Ukryty pod postacią chleba

„O przedziwna wielkości i zdumiewająca łaskawości! O wzniosła pokoro! pokorna wzniosłości: Pan wszechświata, Bóg i Syn Boży, tak się uniża, że dla naszego zbawienia ukrywa się pod niepozorną postacią chleba! Patrzcie, bracia, na pokorę Boga (…). Nie zatrzymujcie więc niczego z siebie dla siebie, aby Was cały przyjął Ten, który wam się oddaje”. Te słowa św. Franciszka z Asyżu dziś są nam szczególnie bliskie. Już po raz szósty świętujemy rocznicę rozpoczęcia wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym Domu. Kiedy 06.01.2013 roku, w godzinach popołudniowych ks. Biskup Edward Dajczak postawił na ołtarzu małej kaplicy monstrancję z Najświętszym Sakramentem zaczęło bić serce tego Domu.

Jest jedno szczególne zdjęcie z tamtego dnia. Zostało ono zrobione z korytarza, są na nim boczne, uchylone drzwi kaplicy, przez które widać monstrancję z Jezusem Eucharystycznym. Pada od niej blask, który oświetla odarte z tynku mury, ruinę, która dzięki tej przedziwnej Obecności stanie się miejscem ratunku dla wielu.

Tego szczególnego dnia, w uroczystość Objawienia Pańskiego dziękujemy Bogu za ten ogromny dar adoracji Najświętszego Sakramentu dzięki, któremu powstał ten Dom, dzięki któremu rzesze ludzi wróciły do życia, dzięki, któremu nigdy nie popadniemy w beznadzieję.

Eucharystia rozpoczynająca wieczystą adorację:

Kolędowanie odwołane

Ze względu na jutrzejszą żałobę kolędowanie w naszym Domu zostaje odwołane. Jednocześnie zapraszamy na czuwanie, które odbędzie się jutro w kaplicy o godz. 16.00. Chcemy wspólnie uwielbiać Boga za 6 lat adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym Domu.

Czuwanie w sylwestrową noc

Dziś w nocy – od godz. 23.30 do godz. 00.30 chcemy zgromadzić się przed Najświętszym Sakramentem, aby wspólnie uwielbiać Boga, dziękować za łaski, którymi obdarzył nas w mijającym roku, przepraszać go za to, czym Go obraziliśmy i prosić o błogosławieństwo na czas, który jest przed nami. Dołączcie do nas!