Długa podróż

Dwóch naszych podopiecznych za miesiąc wyrusza rowerami do Medjugorie. To młodzi mężczyźni, którzy w naszym Domu przebyli długą drogę wychodzenia ze swoich życiowych trudów. Wytrwale walczyli i nadal walczą o szczęśliwe życie. Chcemy wesprzeć ich w realizacji ich planu podróży do tego szczególnego miejsca. Będą musieli pokonać ponad 2000 km. Dlatego jeśli ktoś z Was chciałby ich wspomóc poprzez ofiarowanie im dwóch rowerów, których stan techniczny daje możliwość przebycia takiej trasy niech da nam znać. Prosimy, aby wspierać również modlitewnie tę inicjatywę.  

Podaruj swój czas

Co jakiś czas chcemy przypominać, że funkcjonowanie Domu opiera się w ogromnej mierze na pracy wolontariuszy – ludzi, którzy bezinteresownie oddają swój czas Bogu i drugiemu człowiekowi. Ze względu na charakter tego miejsca takie osoby potrzebne są przez całą dobę. Szczególnie zależy nam, aby przychodzili do nas ludzie, którzy chcą podarować dla Domu kilka miesięcy lub rok. Dłuży pobyt pozwala lepiej poznać Dom i wdrożyć się w pełnione funkcje i zadania. Tacy wolontariusze mieszkają w Domu, będąc częścią naszej wspólnoty i pomagają w prowadzeniu Dom w Koszalinie, na Roli i w Uliszkach. Naszym wolontariuszom zapewniamy ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli ktoś z Was czuje pragnienie włączenia się w to dzieło niech się z nami skontaktuje – chętnie odpowiemy na pytania.

Więcej o wolontariacie w Domu TUTAJ

Dziękujemy za wspólne świętowanie

Chcemy Wam gorąco podziękować za to, że byliście z nami w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Szczególnie cieszymy się z świadectwa wiary jakie daliście przez wspólną modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia na Rynku Staromiejskim.

W naszej galerii znajdują się zdjęcia z tego dnia TUTAJ

Niedziela Bożego Miłosierdzia w mediach:

http://www.gk24.pl/wiadomosci/koszalin/a/dzien-milosierdzia-bozego-w-koszalinie-wideo,13076418/

http://www.diecezjakoszalin.pl/niedziela-milosierdzia-bozego

http://koszalin.gosc.pl/doc/4626716.Miedzy-katedra-a-ratuszem

http://www.prk24.pl/36717896/modlitwa-w-centrum-koszalina

Nie przyjmujemy ubrań

Ze względu na brak miejsca i brak zapotrzebowania – nie przyjmujemy w naszym Domu ubrań. W internecie pojawiają się informacje o zbiórkach ubrań dla mieszkańców Domu. Odbywają się one bez naszej wiedzy.  Serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość i chęć pomocy.

Nowenna do Bożego Miłosierdzia

Dziś rozpoczynamy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. To dla nas szczególny czas, ponieważ nasz Dom i wszystkie inne dzieła, które z Bożą pomocą prowadzimy są powierzone Bożemu Miłosierdziu. Zapraszamy do naszej kaplicy na godz. 15.00, aby przez 9 dni wspólnie się modlić. Jeśli ktoś nie może być z nami, ma możliwość uczestniczenia w modlitwie za pośrednictwem internetu: https://dommilosierdzia.pl/o-nas/adoracja-on-line/  

Znamię Ducha Świętego

Wczoraj, ostatniego dnia odbywających się w naszej kaplicy rekolekcji wielkopostnych, Biskup Edward Dajczak podczas Mszy świętej udzielił sakramentu bierzmowania dwojgu mieszkańcom Domu. Tego roku Wielki Tydzień nabrał w Domu ma szczególny wymiar – od poniedziałku do środy trwały rekolekcje wielkopostne, pożegnaliśmy dwójkę naszych mieszkańców oraz po raz pierwszy w naszej kaplicy będziemy przeżywać święte Triduum Paschalne.