Data otwarcia Pustelni

29.06.2021 r. (uroczystość śś. Piotra i Pawła) o godz. 17.00 odbędzie się otwarcie Pustelni Bożego Miłosierdzia. Biskup Edward Dajczak poświęci znajdujący się tam kościół. Następnie będziemy świadkami pierwszych ślubów zakonnych s. Judyty. To pierwsza siostra ze wspólnoty Sióstr Miłosiernego Pana, która złoży profesję zakonną. 

Otwarcie Pustelni w czerwcu

Wiemy już na pewno, że w czerwcu zostanie otwarta Pustelnia Bożego Miłosierdzia koło Białego Boru. Poświęcona zostanie kaplica pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i otwarte zostaną trzy pustelnie. Z dniem poświęcenia uda się tam trzech Braci Miłosiernego Pana by zamieszkać w tym miejscu na stałe i dalej je tworzyć. Myślimy, że przez pierwsze 2 miesiące nie będziemy przyjmować nikogo z zewnątrz, ponieważ potrzebujemy czasu, żeby dobrze przygotować to miejsce. Docelowo chcemy żeby stanęło tam 10 pustelni. Zwracamy się do Was z wielką prośbą by wspomóc nas w stawianiu nowych pustelni. Koszt jednej to ok. 60 tys. zł. Bóg zapłać!   

Remont elewacji

Za nami dwa tygodnie prac na ścianie szczytowej koszalińskiego Domu. Został zbity tynk, zostały wklejone pręty spajające, wymieniono wyszczerbione cegły, miały miejsce przemurowania. Szykujemy się do piaskowania i spoinowania. Do tej pory koszt prac wynosi ponad 20 tys. zł. Bóg zapłać za wszelką pomoc.