Wielki Post w Domu

17.02.2021 r. Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Tego dnia w naszej kaplicy Msze święte będą celebrowane o godz. 11.00 i 19.00. 

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą odbywały się w piątki o godz. 18.30. 

Na Gorzkie Żale zapraszamy w niedziele o godz. 10.30.  

Prośba

Jak co roku, chcemy prosić Was o pomoc w zapłaceniu rachunków za ogrzewanie. Rachunek za sam styczeń wynosi 11 000 zł. W sezonie grzewczym to dla nas ogromny wydatek. Z góry dziękujemy za wszelką pomoc.

Dzień Życia Konsekrowanego

W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy w Kościele także ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego. W naszym Domu  to szczególny dzień ze względu na wspólnoty Braci i Sióstr Miłosiernego Pana, które powstały w koszalińskim Domu Miłosierdzia Bożego. Wspólnoty tworzą osoby, które na co dzień posługują w naszych Domach, będąc bratem i siostrą dla każdego potrzebującego. W tym dniu szczególnie dziękujemy Bogu za ich powołanie i oddajemy ich Waszej modlitwie.  

I profesja zakonna br. Samuela

Dziś, w święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego br. Samuel ze wspólnoty Braci Miłosiernego Pana złożył pierwsze śluby zakonne. Oddajemy go Waszej modlitwie. Przy tej okazji chcemy zaprezentować Wam krótkie świadectwo napisane przez br. Samuela:

Moi Drodzy,
Kończę czas nowicjatu, który był dla mnie odcięciem się od starego życia i wsłuchiwaniem się w głos Boga. Chcę Wam powiedzieć, że gdy spotkałem Chrystusa zaczął się najpiękniejszy okres mojego życia. Jezus dał mi szczęście i pokój duszy, którego nie mogłem znaleźć nigdzie indziej. Szukałem go w różnych miejscach i na różne sposoby. Jednak pewnego pięknego dnia Bóg się o mnie upomniał, przyszedł po mnie. To było coś cudownego. W jednej sekundzie zdałem sobie sprawę, że Jezus Chrystus jest tym szczęściem, za którym tak biegłem, którego pragnę.
Z całego serca Was pozdrawiam. Pamiętam o Was w modlitwie.
Niech Wam Bóg błogosławi przez Maryję.
br. Samuel

Zdjęcia ze ślubów: TUTAJ