Powrót do Domu

Dziś uczestnicy Karawany Bożego Miłosierdzia wrócili do naszego Domu. Dzielą się z nami radością płynącą z tego czasu intensywnego głoszenia Bożego Miłosierdzia. Już jutro, podczas Diecezjalnego Spotkania Młodych w Skrzatuszu Biskup uroczyście podpisze dokument inicjujący powstanie Wspólnoty Braci Miłosiernego Pana, którzy również uczestniczyli w Karawanie.

Dzisiejszy dzień jest dla nas ważny również z innego względu – 6 lat temu biskup Edward Dajczak poświęcił krzyż, który stanął dzień później na szczycie Domu.

Maryja Królową Domu Miłosierdzia Bożego

Przy okazji tego niezwykłego święta chcemy przypomnieć wam, że od początku wszystkie dzieła miłosierdzia Bożego są zawierzone Maryi. Te nieustanne cuda w naszych Domach są Jej zasługą. Przez nasze świadectwo chcemy zachęcić Was byście powierzali Maryi całe życie tak ja my to robimy.

Przy tej okazji powierzamy Waszym modlitwom ks. Radka, który dziś obchodzi swoje imieniny.

 

Posługa egzorcystów w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Przypominamy, że w naszej diecezji posługuje trzech księży egzorcystów. W Pile w parafii pw. św. Rodziny egzorcystą jest ks. Andrzej Finc (nr telefonu do parafii 673 516 775). W Koszalinie posługują ks. Krzysztof Witwicki i ks. Radosław Siwiński. Można spotkać się z nimi w Domu Miłosierdzia Bożego. Przyjmują w każdy czwartek od godz. 9.00 do godz. 18.00 (nr telefonu do DMB 660 539 514).  

Rytm Domu

Wraz z zakończeniem wakacji wracamy do naszego co miesięcznego planu wydarzeń. 01.09.2018 r., jak w każdą kolejną pierwszą sobotę miesiąca odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

Pozostałe cykliczne wydarzenia:

Msza św. w intencji dzieci – trzeci piątek miesiąca

Msza św.dla singli – trzecia sobota miesiąca

Maraton Biblijny – trzecia niedziela miesiąca

Msza św. w intencji Ojczyzny – ostatnia sobota miesiąca

Po wakacyjnej przerwie rusza również Punkt Wsparcia Psychologicznego:

– wtorki godz. 16.00 – 19.00, przyjmują: psycholog oraz terapeuta uzależnień; pracownik socjalny

 – środy godz. 16.00-19.00, przyjmują: psychoterapeuta oraz doradca obywatelski; pracownik socjalny

Można będzie również skorzystać z pomocy prawnej:

poniedziałek godz. 15:00-16:00
środa godz. 17.00-18.00

Go4Peace

W kończącym się tygodniu przez 4 dni gościli u nas wolontariusze uczestniczący w letnim obozie „Go4Peace”. Młodzi ludzie z różnych części Europy pomagali nam w naszej jadłodajni, oraz w remoncie Domu w Uliszkach. Efekty prac remontowych są bardzo dobre 🙂 Dziękujemy serdecznie wolontariuszom, za ten czas, który poświęcili na wsparcie naszych dzieł.

 

Międzynarodowy obóz Go4Peace

10.08.2018 r. (piątek) do Koszalina przyjadą wolontariusze pochodzący z różnych europejskich państw, którzy wezmą udział w Międzynarodowym Obozie Go4Peace. W dniach 13-14.08 i 16-17.08 wolontariusze zaangażują się w pracę w naszym Domu poprzez gotowanie posiłków dla ubogich i rozpoczną remont w naszym domu dla kobiet w Uliszkach. 

Szczegółowe informacje na temat obozu: http://www.diecezjakoszalin.pl/miedzynarodowy-oboz-go4peace-w-koszalinie