Dom dla Sióstr

Ksiądz Biskup użyczył nam dom przy ul. Norwida w Koszalinie, w którym zamieszkają siostry kontemplacyjne ze Wspólnoty Sióstr Maryi Gwiazdy Porannej. Obecnie nasi mieszkańcy pomagają w remoncie tego budynku. Cieszymy się bardzo, że siostry wspierają nas i całe miasto swoją modlitwą.

Kolejne powołanie w Domu Miłosierdzia

Jak już Wam wspomnieliśmy 02.02.2018 r. trzech mężczyzn z naszego Domu oddało życie Jezusowi. Zapoczątkowując w ten sposób Wspólnotę Braci Miłosiernego Pana. Niedługo minie już trzeci miesiąc ich nowego życia, w którym formują się i posługują najuboższym. Kiedy tylko biskup Edward uzna oficjalnie wspólnotę, bracia założą habity. Wczoraj, w niedzielę Dobrego Pasterza, w ukryciu oddała się Bogu Cecylia. Stworzyliśmy dla niej odrębne miejsce, w którym będzie żyła na co dzień. Powierzamy Wam tę czwórkę, która wsłuchując się w głos Ducha Świętego idzie nieznaną drogą. 

Przeprowadzka Sióstr

Dziś Siostry ze Zgromadzenia Maryi Gwiazdy Porannej przeprowadzają się do domu przy parafii Ducha Świętego, będzie to tymczasowe miejsce ich pobytu, do czasu powstania docelowego klasztoru.

Siostry nie posiadają własnego konta bankowego, więc jeśli ktoś będzie chciał je wspomóc prosimy, aby zwracał się do ks. Radka, albo bezpośrednio do Sióstr (par. pw. Ducha Świętego, ul. Staszica 38, Koszalin).

W imieniu Sióstr za wszelką okazaną pomoc – Bóg zapłać!

SAM_4248a (1024x626)

 

 

Tymczasowy klasztor

Siostry Maryi Gwiazdy Porannej znalazły miejsce na tymczasowy klasztor. Zostały one przyjęte przez ks. Kazimierza Bednarskiego – proboszcza parafii pw. Ducha Świętego. Siostry zamieszkają w klasztorze po Siostrach Felicjankach. Jest to pierwszy etap prowadzący do założenia nowej fundacji. Z tego miejsca Siostry będą szukać miejsca na docelowy dom. Ks. biskup marzy o tym, żeby w centrum Koszalina powstał duży klasztor sióstr kontemplacyjnych.

11864828_1646610962222279_4885288660212672685_o

Siostry w Domu

Dziś do Domu przyjadą 2 Siostry ze Wspólnoty Maryi Gwiazdy Porannej. Zostaną już na stałe w Koszalinie, jednak u nas zatrzymają się tylko chwile, szukając innego miejsca w naszym mieście, gdzie mógłby powstać ich klasztor. Dzieje się tak dlatego, że jest to zgromadzenie kontemplacyjne i potrzebują miejsca odosobnionego, docelowo ma przyjść 15 sióstr.

Pożegnanie Sióstr

23.08 ostatnie Siostry ze zgromadzenia Maryi Gwiazdy Porannej opuściły Dom Miłosierdzia Bożego. Przez prawie dwa miesiące przebywały razem z nami: poznając Dom, rozmawiając z ludźmi, a nade wszystko wspierając nas modlitwą. Mamy gorącą nadzieję, że niebawem Siostry wrócą do nas już na stałe. Jesienią nastąpi spotkanie z przełożonymi zgromadzenia, w celu ustalenia wszystkich kwestii związanych z fundacją klasztoru.

Sis m

Siostry zakonne w Domu

Już jutro (9.07) do naszego Domu przyjedzie sześć Sióstr z francuskiej Wspólnoty Maryi Gwiazdy Porannej. Przez dwa miesiące będą mieszkać z nami poznając Dom i jego mieszkańców. Siostry przygotowują się do założenia klasztoru, który będzie znajdował się na najwyższej kondygnacji Domu. Pragniemy, aby Siostry w przyszłości spotykały się z ludźmi, opiekowały się kaplicą, a przede wszystkim wspierały nas modlitwą.