Pomóż nam pomagać

Chcemy Wam przypomnieć raz jeszcze naszą gorącą prośbę o przekazanie nam 1% podatku. Można zrobić to rozliczając się drogą elektroniczną https://dommilosierdzia.pl/1procent/  lub przynosząc swój PIT do naszego koszalińskiego Domu.

Prosimy też, abyście mówili swoim znajomym o możliwości wsparcia nas w ten sposób. Przeznaczymy pozyskane w ten sposób pieniądze na funkcjonowanie naszych trzech Domów.

Dziękujemy!

 

Dziękujemy za te 7 lat!

Dziś minęło 7 lat od zakupu czerwonego budynku u zbiegu al. Monte Cassino i ul. Młyńskiej, który stał się Domem Miłosierdzia Bożego. Świętowaliśmy to wydarzenie w naszych trzech domach. W Koszalinie zasiedliśmy do uroczystej kolacji, następnie był czas na wspomnienia – wspólnie oglądaliśmy nagrania i zdjęcia dokumentujące te 7 lat. Świętowanie zakończyliśmy udziałem w dziękczynieniu, które odbyło się w naszej kaplicy.

Dziękujemy z całego serca, że jesteście z nami.

Trochę historii 🙂

Trzy wigilie

W naszych Domach odbędą się trzy wigilie. Dwie będą miały miejsce w Domu Miłosierdzia Bożego, a jedna na Roli. Mieszkanki z Uliszek dojadą do nas do Koszalina. Na pierwszą wigilię godz. 15.00 przygotowujemy się ok. 250 osób. O godz. 19.00 odbędzie się wieczerza wigilijna dla stałych mieszkańców Domu, będzie na niej 100 osób. Wigilii na Roli będzie 40 osób. Gdyby ktoś z Was chciał dołączyć do nas to gorąco zapraszamy. 

Jak nam pomóc?

Wielu z Was pyta przed Świętami jak nam pomóc. Czy kupić jedzenie, czy może inne rzeczy? Jesteśmy ogromnie wdzięczni za setki darczyńców, którzy utrzymują nasze trzy Domy. Chcemy odpowiedzieć na Wasze pytania. Tego, czego zawsze potrzebujemy to chemia i kosmetyki dla naszych podopiecznych. Od wielu miesięcy radzimy sobie dość dobrze jeśli chodzi o zaopatrzenie w jedzenie. Żywimy każdego dnia: na śniadanie 120 osób, na obiad 290 osób i na kolację 120 osób. Jeżeli ktoś chciałby nam pomóc to naszym zmartwieniem są obecnie niezapłacone rachunki. Podamy je poniżej. Prosimy o dołożenie się do nich, choćby najmniejszym datkiem. Bardzo dziękujemy!

Woda ciepła – 2989,03 zł

Woda ciepła + ogrzewanie – 4325,94 zł

Woda ciepła + ogrzewanie – 7000,82 zł

Woda zimna +  ścieki – 2250,90 zł

Woda zimna + ścieki – 2610,76 zł

Woda zimna + ścieki – 1846,07 zł

Śmieci – 721,19 zł

Naprawa samochodu – 579,99 zł

Prąd Rola – 817,19 zł

Koncepcja i wizualizacja Domu dla Seniorów – 6000 zł

Drzwi przeciwpożarowe – 24000 zł

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Dziś przypada Dzień Wolontariusza. Warto przypomnieć, że funkcjonowanie naszych trzech Domów opiera się prawie wyłącznie na wolontariacie. Do pracy w tych miejscach zatrudnione są jedynie dwie osoby. Mamy około stu wolontariuszy, którzy regularnie pomagają w naszych Domach. Poza tym jest wielka grupa osób, która wspiera nas w konkretnych sytuacjach. Wiele przyjaciół z całego kraju poświęca nam swój czas np. w okresie wakacyjnym, spędzając z nami swoje urlopy. Chcemy Wam z całego serca podziękować, że chcecie poświęcać swój czas drugiemu człowiekowi – w nim obecny jest sam Jezus.

Świętowanie stulecia odzyskania niepodległości

Chcąc uczcić ten szczególny dzień, przy wszystkich naszych Domach na specjalnie przygotowanych masztach zawiesiliśmy flagi. Na maszt stojący na podwórzu koszalińskiego Domu flaga została wciągnięta po Mszy św. Następnie ks. Radek z ekipą wolontariuszy udał się do Domu w Uliszkach. Wieczorem flaga została zawieszona na maszcie przed Domem na Roli. W kawiarni natomiast świętowaliśmy wspólnie śpiewając pieśni patriotyczne. 

Zapraszamy do naszej galerii: TUTAJ 

Remont w Uliszkach trwa

W naszym domu w Uliszkach trwa remont. Część okien została już wymieniona, gruntowną renowację przeszła kuchnia, gdzie pojawiły się nowe kafelki i meble. Wszystkie pomieszenia są kolejno malowane. Mamy nadzieję, że niebawem dom nabierze nowego blasku.

       

 

Minął rok

Dokładnie rok temu pierwsze osoby zamieszkały w Domu Miłosierdzia Bożego w Uliszkach. Przez 12 miesięcy swojej działalności to miejsce pomogło ok. 60 kobietom i 5 dzieci dojść do siebie po trudach, które spotkały je w życiu. Dom szczególnie oddany jest Matce Bożej i św. Janowi Bosko (więcej na ten temat TUTAJ). Miejsce to prowadzone jest przez dwie mieszkające tam wolontariuszki, oraz wspierające je osoby dojeżdzające. 

To dobry moment, aby podziękować Księdzu Proboszczowi parafii Dobrzyca i jego parafianom, za okazane serce i wsparcie, które okazują cały czas miszkankom naszego Domu. Bóg zapłać!