Msza święta dla singli

18.11.2017 r. o godz. 19.00 odbędzie się w naszej kaplicy druga Msza święta dla singli. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą wspólnie modlić się o przyszłych mężów i żony. Msze święte w tej intencji sprawowane będą w Domu w każdą trzecią sobotę miesiąca.

 

Zapraszamy wszystkich samotnych i potrzebujących

Z okazji ogłoszonego przez papieża Franciszka pierwszego Światowego Dnia Ubogich – 18.11.2017 r. (sobota) wraz z Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zapraszamy wszystkich samotnych i potrzebujących do naszego Domu. O godz. 12.00 odbędzie się Msza świętą pod przewodnictwem Biskupa Edwarda Dajczaka, po niej – o godz. 13.00 w jadalni Domu rozpocznie się uroczysty posiłek.

Apostołowie Bożego Miłosierdzia

Dziś trzech wolontariuszy Domu wyruszyło wieczorem do osób ubogich i bezdomnych, których można spotkać w różnych miejscach naszego miasta. Chcą mówić im o Miłosiernym Ojcu, Bogu Żywym, który ich kocha oraz proponować im pomoc w wyjściu z trudnej sytuacji życiowej, w jakiej się znaleźli. Chcemy, aby ta inicjatywa wpisała się na stałe w działania prowadzone przez nasz Dom.

 

Koncert charytatywny

19.11.2017 r. (niedziela) o godz. 18.00 w Filharmonii Koszalińskiej odbędzie się koncert charytatywny na rzecz naszego Domu. Wystąpi śpiewająca Rodzina Kaczmarek. Organizatorami są Fundacja Miłości i Rycerze Kolumba. Wydarzenie objął swoim patronatem Ksiądz Biskup Edward Dajczak.

Bilety w cenie 90 zł i 70 zł do nabycia w kasie biletowej Filharmonii Koszalińskiej i w naszym Domu.

 

Przygotowanie do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję

Od 6.11.2017 r. (poniedziałek) przez 33 wieczory (godz. 20.00) chcemy spotykać się w kaplicy Domu, aby poprzez ćwiczenia duchowe przygotować nasze serca do aktu ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg Traktatu św. Ludwika M. Grignon de Montfort. Można słuchać konferencji za pośrednictwem naszej strony internetowej.

„Przywiązujemy dusze do nadziei w Tobie jak do mocnej kotwicy. Wszak właśnie do Niej najbardziej przywiązali się święci, którzy zostali zbawieni, i do Niej też przywiązywali innych, by w cnocie wytrwali. Szczęśliwi więc, i po tysiąckroć szczęśliwi ci, którzy teraz przywiązują się do Niej jak do mocnej kotwicy i wiernie przy Niej trwają” („Traktat o prawdziwym nabożeństwie…”)

Współpraca z Cenacolo

Pośród naszych domowników znajdują się osoby przygotowujące się do wstąpienia do Wspólnoty Cenacolo. To dla nas wielka radość, gdy ktoś przejdzie proces przygotowań i rozpocznie swoją formację w Cenecolo. Po przejściu kolokwiów i dni próbnych kandydaci do Wspólnoty wstępują do jednego z domów w Polsce, gdzie poprzez modlitwę i pracę wychodzą ze swoich nałogów. Niejednokrotnie później trafiają do wspólnot zagranicznych.