List na Wielkanoc 2016

list 3

Wielkanoc 2016

Drodzy Przyjaciele Jezusa Miłosiernego!
Jezus żyje pośród nas! Zmartwychwstał! Niech nadzieja tego najradośniejszego poranka będzie dla Was siłą i mocą, abyście nieustannie kroczyli naprzód ku Życiu Wiecznemu, gdzie Boży Baranek będzie Wam Światłem!
My już sercem biegniemy do 19-go czerwca, kiedy to Ksiądz Biskup Edward Dajczak uroczyście otworzy i poświęci ukończony cały Dom. W czerwcu miną dokładnie 4 lata od kiedy rozpoczęły się poważne remonty. W tym dniu Eucharystia będzie sprawowana o godzinie 11:00 na podwórzu Domu, aby wiele osób mogło w niej uczestniczyć. Po Mszy Świętej będzie czas spotkań z gośćmi. O 15:00  uroczysta koronka, a o 17:00 piękny dziękczynny koncert w koszalińskim amfiteatrze.
To jeszcze przed nami, a aktualnie w najbliższą niedzielę uroczystość Bożego Miłosierdzia. Przez cały dzień możliwość zwiedzania Domu i postępu w remontach, o 13:00 Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Edwarda, po niej o 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia przed koszalińskim Ratuszem. O 17:00 piękny koncert Beaty Bednarz w kaplicy Domu Miłosierdzia. Bardzo serdecznie Was zapraszamy!
Śmiejemy się w Domu wśród prowadzących, że u nas jeden dzień jak tydzień, jeden tydzień jak miesiąc, a jeden miesiąc jak jeden rok. To prawda, spraw jest nie do przerobienia, dlatego też pomagamy jak umiemy i myślę, że robimy to z wielkim sercem. Charakteryzuje nas w tym wszystkim wielka ufność, że Pan Jezus prowadzi to wszystko, wiele razy doświadczyliśmy tego, że ufna modlitwa przemienia każdą sprawę. Niezwykłe jest to, że na naszych oczach, w naszym życiu Jezus czyni tak wiele cudów w Domu Miłosiernego, nie tylko prowadzi Dom ekonomicznie, ale zajmuje się remontami, architekturą i każdą sprawą ludzką. My naprawdę wierzymy, że każdy, kto ma do czynienia z tym Domem na wieki będzie naznaczony Bożym Miłosierdziem. Jak tu się bać czegokolwiek skoro z nami jest Zmartwychwstały Pan!
Nas już jest 70 osób w dwóch domach. Przed nami kolejne projekty: kawiarnia Bożego Miłosierdzia, piekarnia Bożego Miłosierdzia, pustelnia Bożego Miłosierdzia i Dom dla seniorów Bożego Miłosierdzia. To wszystko Jezus podpowiada i chcemy to czynić bo JEZU UFAM TOBIE jest naszą dewizą.
Nasi duchowi i materialni ojcowie i matki! Dziękujemy Wam za wszystko co robicie dla nas, dzięki Wam pomagamy każdemu utrudzonemu. Niech Jezus będzie Wam całym światem! Odwiedzajcie nas w Domu, u nas można też przenocować! Przeglądajcie nasze strony internetowe, aby śledzić nasze poczynania, a nade wszystko przyjdźcie do nas 19 czerwca, aby przeżywać z nami zwieńczenie prac w naszym wspólnym Domu Jezusa.

Ks. Radosław Siwiński
z ekipą Domu Miłosierdzia