Zarząd

PREZES ZARZĄDU ks. dr Radosław Siwiński

fot.-Marcin-Betliński-Dom-Miłosierdzia-06.05.2016-Koszalin-9

 

Ks. Radek urodził się w 1976 roku i pochodzi z Kołobrzegu. W latach 1996-2004 żył i formował się we francuskiej Wspólnocie św. Jana założonej przez dominikanina o. Marie Dominique Philippe. W tym czasie przez rok pracował w Rumunii i kilka miesięcy spędził w Afryce – w Gwinei. Po powrocie do Polski wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, gdzie w 2007 roku został wyświęcony na kapłana. Święcenia przyjął z rąk biskupa Tadeusza Werno. W pierwszym roku pracy duszpasterskiej posługiwał w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Słupsku. W 2008 roku obronił pracę magisterską z filozofii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i wyjechał do Krakowa na studia doktoranckie na Uniwersytecie Papieskim. Od września 2008 roku do stycznia 2011 był kapelanem Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. W październiku 2011 roku powrócił do diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, a w lutym 2013 roku obronił doktorat. Wykłada filozofię w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie.

Ks. Radek zainicjował wakacyjne ewangelizacje małych miejscowości w naszej diecezji oraz Ewangelizację Nadmorską. Jest współtwórcą projektu „Ewangelia dla miasta”. Od października 2007 do stycznia 2011 roku działał w Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie, zaś od 2 lutego 2010 jest moderatorem grupy Rycerstwa św. Michała Archanioła. W lipcu 2011 roku został mianowany przez biskupa Edwarda Dajczaka koordynatorem do spraw Nowej Ewangelizacji.

Stykając się z bardzo różnymi ludźmi: bogatymi i ubogimi, zdrowymi i chorymi, potrzebującymi i chcącymi udzielać pomocy ks. Radek zauważył, że największą potrzebą człowieka jest bycie kochanym, a serce spragnione miłości może napełnić jedynie żywy Bóg i konkretny człowiek, który przejmie się losem innego, znajdującego się w potrzebie.

Ksiądz Radek posługuje modlitwą wstawienniczą i modlitwą o uwolnienie. Jest również egzorcystą.

@. prezes@dommilosierdzia.pl

 

WICEPREZES ZARZĄDU Ilona Czeszejko-Jurić

ila_na_str

 

Ilona urodziła się w 1984 roku w Trzciance. Ukończyła Kulturoznawstwo (stosunki etniczne i migracje międzynarodowe) na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie broniąc pracę magisterską: „Kościół katolicki a kwestie okultyzmu we współczesnej Polsce”. Pracę licencjacką napisała na Politologii w Pile (specjalność – praca socjalna), na temat: „Młodzież zagrożona wykluczeniem społecznym na podstawie Katolickiego Domu Młodzieżowego w Trzciance”. W domu tym przez dwa lata pracowała z młodzieżą, poznając jej różne problemy i sytuacje życiowe.

Swoją drogę z Panem Bogiem zaczęła we wspólnocie modlitewno-ewangelizacyjnej Ichtys. Dalszą formację, do 2009 roku, przechodziła w Oazie w Ruchu Światło-Życie, gdzie działała również jako animator. Głoszenie Słowa Bożego jest dla niej największą radością. Jeździ na rekolekcje oazowe i ewangelizacyjne do posługiwania, działa w Diakonii Ewangelizacji, podąża tam, gdzie jest możliwość głoszenia Boga Żywego, gdzie ludzie Go potrzebują. Uczestniczyła w Ewangelizacji Nadmorskiej oraz Przystanku Jezus – ewangelizacji Przystanku Woodstock. W latach 2009-2010 brała udział w Akademii Liderów Nowoczesnej Ewangelizacji w Warszawie. Obecnie jest zaangażowana w Rycerstwo św. Michała Archanioła.

@. wiceprezes@dommilosierdzia.pl

 

SKARBNIK Zbigniew Jaworski

Mąż i ojciec czwórki dzieci. Mieszka z rodziną w Poznaniu. Od lat zajmuje się branżą budowlaną. Od 12 lat zażyła znajomość łączy rodzinę Zbyszka z ks. Radkiem.

@. skarbnik@dommilosierdzia.pl

 

Komisja Rewizyjna

Zofia Żucheńska

Żona i matka piątki dzieci. Mieszka w Szczecinie, gdzie pracuje jako księgowa. Wraz z mężem posługuje we wspólnocie neokatechumenalnej.

@. komisjarewizyjna2@dommilosierdzia.pl

 

Halina Żełabowska

Urodzona w Szczecinku, mieszka tam do dziś. Ukończyła ekonomię na Uniwersytecie Szczecińskim. Śpiewa w chórze. Przez wiele lat pełniła funkcję kierowniczą w ZUS-ie. Obecnie jest szczęśliwą emerytką. Swój wolny czas spędza niosąc pomoc wielu osobom.

@. komisjarewizyjna1@dommilosierdzia.pl