Piąta rocznica…

Ciężko nam uwierzyć, że dziś minęło dopiero 5 lat od postawienia krzyża na szczycie dużego czerwonego domu na rogu al. Monte Cassino i ul Młyńskiej. Życie w Domu jest tak intensywne i obfitujące codziennie w dziesiątki przeróżnych wydarzeń, że wydaje się nam, że minęło co najmniej 10 lat.

Cofnijmy się na chwilę do 2012 roku. 14 września, w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego Biskup Edward Dajczak poświęcił na podwórzu Domu duży krzyż. Miał on od razu po tym wydarzeniu stanąć na dachu. Uniemożliwił to silny wiatr. Udało się zamontować krzyż dopiero kolejnego dnia, 15 września, we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Jesteśmy przekonani, że to Ona pomogła doprowadzić to przedsięwzięcie do końca.

 

Codzienna działalność Domu

W tym powakacyjnym czasie chcemy Wam przypomnieć podstawowe informacje dotyczące naszej codziennej działalności w zakresie pomocy człowiekowi, który puka do naszych drzwi. Wszystkie nasze inicjatywy i działania są nieodpłatne. Do drzwi naszego Domu można zapukać o każdej porze dnia i nocy. 

Jadłodajnia pw. św. Matki Teresy z Kalkuty wydaje codziennie obiady od godz. 13.00 do 14.00. Jednak jeśli ktoś głodny przyjdzie poza tymi godzinami również dostanie posiłek. Należy jednak pamiętać, że do Domu mogą wejść jedynie osoby trzeźwe.

Łaźnia jest czynna codziennie od godz. 7.00 do 19.00.

Prosimy również o kontakt jeśli chodzi o pomoc lekarską. 

Od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 14.30 w ramach inicjatywy „Bądźmy razem w Domu” organizujemy zajęcia dla seniorów i osób samotnych powyżej pięćdziesiątego roku życia. Spotkanie kończy się obiadem. 

Na plakacie poniżej znajduje się harmonogram działania poradni. 

Plan wydarzeń w Domu

Z rozpoczęciem nowego roku szkolnego postanowiliśmy udostępnić czytelny plan wydarzeń, które mają miejsce w naszym Domu. Jako pierwszy prezentujemy plan tygodniowy. Niżej znajdziecie plakat z wydarzeniami odbywającymi się w naszej kaplicy raz w miesiącu. Wśród inicjatyw, które mają miejsce w Domu od dłuższego czasu, są również nowe – takie jak Msza św. za Ojczyznę, czy Msza św. dla singli. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy i formacji. To również Wasz Dom 🙂

 

 

Świadectwo o Michale, który poszedł do Nieba

Michał, którego dziś pożegnaliśmy, przyjechał do nas 2 i pół roku temu z guzem mózgu. Był bardzo daleko od Boga. Jak sam mówił – nie znał Go. Wielu ludzi w Domu modliło się, aby to się zmieniło. Ks. Radek martwił się, że Michał odejdzie niepojednany z Panem. Dwa lata temu, w sierpniu 2015 r. w Domu gościła figura Michała Archanioła z Gargano. 15.08.2015 r. o godz. 22.00, gdy w kaplicy trwało czuwanie przy wizerunku Archanioła, ks. Radek na podwórzu przed Domem spotkał płaczącego Michała, ten, zapytany co się stało odpowiedział: „Wszedłem do kaplicy i uwierzyłem”. Misiek, jak nazywali go domownicy, mimo choroby był człowiekiem bardzo żywiołowym i pogodnym. Można nawet powiedzieć, że był najbardziej radosnym ze wszystkich mieszkańców. Zapamiętamy go jako osobę bardzo uczynną, naszą „złotą rączkę”.

Szczególnym znakiem Bożej obecności w jego życiu są wydarzenia, które miały miejsce krótko przed jego śmiercią i tuż po niej. Michał przygotował od strony technicznej Karawanę Bożego Miłosierdzia, która w minioną niedzielę wyruszyła na drogi naszej diecezji. Skonstruował wózek, na którym umieszczony jest wizerunek Jezusa Miłosiernego i przygotował rowery. Ewangelizatorzy kilka razy dziennie modlą się o światło Ducha Świętego, aby Ten wskazał im gdzie mają jechać. Z Domu Miłosierdzia Bożego wyruszyli w kierunku Niekłonic (na Białogard), a wczoraj wieczorem dotarli do Polanowa, gdzie dziś pochowany został nasz Misiek. Nie było to w żaden sposób „ustawione”. Jechali tak jak prowadził ich Pan, który zechciał, aby pożegnali tego, który przyczynił się do „wypuszczenia” Karawany w świat, tego, w którego życiu w pełni objawiło się Boże Miłosierdzie. 

Odszedł…

Polecamy Miłosierdziu Bożemu duszę świętej pamięci Michała Gaściewicza, który po długiej chorobie nowotworowej odszedł dziś rano. To piąty z naszych mieszkańców, którego żegnamy.  

W czwartek  (7.09.2017 r.) o godz. 14.00 w kościele parafialnym w Polanowie odbędzie się Msza święta, a po niej pogrzeb. 

 

Prace w naszych domach

Po mimo, że Dom już od ponad roku jest wyremontowany, zawsze jest coś do zrobienia. Obecnie montowane są drzwi przeciwpożarowe (koszt ok. 27 000 zł), trwają także prace na dachu (czyszczenie, łatanie, malowanie – koszt ok. 25 000 zł). Na Roli nadal remontowany jest strych, gdzie znajdować się będzie nowa kaplica (koszt ok. 15 000 zł). 

Dziękujemy Wam za nieustanną modlitwę i wsparcie, bez którego prace nie mogłyby iść do przodu.