Jak nam pomóc?

Wielu z Was pyta przed Świętami jak nam pomóc. Czy kupić jedzenie, czy może inne rzeczy? Jesteśmy ogromnie wdzięczni za setki darczyńców, którzy utrzymują nasze trzy Domy. Chcemy odpowiedzieć na Wasze pytania. Tego, czego zawsze potrzebujemy to chemia i kosmetyki dla naszych podopiecznych. Od wielu miesięcy radzimy sobie dość dobrze jeśli chodzi o zaopatrzenie w jedzenie. Żywimy każdego dnia: na śniadanie 120 osób, na obiad 290 osób i na kolację 120 osób. Jeżeli ktoś chciałby nam pomóc to naszym zmartwieniem są obecnie niezapłacone rachunki. Podamy je poniżej. Prosimy o dołożenie się do nich, choćby najmniejszym datkiem. Bardzo dziękujemy!

Woda ciepła – 2989,03 zł

Woda ciepła + ogrzewanie – 4325,94 zł

Woda ciepła + ogrzewanie – 7000,82 zł

Woda zimna +  ścieki – 2250,90 zł

Woda zimna + ścieki – 2610,76 zł

Woda zimna + ścieki – 1846,07 zł

Śmieci – 721,19 zł

Naprawa samochodu – 579,99 zł

Prąd Rola – 817,19 zł

Koncepcja i wizualizacja Domu dla Seniorów – 6000 zł

Drzwi przeciwpożarowe – 24000 zł

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Dziś przypada Dzień Wolontariusza. Warto przypomnieć, że funkcjonowanie naszych trzech Domów opiera się prawie wyłącznie na wolontariacie. Do pracy w tych miejscach zatrudnione są jedynie dwie osoby. Mamy około stu wolontariuszy, którzy regularnie pomagają w naszych Domach. Poza tym jest wielka grupa osób, która wspiera nas w konkretnych sytuacjach. Wiele przyjaciół z całego kraju poświęca nam swój czas np. w okresie wakacyjnym, spędzając z nami swoje urlopy. Chcemy Wam z całego serca podziękować, że chcecie poświęcać swój czas drugiemu człowiekowi – w nim obecny jest sam Jezus.

Świętowanie stulecia odzyskania niepodległości

Chcąc uczcić ten szczególny dzień, przy wszystkich naszych Domach na specjalnie przygotowanych masztach zawiesiliśmy flagi. Na maszt stojący na podwórzu koszalińskiego Domu flaga została wciągnięta po Mszy św. Następnie ks. Radek z ekipą wolontariuszy udał się do Domu w Uliszkach. Wieczorem flaga została zawieszona na maszcie przed Domem na Roli. W kawiarni natomiast świętowaliśmy wspólnie śpiewając pieśni patriotyczne. 

Zapraszamy do naszej galerii: TUTAJ 

Remont w Uliszkach trwa

W naszym domu w Uliszkach trwa remont. Część okien została już wymieniona, gruntowną renowację przeszła kuchnia, gdzie pojawiły się nowe kafelki i meble. Wszystkie pomieszenia są kolejno malowane. Mamy nadzieję, że niebawem dom nabierze nowego blasku.

       

 

Minął rok

Dokładnie rok temu pierwsze osoby zamieszkały w Domu Miłosierdzia Bożego w Uliszkach. Przez 12 miesięcy swojej działalności to miejsce pomogło ok. 60 kobietom i 5 dzieci dojść do siebie po trudach, które spotkały je w życiu. Dom szczególnie oddany jest Matce Bożej i św. Janowi Bosko (więcej na ten temat TUTAJ). Miejsce to prowadzone jest przez dwie mieszkające tam wolontariuszki, oraz wspierające je osoby dojeżdzające. 

To dobry moment, aby podziękować Księdzu Proboszczowi parafii Dobrzyca i jego parafianom, za okazane serce i wsparcie, które okazują cały czas miszkankom naszego Domu. Bóg zapłać!

 

Go4Peace

W kończącym się tygodniu przez 4 dni gościli u nas wolontariusze uczestniczący w letnim obozie „Go4Peace”. Młodzi ludzie z różnych części Europy pomagali nam w naszej jadłodajni, oraz w remoncie Domu w Uliszkach. Efekty prac remontowych są bardzo dobre 🙂 Dziękujemy serdecznie wolontariuszom, za ten czas, który poświęcili na wsparcie naszych dzieł.

 

Dziękujemy za wszystko!

Prowadzonych przez nas dzieł jest co raz więcej. Te, które istnieją już dłużej rozwijają się bardzo szybko – Domy w Koszalinie, Uliszkach i na Roli. Wciąż ruszają nowe inicjatywy, najświeższa z nich to Piekarnia Bożego Miłosierdzia. „Kawa z duszą” na stałe już zagościła już na „kawiarnianej” mapie Koszalina 🙂 Obecnie wybiegamy myślami w przyszłość – klarują się plany Domu dla osób starszych i pustelni. To wszystko jest możliwie dzięki Bogu, który trzyma nas nieustannie w swoim ręku i pomaga nam przez… WAS! To dzięki Wam działamy, rozwijamy się i przede wszystkich chcemy widzieć w drugim człowieku Jezusa, który mówi: „Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” /Mt 25,40/

Dziękujemy z całego serca za to, że jesteście z nami. Dziękujemy i jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie w realizacji kolejnych dzieł.

Wieści z Domów

W Domu Miłosierdzia Bożego w Uliszkach mieszka co raz więcej będących w potrzebie kobiet. Jest ich już ok. 20. Coraz częściej pukają do naszych drzwi matki z dziećmi. Bóg cały czas pokazuje jak bardzo ten dom był potrzebny. Niedługo przystępujemy do remontu kaplicy i stworzenia prawdziwego ogrodu ze zwierzętami.

Na Domu Roli mieszka ok 30. S. Teresa, która współprowadziła Dom przeniosła się do Uliszek. Natomiast s. Aniela, będąca wcześniej w Uliszkach obecnie pomaga w Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Na Roli w ostatnim czasie zrobiliśmy ogrodzenie, porządkujemy podwórko i remontujemy małe domki.

W DMB w Koszalinie jest ok. 55 osób. W najbliższych dniach przeżywać będziemy Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Dom Miłosierdzia. Cały czas jesteśmy w trakcie tworzenia projektu Domu dla osób starszych, który stanie obok Domu Miłosierdzia Bożego.

Nasze codzienne życie to tysiące spraw, nieustanna modlitwa i wielka bieganina, na którą składają się m.in. sprawy urzędowe i medyczne. Tych drugich jest co raz więcej, ponieważ przychodzi do nas wielu chorych, którzy proszą o pomoc. Staramy się na bieżąco pomagać ludziom, którzy nieustannie pukają do naszych drzwi. Obserwujemy co raz większe kolejki do prawników, pedagogów i psychologów. Rzadko piszemy o szczegółach naszej działalności pomocowej, gdyż chcemy ustrzec prywatności osób, którym pomagamy.