Podróże kształcą

Podopieczni naszej „Szkoły życia” mają za sobą pierwszy wspólny wyjazd. W dniach 22-25.10 odwiedzili Wrocław i Warszawę. W stolicy Dolnego Śląska nocowali w klasztorze Sióstr Urszulanek. Noc po wyczerpującej podróży minęła szybko. Jako, że była to niedziela dzień rozpoczął się Mszą świętą, po której nasza „Szkoła” wraz z ks. Radkiem na czele wyruszyła zwiedzać miasto. Najważniejszym punktem na mapie Wrocławia okazało się ZOO (starsi pewnie pamiętają „Z kamerą wśród zwierząt”, program, który oglądało się z zapartym tchem śledząc losy mieszkańców wrocławskiego ZOO :)). Natomiast punktem centralnym w zwiedzaniu ZOO stało się afrykarium – będące w czołówce najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Polsce. Następnie przyszła kolej na Stare Miasto i lody.

Z Wrocławia wspólnota ruszyła do stolicy. Tam rozlokowawszy się u przyjaciół Domu, ruszyła zwiedzać Muzeum Powstania Warszawskiego. Później przyszedł czas na Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza i Parlament. Była też chwila, aby rzucić okiem na Pałac Prezydencki oraz odwiedzić Wyższe Seminarium Duchowne.

Rozmawiając o tym wyjeździe  z członkami tej szczególnej wspólnoty jaką jest „Szkoła Życia” wybrzmiała jedna ważna sprawa – przez te 3 dni poznali siebie bardziej niż przez te 3 tygodnie odkąd „Szkoła” funkcjonuje. Zatem faktycznie – podróże kształcą! 🙂

szkola