To już 6 lat!

Dziś mija 6 lat od zakupu dużego, opuszczonego budynku z czerwonej cegły, który stał się Domem Miłosierdzia Bożego. To miejsce, które stało się domem setek ludzi, którzy odnaleźli tu schronienie, przyjaciół, a przede wszystkim spotkali Jezusa. Ten budynek przez te 6 lat stał się domem-matką, wokół, którego rosną kolejne dzieła. Przy tej okazji z całego serca chcemy podziękować wszystkim, dzięki, którym to miejsce może istnieć i funkcjonować.

Nowenna do św. Józefa

W sobotę (10.03.2018 r.) rozpoczynamy nowennę do św. Józefa. Jak wielokrotnie powtarzaliśmy – ten święty jest dla nas szczególnie ważny. 6 lat temu w czasie tej nowenny kupiliśmy budynek, który stał się Domem Miłosierdzia Bożego, a 15.03 obchodzimy rocznicę śmierci bpa Czesława Domina, który odznaczał się szczególnym nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia. Mamy również nadzieję, że w czasie tej nowenny uda nam się otworzyć naszą piekarnię. Zapraszamy do wspólnej modlitwy – przez 9 dni po Mszach świętych.

Apostołowie Bożego Miłosierdzia w akcji

W czasie wielkich mrozów można zobaczyć na ulicach, pustostanach, działkach Apostołów Bożego Miłosierdzia. Jest to grupa osób z naszego Domu, która wychodzi do bezdomnych z gorącą herbatą i kanapkami. Zapraszają ich, aby przyszli do Domu. Jeśli ktoś z Was chciałby dołączyć do tej grupy – dajcie znam znać. Obecnie wychodzimy każdego dnia!

Niezwykły dar!!!

Jak wielu z Was już wiedziało, jednym z naszych wielkich marzeń było zdobycie dużego terenu, który przylega do Domu Miłosierdzia Bożego. Po wielu modlitwach za wstawiennictwem św. Józefa, szczególnych znakach od Boga, dziś nastąpił zakup tej ziemi. Rano o godzinie 11:00 zawarliśmy umowę przedwstępną, dzięki której już wkrótce rozpoczniemy budowę Domu dla Seniorów. Tak! To właśnie tutaj powstanie upragniony dom, by wszyscy schorowani, samotni, starsi mężczyźni i kobiety mogli odpocząć po trudach życia i w atmosferze rodzinnego domu przejść do Boga. Już wkrótce będziemy Was informować o naszych poczynaniach. Niech radość Wasza będzie wielka!!! 

 

 

 

I Komunia Święta Asi

Rzadko o tym piszemy, ale w naszym Domu oprócz tego, że ludzie stają na nogi w wymiarze psychicznym i materialnym, to rozwijają się także duchowo. Dziś nasza mieszkanka Asia po raz pierwszy przyjęła Komunię Świętą. Nasza radość jest wielka. Polecamy Asię Waszej modlitwie, aby nadal wzrastała w wierze. 

 

Za sprawą św. Klary

Od 2 tygodni jesteśmy świadkami, jak za sprawą nowenny do św. Klary do naszego miasta zawitało słońce. Ci, którzy mieszkają w Koszalinie od dłuższego czasu, przyznają, że tyle słońca w tym miejscu, o tej porze roku to ewenement 🙂 Nie ustawajmy w modlitwie i prośmy dalej. Jesteśmy przekonani, że więcej światła sprawi, że będzie się tu lepiej żyło.

Tak jak już pisaliśmy; „Proście, a będzie wam dane…” (Mt 7,7)