywały się Msze św. z modlitwą o uzdrowienie oraz Msze św. w intencji dzieci, singli i ojczyzny. Ksiądz Radek nie będzie przyjmował w czwartki. Można kontaktować się z nim telefonicznie.

Nastąpią też zmiany w funkcjonowaniu Punktu Wsparcia Psychologicznego: w lipcu specjaliści będą przyjmować w środy godz. 17.00-19.00, natomiast w sierpniu będzie nieczynne.

Ten okres jest dla nas czasem wielu ewangelizacji. Całą naszą siłę czerpiemy z głoszenia Jezusa. Zachęcamy, abyście przyłączyli się do naszych akcji. 

Dziękujemy za wszystko!

Prowadzonych przez nas dzieł jest co raz więcej. Te, które istnieją już dłużej rozwijają się bardzo szybko – Domy w Koszalinie, Uliszkach i na Roli. Wciąż ruszają nowe inicjatywy, najświeższa z nich to Piekarnia Bożego Miłosierdzia. „Kawa z duszą” na stałe już zagościła już na „kawiarnianej” mapie Koszalina 🙂 Obecnie wybiegamy myślami w przyszłość – klarują się plany Domu dla osób starszych i pustelni. To wszystko jest możliwie dzięki Bogu, który trzyma nas nieustannie w swoim ręku i pomaga nam przez… WAS! To dzięki Wam działamy, rozwijamy się i przede wszystkich chcemy widzieć w drugim człowieku Jezusa, który mówi: „Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” /Mt 25,40/

Dziękujemy z całego serca za to, że jesteście z nami. Dziękujemy i jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie w realizacji kolejnych dzieł.

Dziewiąte Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia

W sobotę 02.06.2018 r., w 11 rocznicę święceń ks. Radka odbyło się Dziewiąte Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Dom Miłosierdzia, w którym wzięło udział 14 osób. Nastąpiła zmiana wiceprezesa i skarbnika. Wiceprezesem został dotychczasowy skarbnik – Zbigniew Jaworski, natomiast funkcję skarbnika przejął Waldemar Ćwiek, długoletni przyjaciel naszego Domu. Po spotkaniu uczestnicy zgromadzenia udali się zobaczyć Dom Miłosierdzia Bożego w Uliszkach i piekarnię. Dziękujemy Ilonie Czeszejko-Jurić za pełnienie funkcji wiceprezesa przez prawie 8 lat. Niebawem na stronie pojawią się dokumenty z tego spotkania.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby ten dzień był wyjątkowy. Z całego serca chcieliśmy uczcić obecność Jezusa w Eucharystii. Jak już wspominaliśmy, Boże Ciało, to obok Niedzieli Miłosierdzia Bożego najważniejszy dla naszego Domu czas. Bez nieustannej obecności Pana w Najświętszym Sakramencie nie byłoby tego Domu, nie byłoby wspólnoty, którą tworzymy, nie byłoby setek uleczonych istnień i podniesionych na duchu ludzkich serc.

Chcemy podzielić się z Wami świadectwem jak Bóg działa w tym miejscu:

Zdjęcia z obchodów Bożego Ciała w Domu znajdują się TUTAJ.

Wieści z Domów

W Domu Miłosierdzia Bożego w Uliszkach mieszka co raz więcej będących w potrzebie kobiet. Jest ich już ok. 20. Coraz częściej pukają do naszych drzwi matki z dziećmi. Bóg cały czas pokazuje jak bardzo ten dom był potrzebny. Niedługo przystępujemy do remontu kaplicy i stworzenia prawdziwego ogrodu ze zwierzętami.

Na Domu Roli mieszka ok 30. S. Teresa, która współprowadziła Dom przeniosła się do Uliszek. Natomiast s. Aniela, będąca wcześniej w Uliszkach obecnie pomaga w Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Na Roli w ostatnim czasie zrobiliśmy ogrodzenie, porządkujemy podwórko i remontujemy małe domki.

W DMB w Koszalinie jest ok. 55 osób. W najbliższych dniach przeżywać będziemy Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Dom Miłosierdzia. Cały czas jesteśmy w trakcie tworzenia projektu Domu dla osób starszych, który stanie obok Domu Miłosierdzia Bożego.

Nasze codzienne życie to tysiące spraw, nieustanna modlitwa i wielka bieganina, na którą składają się m.in. sprawy urzędowe i medyczne. Tych drugich jest co raz więcej, ponieważ przychodzi do nas wielu chorych, którzy proszą o pomoc. Staramy się na bieżąco pomagać ludziom, którzy nieustannie pukają do naszych drzwi. Obserwujemy co raz większe kolejki do prawników, pedagogów i psychologów. Rzadko piszemy o szczegółach naszej działalności pomocowej, gdyż chcemy ustrzec prywatności osób, którym pomagamy. 

Nowenna przed Bożym Ciałem

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest dla nas bardzo ważna ze względu na trwającą w naszej kaplicy wieczystą adorację. Chcemy po raz kolejny w wyjątkowy sposób przeżyć nowennę przed tą uroczystością. Dlatego od najbliższego wtorku (22.05.2018 r.) zapraszamy Was przez 9 dni na wieczorne czuwania( godz. 19.00 Msza św. godz. 20.00 czuwanie). Pragniemy przyozdobić kaplicę kwiatami, dlatego prosimy Was o ich przynoszenie. 

Posługa uwolnienia

Mieszkający z nami ks. Krzysztof, został mianowany egzorcystą. To dla nas dobra wiadomość, ponieważ Dom jest miejscem szczególnej modlitwy o uwolnienie. Do Domu Miłosierdzia, praktycznie od początku jego istnienia przyjeżdżały osoby z różnych części Polski, a nawet z zagranicy prosząc ks. Radosława (również egzorcystę) o pomoc ze względu na różnego typu trudności duchowe. Księdzu Krzysztofowi modlitwa o uwolnienie nie jest obca, ponieważ był Diecezjalnym Koordynatorem Odnowy w Duchu Świętym.

Polecamy go Waszej modlitwie. Prośmy, aby dobry Bóg wspierał go w tej niełatwej posłudze.

 

Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

19.05.2018 r. o godz. 19.00 w naszej kaplicy rozpocznie się czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, o godz. 22.00 odbędzie się Eucharystia.

20.05.2018 r. w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 15.00 w kaplicy Domu będzie miał miejsce koncert ewangelizacyjny w wykonaniu Marii Krawczyk Ziółkowskiej.

Serdecznie zapraszamy, aby spędzić ten czas z nami.