Poszukujemy pszczół

Od wielu tygodni intensywnie przygotowywaliśmy się do założenia pasieki na Roli. Po wykształceniu w tym kierunku jednego z naszych podopiecznych, jesteśmy gotowi na przyjęcie pszczół. Szukamy kogoś, kto mógłby podzielić się z nami choć jednym ulem 🙂 Prosimy o kontakt. 

Dziękujemy za wszystko!

Prowadzonych przez nas dzieł jest co raz więcej. Te, które istnieją już dłużej rozwijają się bardzo szybko – Domy w Koszalinie, Uliszkach i na Roli. Wciąż ruszają nowe inicjatywy, najświeższa z nich to Piekarnia Bożego Miłosierdzia. „Kawa z duszą” na stałe już zagościła już na „kawiarnianej” mapie Koszalina 🙂 Obecnie wybiegamy myślami w przyszłość – klarują się plany Domu dla osób starszych i pustelni. To wszystko jest możliwie dzięki Bogu, który trzyma nas nieustannie w swoim ręku i pomaga nam przez… WAS! To dzięki Wam działamy, rozwijamy się i przede wszystkich chcemy widzieć w drugim człowieku Jezusa, który mówi: „Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” /Mt 25,40/

Dziękujemy z całego serca za to, że jesteście z nami. Dziękujemy i jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie w realizacji kolejnych dzieł.

Dziewiąte Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia

W sobotę 02.06.2018 r., w 11 rocznicę święceń ks. Radka odbyło się Dziewiąte Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Dom Miłosierdzia, w którym wzięło udział 14 osób. Nastąpiła zmiana wiceprezesa i skarbnika. Wiceprezesem został dotychczasowy skarbnik – Zbigniew Jaworski, natomiast funkcję skarbnika przejął Waldemar Ćwiek, długoletni przyjaciel naszego Domu. Po spotkaniu uczestnicy zgromadzenia udali się zobaczyć Dom Miłosierdzia Bożego w Uliszkach i piekarnię. Dziękujemy Ilonie Czeszejko-Jurić za pełnienie funkcji wiceprezesa przez prawie 8 lat. Niebawem na stronie pojawią się dokumenty z tego spotkania.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby ten dzień był wyjątkowy. Z całego serca chcieliśmy uczcić obecność Jezusa w Eucharystii. Jak już wspominaliśmy, Boże Ciało, to obok Niedzieli Miłosierdzia Bożego najważniejszy dla naszego Domu czas. Bez nieustannej obecności Pana w Najświętszym Sakramencie nie byłoby tego Domu, nie byłoby wspólnoty, którą tworzymy, nie byłoby setek uleczonych istnień i podniesionych na duchu ludzkich serc.

Chcemy podzielić się z Wami świadectwem jak Bóg działa w tym miejscu:

Zdjęcia z obchodów Bożego Ciała w Domu znajdują się TUTAJ.

Pustelnia

Chcemy z radością przekazać Wam, że w pierwszych dniach nowenny przed Świętem Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej Bóg wskazał nam miejsce, gdzie powstanie nasza pustelnia. Jak wiecie już od paru lat poszukujemy miejsca, gdzie w ciszy, z dala od miejskiego zgiełku będzie można spędzić czas sam na sam Bogiem. Będziemy informować Was na bieżąco o postępach w tworzeniu tego miejsca.

„Pozwól mi spocząć w Twojej woli i milczeć. Wtedy światło Twojej szczęśliwości ogrzeje we mnie życie.” Thomas Merton

Wieści z Domów

W Domu Miłosierdzia Bożego w Uliszkach mieszka co raz więcej będących w potrzebie kobiet. Jest ich już ok. 20. Coraz częściej pukają do naszych drzwi matki z dziećmi. Bóg cały czas pokazuje jak bardzo ten dom był potrzebny. Niedługo przystępujemy do remontu kaplicy i stworzenia prawdziwego ogrodu ze zwierzętami.

Na Domu Roli mieszka ok 30. S. Teresa, która współprowadziła Dom przeniosła się do Uliszek. Natomiast s. Aniela, będąca wcześniej w Uliszkach obecnie pomaga w Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Na Roli w ostatnim czasie zrobiliśmy ogrodzenie, porządkujemy podwórko i remontujemy małe domki.

W DMB w Koszalinie jest ok. 55 osób. W najbliższych dniach przeżywać będziemy Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Dom Miłosierdzia. Cały czas jesteśmy w trakcie tworzenia projektu Domu dla osób starszych, który stanie obok Domu Miłosierdzia Bożego.

Nasze codzienne życie to tysiące spraw, nieustanna modlitwa i wielka bieganina, na którą składają się m.in. sprawy urzędowe i medyczne. Tych drugich jest co raz więcej, ponieważ przychodzi do nas wielu chorych, którzy proszą o pomoc. Staramy się na bieżąco pomagać ludziom, którzy nieustannie pukają do naszych drzwi. Obserwujemy co raz większe kolejki do prawników, pedagogów i psychologów. Rzadko piszemy o szczegółach naszej działalności pomocowej, gdyż chcemy ustrzec prywatności osób, którym pomagamy. 

„Remont” podwórka

W Domu na Roli mieszkają także starsze osoby. W celu ułatwienia im poruszania się pomiędzy domkami, w których mieszkają, a domem głównym rozpoczęliśmy remont podwórka. Chcemy połączyć estetyczny wygląd z funkcjonalnością. Mamy nadzieję, że niebawem zaprezentujemy Wam efekt końcowy.

Więcej zdjęć TUTAJ

Pyszności

Pewnie część z Was, odwiedzając nasze sklepy z pieczywem zauważyła, że pojawiły się w nich witryny cukiernicze. Od czwartku (24.05.2018 r.) zapełnią się one ciastami, pączkami i drożdżówkami.  Zachęcamy gorąco, żeby spróbować naszych pierwszych wypieków!