Piekarnia otwarta!

Wczoraj uroczyści zainaugurowaliśmy działanie Piekarni Bożego Miłosierdzia. Jest to niezwykła data ponieważ  tego dnia obchodziliśmy szóstą rocznicę zakupu Domu. Zaczęliśmy skromnie, od jednego, niezwykłego chleba, który nazwaliśmy chlebem św. Agaty. Od poniedziałku chleb można nabyć w trzech punktach: w Domu Miłosierdzia Bożego (zaraz przy kaplicy) od godz. 6.00 do godz. 18.00 i zaraz po Mszy świętej, w sklepie przy ul. Wyszyńskiego 2a od godz. 6.00 do godz. 18.00 oraz w kawiarni „Kawa z Duszą” od pon. do pt. od godz. 8.00 do 21.00, w sb. od godz. 10.00 do godz. 21.00. Niebawem poszerzymy nasz asortyment o chleb pszenny i bułki. 

To już 6 lat!

Dziś mija 6 lat od zakupu dużego, opuszczonego budynku z czerwonej cegły, który stał się Domem Miłosierdzia Bożego. To miejsce, które stało się domem setek ludzi, którzy odnaleźli tu schronienie, przyjaciół, a przede wszystkim spotkali Jezusa. Ten budynek przez te 6 lat stał się domem-matką, wokół, którego rosną kolejne dzieła. Przy tej okazji z całego serca chcemy podziękować wszystkim, dzięki, którym to miejsce może istnieć i funkcjonować.

Nowenna do św. Józefa

W sobotę (10.03.2018 r.) rozpoczynamy nowennę do św. Józefa. Jak wielokrotnie powtarzaliśmy – ten święty jest dla nas szczególnie ważny. 6 lat temu w czasie tej nowenny kupiliśmy budynek, który stał się Domem Miłosierdzia Bożego, a 15.03 obchodzimy rocznicę śmierci bpa Czesława Domina, który odznaczał się szczególnym nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia. Mamy również nadzieję, że w czasie tej nowenny uda nam się otworzyć naszą piekarnię. Zapraszamy do wspólnej modlitwy – przez 9 dni po Mszach świętych.

Piekarnia tuż-tuż

Piekarnia Bożego Miłosierdzia naprawdę jest już skończona. Ostatnio otrzymaliśmy pozwolenie na gaz, ta sprawa najdłużej wstrzymywała otwarcie. Na dniach ostatnie kwestie powinny być dopięte. Przystępujemy do zrobienia wieloetapowego zakwasu. Mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu otworzymy piekarnię. Borykamy się jeszcze ze sporymi wydatkami – musimy zakupić kilkanaście urządzeń. Prosimy Was o wsparcie!

 

Apostołowie Bożego Miłosierdzia w akcji

W czasie wielkich mrozów można zobaczyć na ulicach, pustostanach, działkach Apostołów Bożego Miłosierdzia. Jest to grupa osób z naszego Domu, która wychodzi do bezdomnych z gorącą herbatą i kanapkami. Zapraszają ich, aby przyszli do Domu. Jeśli ktoś z Was chciałby dołączyć do tej grupy – dajcie znam znać. Obecnie wychodzimy każdego dnia!

Niezwykły dar!!!

Jak wielu z Was już wiedziało, jednym z naszych wielkich marzeń było zdobycie dużego terenu, który przylega do Domu Miłosierdzia Bożego. Po wielu modlitwach za wstawiennictwem św. Józefa, szczególnych znakach od Boga, dziś nastąpił zakup tej ziemi. Rano o godzinie 11:00 zawarliśmy umowę przedwstępną, dzięki której już wkrótce rozpoczniemy budowę Domu dla Seniorów. Tak! To właśnie tutaj powstanie upragniony dom, by wszyscy schorowani, samotni, starsi mężczyźni i kobiety mogli odpocząć po trudach życia i w atmosferze rodzinnego domu przejść do Boga. Już wkrótce będziemy Was informować o naszych poczynaniach. Niech radość Wasza będzie wielka!!! 

 

 

 

Głosimy Boga Żywego

Jak co roku w czasie Wielkiego Postu głosimy rekolekcje w różnych częściach naszej diecezji i Polski. Druga i trzecia tura rekolekcji dobiega końca, przed nam głoszenie jeszcze w pięciu miejscach. Warto przypomnieć, że głoszenie Ewangelii jest jednym z podstawowych zadań naszego Domu. Prosimy Was w tym czasie o szczególną modlitwę, aby Duch Święty otwierał na Bożą miłość serca osób biorących udział w spotkaniach rekolekcyjnych.