Odszedł do Pana

Dziś zmarł nasz mieszkaniec p. Mieczysław Szurpicki z Polanowa. Był u nas 8 miesięcy. Chorował na raka płuc. Bóg zabrał go w drugim dniu nowenny do św. Józefa, patrona dobrej śmierci, w Nadzwyczajnym Roku Józefa Kaliskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…  

5 lat adoracji

06.01.2018 r. minęło 5 lat wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym Domu. W uroczystość Objawienia Pańskiego 2013, o godzinie 18:00, biskup Edward Dajczak uroczystą Mszą Świętą zainaugurował adoracje Najświętszego Sakramentu w dzień i w nocy. Jesteśmy głęboko przekonani, że bez nieustannej obecności Jezusa Eucharystycznego w Domu nie wydarzyłyby się to wszystko, czego jesteśmy świadkami: spektakularne cuda materialne oraz to co najważniejsze – setki serc uzdrowionych podczas cichej adoracji Pana.

Przekroczyliśmy „setkę”

Jak wiecie, nieustannie się rozwijamy. Powstają kolejne domy, ruszają nowe inicjatywy. W tym tygodniu przekroczyliśmy „setkę” – w naszych trzech domach mieszka dokładnie 106 osób. Ze względu na dyskrecję i szacunek należny osobom, którym pomagamy, nie piszemy o wielu sprawach, wokół których toczy się nasza codzienność. Stykamy się z setkami problemów ludzkich – tych które napotykają nasi mieszkańcy, jak i osoby pukające do naszych drzwi. 

Boże Narodzenie w naszych domach

Święta Bożego Narodzenia przeżyliśmy w radosnej, rodzinnej atmosferze. W naszych domach odbyły się trzy wieczerze wigilijne. Pierwsza miała miejsce w Koszalinie, zgromadziła ok. 150 osób. Uczestniczyli w niej potrzebujący i samotni mieszkańcy naszego miasta. Następnie do stołu wigilijnego zasieli mieszkańcy Domu – ok. 80 osób. W tym samym czasie wieczerza rozpoczęła się również w Domu na Roli. Wzięło w niej udział ok. 30 osób.

Dziękujemy za Wasze wsparcie, którego w sposób szczególny doświadczyliśmy w tym czasie.

Zdjęcia można zobaczyć TUTAJ1 , TUTAJ2

Wigilia dla potrzebujących

24.12.2017 r. o godz. 15.00 Mszą świętą w kaplicy Domu Miłosierdzia Bożego rozpocznie się spotkanie wigilijne dla potrzebujący. Spotkaniu przewodniczyć będzie ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk. Po Eucharystii będzie miała miejsce uroczysta wieczerza. Prosimy przekazywanie tej informacji dalej, aby nikt w naszym mieście tego dnia nie był sam.