Wspólnota Życia

Początki Wspólnoty sięgają samych początków powstania Domu Miłosierdzia, gdyż już wtedy Pan dawał pragnienie księdzu Radkowi jak i jego przyjaciołom, aby taką wspólnotę stworzyć. Po kilku latach tworzenia tego miejsca, do Domu w różnych okresach czasu i z różnych stron Polski jak i świata, zapukało sześć osób, które za natchnieniem Ducha Świętego zechciały oddać pewien okres swego życia na pomoc w Domu, w międzyczasie odkrywając wspólne pragnienie – życia w szczególnej bliskości z Jezusem.

Po rozeznaniu – Witek, Krzysztof, Olivier, Cecylia, Marcin i Adrian w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, tj. 8 grudnia 2016 roku, oficjalnie utworzyli Wspólnotę Życia, jednocześnie zamieszkując wyodrębnioną część na strychu Domu, gdzie wspólnie modlą się według wyznaczonego rytmu, formują duchowo i intelektualnie, rozeznają natchnienia Ducha Świętego co do własnego życia, samej Wspólnoty i jej głównego charyzmatu. Członkowie wspólnoty aktywnie posługują w Domu, dziełach działających w ramach Domu i ewangelizują.

Ciągle trwają prace remontowe w tzw. klasztorku jak i w małej kaplicy, która znajduje się obok zamieszkałej części Wspólnoty.

Członkowie Wspólnoty wraz z księdzem Radkiem polecają się modlitwie, ale także pragną takie wsparcie zaoferować.

Wszystkie zebrane intencje są omadlane podczas codziennych modlitw Wspólnoty Życia, w tym głównie w wieczorne poniedziałki, gdzie członkowie wspólnoty spotykają się na modlitwie do Ducha Świętego.

Jeżeli masz intencję, którą chcesz powierzyć Wspólnocie do omodlenia, zachęcamy do jej wysłania poprzez skrzynkę intencji: