Go4Peace

W kończącym się tygodniu przez 4 dni gościli u nas wolontariusze uczestniczący w letnim obozie „Go4Peace”. Młodzi ludzie z różnych części Europy pomagali nam w naszej jadłodajni, oraz w remoncie Domu w Uliszkach. Efekty prac remontowych są bardzo dobre 🙂 Dziękujemy serdecznie wolontariuszom, za ten czas, który poświęcili na wsparcie naszych dzieł.

 

Dom dla Sióstr

Ksiądz Biskup użyczył nam dom przy ul. Norwida w Koszalinie, w którym zamieszkają siostry kontemplacyjne ze Wspólnoty Sióstr Maryi Gwiazdy Porannej. Obecnie nasi mieszkańcy pomagają w remoncie tego budynku. Cieszymy się bardzo, że siostry wspierają nas i całe miasto swoją modlitwą.

Ewangelizacja Wioskowa

Dziś rozpoczęła się druga tego lata Ewangelizacja Wioskowa. Ewangelizatorzy są już w parafii Mielęcin, gdzie do przyszłej niedzieli będą dzielić się świadectwem swojego życia z Jezusem. Prosimy o modlitwę w intencji obfitych owoców tego czasu.

Lato na Roli

Po mimo ekstremalnie trudnych wydarzeń jakie niedawno miały miejsce w Domu Miłosierdzia Bożego na Roli, życie w tutaj powoli wraca do normy. Ogród warzywny daje wielkie plony, pasieka się rozrasta, natomiast wczoraj na świat przyszyły trzy świnki wietnamskie, nasze stadko cały czas się powiększa 🙂

 

Międzynarodowy obóz Go4Peace

10.08.2018 r. (piątek) do Koszalina przyjadą wolontariusze pochodzący z różnych europejskich państw, którzy wezmą udział w Międzynarodowym Obozie Go4Peace. W dniach 13-14.08 i 16-17.08 wolontariusze zaangażują się w pracę w naszym Domu poprzez gotowanie posiłków dla ubogich i rozpoczną remont w naszym domu dla kobiet w Uliszkach. 

Szczegółowe informacje na temat obozu: http://www.diecezjakoszalin.pl/miedzynarodowy-oboz-go4peace-w-koszalinie

Smutek i ogromny ból!

Oświadczenie ks. dr Radosława Siwińskiego w sprawie tragedii, która miała miejsce w pobliżu naszego Domu na Roli.

Drodzy Przyjaciele Domu Miłosierdzia Bożego,

    W poniedziałek 30 lipca około godziny 17:00, dwóch naszych podopiecznych oddaliło się z terenu Domu Miłosierdzia Bożego na Roli, bez wiedzy odpowiedzialnego, udając się nad pobliski staw. Tam, jeden z nich zaatakował, prawdopodobnie kawałkiem szkła, drugiego, podcinając mu gardło i ręce, następnie wrzucając go do wody. Po niedługim czasie, gdy dowiedzieliśmy się o zaistniałym zdarzeniu powiadomiliśmy odpowiednie służby. Po kilku godzinach bardzo dobrej pracy, policja złapała podejrzanego, który obecnie znajduje się w areszcie. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci zaistniałą sytuacją. Chcę tutaj zapewnić, że obaj panowie byli u nas jako osoby bezdomne, zmagające się z problemem alkoholowym. Zamordowany Andrzej miał 64 lata, był u nas prawie 3 tygodnie, był spokojny i lubiany, nigdy nie sprawiał trudności. Byliśmy w kontakcie z jego rodziną. Podejrzany o zabójstwo, to młody człowiek w wieku 38 lat, który został zabrany z ulicy z Torunia. Nie mieliśmy z nim nigdy problemów, leczył u nas swoją chorą nogę, czekał na nowe mieszkanie i na niedługi powrót swojej przyjaciółki.

    Całe to zdarzenie jest dla nas ogromnym szokiem, gdyż wcześniej nigdy nie mieliśmy do czynienia z podobną sprawą. Chcę Was zapewnić, że Dom Miłosierdzia Bożego na Roli jest prowadzony wzorowo, dzień i noc mieszka z naszymi podopiecznymi opiekun, ja sam staram się być obecny w tym miejscu kilka razy w tygodniu, przyjeżdżają tam często nasi wolontariusze jak i mieszkańcy koszalińskiego Domu, ks. Krzysztof Witwicki co którąś niedzielę przyjeżdża na Eucharystię, w każdy poniedziałek wszyscy podopieczni są na terapii grupowej prowadzonej przez koszaliński ANON. Praca, pasje i modlitwa wypełniają ich codzienny trud wychodzenia ze swoich uzależnień i trudów życia.

    Chcę podkreślić, że nasze Domy chcą zawsze być otwarte na każdego człowieka i nawet po tak strasznej sytuacji, nasze powołanie pozostanie takie samo: Być Domem otwartym na każdego w dzień i w nocy! Naszą ufność pokładamy w Bogu Żywym, który mimo obecnego zła w świecie, prowadzi wszystko! Niech Dobry Bóg przyjmie do siebie śp. Andrzeja, a podejrzanemu o tę zbrodnię nawrócenie i zabawienie!

Z poważaniem

Ks. Radosław Siwiński – odpowiedzialny za Domy Miłosierdzia Bożego

Karawana Bożego Miłosierdzia

Ewangelizacja Nadmorska za nami. Teraz chcemy zaprosić Was do udziału w naszej „najmłodszej” akcji – Karawanie Bożego Miłosierdzia. Po raz trzeci uczestnicy wyruszą w drogę rowerami. Widocznym znakiem akcji będzie ciągnięty przez rowerzystów wózek z dużym wizerunkiem Jezusa Miłosiernego. Przez dwa-trzy tygodnie, wsłuchując się w natchnienia Ducha Świętego, ewangelizatorzy będą dzielić się z napotkanymi ludźmi swoim świadectwem życia.

Tutaj możecie przeczytać relację z zeszłego roku:

http://www.jezuswdrodze.pl/

Zgłoszenia:

e-mail: ewangelizacja777@gmail.com lub tel. 721 969 813