Wielkanocny list

Dom Miłosierdzia Bożego, Wielkanoc 2020 r.

Gdy GO ujrzałem, padłem jak martwy do Jego stóp. ON jednak położył na mnie swoją prawą rękę i powiedział „Nie bój się! Ja jestem Pierwszy i Ostatni, i Żyjący. Byłem umarły, a oto jestem Żyjący na wieki wieków. Mam też klucze śmierci i krainy umarłych. Ap 1,17-18b

 

Drodzy Przyjaciele Jezusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego!

Tak bardzo chciałbym nieustannie mówić do Was o ufności! Ufność Panu jest siłą życia!  Nie bójcie się tylko ufajcie! Jezus Zmartwychwstały jest przy nas i wszystkim się zajmie. Bądźcie jak dziecko w dłoniach Ojca, w dłoniach Abba, TATUSIA. Choć świat wygląda inaczej, to jednak Pan jest wciąż TEN SAM, kochający, przebaczający, który pragnie dla nas NIEBA.

W naszych trzech Domach mieszka ponad 140 osób. Na Roli powstaje kolejny domek, w którym będą mogły zamieszkać następne potrzebujące pomocy osoby. Cały czas mieszkańcy porządkują teren. Praca przy wielkim kurniku, pszczołach, w ogrodzie i w lesie to codzienność w naszym wiejskim domu. W Uliszkach trwa porządkowanie terenu wokół domu. Cały czas powstaje kaplica, remont kanalizacji i elektryki. Trwa budowa Pustelni Bożego Miłosierdzia, miejsca gdzie każdy będzie mógł spotkać się z Panem w ciszy, z dala od codziennego zgiełku.

 16 marca obchodziliśmy ósmą rocznicę zakupu budynku, który stał się Domem Miłosierdzia Bożego. Tego samego dnia przypada rocznica powstania Piekarni Bożego Miłosierdzia. To już dwa lata odkąd dokładamy starań, aby w naszych sklepach sprzedawać zdrowe, ekologiczne wypieki. W tym roku ulepszyliśmy nasze receptury i rozszerzyliśmy nas asortyment.

Ku naszej wielkiej radości Wspólnota Braci Miłosiernego Pana się powiększa. W lutym kolejny brat przyjął habit i rozpoczął kanoniczny nowicjat. W naszym Domu mieszkają i formują się dwie kobiety, które oddały swoje życie Jezusowi i chcą stworzyć żeńską gałąź wspólnoty Miłosiernego Pana. Obecnie, w trudnym czasie pandemii Bracia i Siostry wychodzą do ludzi, którzy proszą o pomoc w przeróżnych sprawach. Niosą im nie tylko chleb, ale dobre ewangeliczne Słowo.

Dzięki transmisji online z naszej kaplicy możemy docierać do Was poprzez Msze święte, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i diecezjalny różaniec.

Jak zawsze dziękujemy Wam za wszystko! Słowa nasze nie wypowiedzą przeogromnej wdzięczności jaką mamy za Waszą dobroć! Żyjcie Panem w JEGO SŁOWIE i w ŚWIETYCH SAKRAMENTACH, które dają życie wieczne. Pragnijcie NIEBA! Nie dajcie sobie nigdy tego pragnienia odebrać!

Niech Dobry Pan Wam błogosławi.

Ks. Radek z ekipą Domu Miłosierdzia Bożego!