Pogotowie Braci i Sióstr

Chcemy Wam przypomnieć o działającym od marca ubiegłego roku w naszym Domu Pogotowiu Braci i Sióstr Miłosiernego Pana. Jego działanie skierowane jest do osób, które są w przeróżnych potrzebach, np. potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów, rozmowy, wspólnej modlitwy, słów pokrzepienia i nadziei.Numer telefonu, pod który mogą zgłaszać się osoby potrzebujące pomocy: 734 211 199

Gala NGO

Dziś uczestniczyliśmy w gali z okazji Koszalińskiego Dnia Organizacji Pozarządowych. Odebraliśmy podziękowanie za wsparcie społeczności naszego miasta w czasie epidemii. Dziękujemy!

Dom dla Sióstr

Ksiądz Biskup użyczył nam dom przy ul. Norwida w Koszalinie, w którym zamieszkają siostry kontemplacyjne ze Wspólnoty Sióstr Maryi Gwiazdy Porannej. Obecnie nasi mieszkańcy pomagają w remoncie tego budynku. Cieszymy się bardzo, że siostry wspierają nas i całe miasto swoją modlitwą.

Przeprowadzka Sióstr

Dziś Siostry ze Zgromadzenia Maryi Gwiazdy Porannej przeprowadzają się do domu przy parafii Ducha Świętego, będzie to tymczasowe miejsce ich pobytu, do czasu powstania docelowego klasztoru.

Siostry nie posiadają własnego konta bankowego, więc jeśli ktoś będzie chciał je wspomóc prosimy, aby zwracał się do ks. Radka, albo bezpośrednio do Sióstr (par. pw. Ducha Świętego, ul. Staszica 38, Koszalin).

W imieniu Sióstr za wszelką okazaną pomoc – Bóg zapłać!

SAM_4248a (1024x626)

 

 

Tymczasowy klasztor

Siostry Maryi Gwiazdy Porannej znalazły miejsce na tymczasowy klasztor. Zostały one przyjęte przez ks. Kazimierza Bednarskiego – proboszcza parafii pw. Ducha Świętego. Siostry zamieszkają w klasztorze po Siostrach Felicjankach. Jest to pierwszy etap prowadzący do założenia nowej fundacji. Z tego miejsca Siostry będą szukać miejsca na docelowy dom. Ks. biskup marzy o tym, żeby w centrum Koszalina powstał duży klasztor sióstr kontemplacyjnych.

11864828_1646610962222279_4885288660212672685_o

Siostry w Domu

Dziś do Domu przyjadą 2 Siostry ze Wspólnoty Maryi Gwiazdy Porannej. Zostaną już na stałe w Koszalinie, jednak u nas zatrzymają się tylko chwile, szukając innego miejsca w naszym mieście, gdzie mógłby powstać ich klasztor. Dzieje się tak dlatego, że jest to zgromadzenie kontemplacyjne i potrzebują miejsca odosobnionego, docelowo ma przyjść 15 sióstr.