Zarząd

PREZES ZARZĄDU ks. dr Radosław Siwiński

fot.-Marcin-Betliński-Dom-Miłosierdzia-06.05.2016-Koszalin-9

 

Ks. Radek urodził się w 1976 roku i pochodzi z Kołobrzegu. W latach 1996-2004 żył i formował się we francuskiej Wspólnocie św. Jana założonej przez dominikanina o. Marie Dominique Philippe. W tym czasie przez rok pracował w Rumunii i kilka miesięcy spędził w Afryce – w Gwinei. Po powrocie do Polski wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, gdzie w 2007 roku został wyświęcony na kapłana. Święcenia przyjął z rąk biskupa Tadeusza Werno. W pierwszym roku pracy duszpasterskiej posługiwał w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Słupsku. W 2008 roku obronił pracę magisterską z filozofii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i wyjechał do Krakowa na studia doktoranckie na Uniwersytecie Papieskim. Od września 2008 roku do stycznia 2011 był kapelanem Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. W październiku 2011 roku powrócił do diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, a w lutym 2013 roku obronił doktorat. Wykłada filozofię w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie.

Ks. Radek zainicjował wakacyjne ewangelizacje małych miejscowości w naszej diecezji, Ewangelizację Nadmorską i Karawanę Bożego Miłosierdzia. Jest współtwórcą projektu „Ewangelia dla miasta”. Od października 2007 do stycznia 2011 roku działał w Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie, zaś od 2 lutego 2010 jest moderatorem grupy Rycerstwa św. Michała Archanioła. W lipcu 2011 roku został mianowany przez biskupa Edwarda Dajczaka koordynatorem do spraw Nowej Ewangelizacji.

Stykając się z bardzo różnymi ludźmi: bogatymi i ubogimi, zdrowymi i chorymi, potrzebującymi i chcącymi udzielać pomocy ks. Radek zauważył, że największą potrzebą człowieka jest bycie kochanym, a serce spragnione miłości może napełnić jedynie żywy Bóg i konkretny człowiek, który przejmie się losem innego, znajdującego się w potrzebie.

Ksiądz Radek posługuje modlitwą wstawienniczą i modlitwą o uwolnienie. Jest również od wielu lat egzorcystą. Ksiądz Radek był świadkiem niesamowitych pragnień oddania się Bogu wolontariuszy Domu Miłosierdzia Bożego. W ten sposób stał się założycielem wspólnoty Braci i Sióstr Miłosiernego Pana.

@. prezes@dommilosierdzia.pl

 

WICEPREZES ZARZĄDU Daniel Mucha (br. Józef)

Brat w powstałej w Domu Miłosierdzia Bożego wspólnocie Braci Miłosiernego Pana. Pochodzi z Myszkowa. Z wykształcenia jest fizjoterapeutą i zajmuje się stolarstwem.

@. wiceprezes@dommilosierdzia.pl

 

SKARBNIK Adrian Bohatkiewicz (br. Franciszek)

Brat w powstałej w Domu Miłosierdzia wspólnocie Braci Miłosiernego Pana. Pochodzi z Kępic. Ukończył studia magisterskie na kierunku finanse i rachunkowość. 

@. skarbnik@dommilosierdzia.pl

 

Komisja Rewizyjna

Zofia Żucheńska

Żona i matka szóstki dzieci. Mieszka w Szczecinie, z wykształcenia jest księgową. Wraz z mężem posługuje we wspólnocie neokatechumenalnej.

@. komisjarewizyjna2@dommilosierdzia.pl

 

Halina Żełabowska

Urodzona w Szczecinku, mieszka tam do dziś. Ukończyła ekonomię na Uniwersytecie Szczecińskim. Śpiewa w chórze. Przez wiele lat pełniła funkcję kierowniczą w ZUS-ie. Obecnie jest szczęśliwą emerytką. Swój wolny czas spędza niosąc pomoc wielu osobom.

@. komisjarewizyjna1@dommilosierdzia.pl