Nowenna przed świętem Świętych Archaniołów

Dziś rozpoczęliśmy w naszej kaplicy nowennę przed świętem Świętych Arachaniołów. Chcemy modlić się w intencji Braci Miłosiernego Pana, którzy parę dni temu rozpoczęli nowicjat oraz polecać Bogu pustelnię, którą chcemy stworzyć. Mamy nadzieję, że niebawem uda nam się podpisać akt notarialny kupna ziemi, gdzie powstanie to miejsce. Zapraszamy do wspólnej modlitwy po Mszach świętych.

 

Minął rok

Dokładnie rok temu pierwsze osoby zamieszkały w Domu Miłosierdzia Bożego w Uliszkach. Przez 12 miesięcy swojej działalności to miejsce pomogło ok. 60 kobietom i 5 dzieci dojść do siebie po trudach, które spotkały je w życiu. Dom szczególnie oddany jest Matce Bożej i św. Janowi Bosko (więcej na ten temat TUTAJ). Miejsce to prowadzone jest przez dwie mieszkające tam wolontariuszki, oraz wspierające je osoby dojeżdzające. 

To dobry moment, aby podziękować Księdzu Proboszczowi parafii Dobrzyca i jego parafianom, za okazane serce i wsparcie, które okazują cały czas miszkankom naszego Domu. Bóg zapłać!

 

Powrót do Domu

Dziś uczestnicy Karawany Bożego Miłosierdzia wrócili do naszego Domu. Dzielą się z nami radością płynącą z tego czasu intensywnego głoszenia Bożego Miłosierdzia. Już jutro, podczas Diecezjalnego Spotkania Młodych w Skrzatuszu Biskup uroczyście podpisze dokument inicjujący powstanie Wspólnoty Braci Miłosiernego Pana, którzy również uczestniczyli w Karawanie.

Dzisiejszy dzień jest dla nas ważny również z innego względu – 6 lat temu biskup Edward Dajczak poświęcił krzyż, który stanął dzień później na szczycie Domu.

Już dziewiąty dzień w drodze

Karawana Bożego Miłosierdzia już od dziewięciu dni przemierza drogi naszej diecezji. Spotkaniom z napotkanymi ludźmi towarzyszy żarliwa modlitwa, która owocuje licznymi cudami. To nadzwyczajny czas łaski. Przypominamy, że codzienne relacje można czytać na stronie: www.jezuswdrodze.pl

To zdjęcie jest idealną ilustracją deszczu łask, którego doświadczają ewangelizatorzy 🙂

Maryja Królową Domu Miłosierdzia Bożego

Przy okazji tego niezwykłego święta chcemy przypomnieć wam, że od początku wszystkie dzieła miłosierdzia Bożego są zawierzone Maryi. Te nieustanne cuda w naszych Domach są Jej zasługą. Przez nasze świadectwo chcemy zachęcić Was byście powierzali Maryi całe życie tak ja my to robimy.

Przy tej okazji powierzamy Waszym modlitwom ks. Radka, który dziś obchodzi swoje imieniny.

 

Posługa egzorcystów w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Przypominamy, że w naszej diecezji posługuje trzech księży egzorcystów. W Pile w parafii pw. św. Rodziny egzorcystą jest ks. Andrzej Finc (nr telefonu do parafii 673 516 775). W Koszalinie posługują ks. Krzysztof Witwicki i ks. Radosław Siwiński. Można spotkać się z nimi w Domu Miłosierdzia Bożego. Przyjmują w każdy czwartek od godz. 9.00 do godz. 18.00 (nr telefonu do DMB 660 539 514).  

Wielka radość

Chcemy podzielić się z Wami wielką radością – 15.09.2018 r., podczas Diecezjalnego Spotkania Młodych w Skrzatuszu Biskup uroczyście podpisze dokument inicjujący powstanie Wspólnoty Braci Miłosiernego Pana. W lutym tego roku trzech młodych mężczyzn – wolontariuszy naszego Domu złożyło uroczyście Akt Oddania się Jezusowi Miłosiernemu. Obecnie wspólnotę tworzą 4 osoby.