Koronka na ulicy

28.09.2020 r. (poniedziałek) o godz. 15.00 po raz kolejny włączymy się w inicjatywę „Koronka na ulicach miast świata”. Będziemy modlić się pod naszym koszalińskim Domem (od strony skrzyżowanie al.Monte Cassino i ul. Młyńskiej) oraz w innych miejscach naszego miasta.  

3 lata za nami

19.09.2017 r. (wspomnienie Najświętszej Maryi Panna z La Salette) w naszym domu dla kobiet w Uliszkach zamieszkały pierwsze kobiety. W Domu nadal trwają remonty. Obecnie mieszka tam 20 kobiet. Serdecznie dziękujemy Wam za każdą pomoc w tworzeniu tego miejsca. 

Prośba

Pół roku temu, ze względu na obostrzenia związane z pandemią prosiliśmy Was o naczynia jednorazowe, w których wydajemy posiłki dla potrzebujących. Dziś chcemy ponowić tę prośbę. Jeśli ktoś z Was chce nas wspomóc prosimy także o chemię gospodarczą.

Bóg zapłać!

Krzyż

Wczoraj obchodziliśmy ósmą rocznicę poświęcenia krzyża, który dzień później (wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej) stanął na szczycie naszego koszalińskiego Domu. Krzyż właściwie wrócił na swoje dawne miejsce – przed laty został tam postawiony przez protestanckie diakonisy, które prowadziły w tym budynku przytułek. Osoby przymocowujące nowy krzyż na szczycie Domu znalazły pozostałości cokołu tego dawnego.  

Krzyż na Domu to znak, któr pozwala patrzącemu na budynek nawet z daleka, uświadomić sobie do Kogo on należy.