List na Wielkanoc 2013

Kochani Przyjaciele, Chrystus Zmartwychwstał!!!

Całkiem niedawno pisałem list na Boże Narodzenie, a dziś w przeddzień Wielkiej Nocy ponownie kieruję do Was kilka słów. Życie u nas płynie dość intensywnie i bogato w przeróżne wydarzenia związane przede wszystkim z troską o człowieka i sprawami remontowo-administracyjnymi. Jak już wiecie uroczyście otworzyliśmy drzwi do Domu wraz z kaplicą 23 grudnia. Tym wydarzeniem chcieliśmy powiedzieć światu, że już można tu przyjść i mimo remontów szukać ratunku. Jednak o wiele większym wydarzeniem okazał się 6 stycznia, kiedy to Biskup Edward Dajczak zainaugurował adorację dzień i noc Najświętszego Sakramentu. Od tego momentu setki osób zaczęły nawiedzać nasz Dom. Tak zatem mijają już trzy miesiące odkąd adorowany nieustannie Jezus jest z nami. Tę Jego obecność czujemy w Domu bardzo mocno.

Wraz z otwartymi drzwiami coraz więcej ludzi zaczęło pukać do nas prosząc o wszelaką pomoc. Tak jak umiemy przychodzimy im na ratunek.
Poza tym remonty. Wciąż jest robiony dach. Obecnie są zakładane rynny. Później wstawimy okna dachowe i przejdziemy do malowania dachu. Zaczęliśmy robić stropy drewniane, rozpoczynając od samej góry. Chcemy uporządkować teren wokół domu, z jednej strony od ulicy kładąc kostkę brukową, a z drugiej odzyskując fragment naszego terenu i porządkując go. Przed nami zakładanie trzech instalacji. To jest teraz dla nas najważniejsza sprawa, którą chcielibyśmy zakończyć na jesień tego roku.

Przy okazji tego listu chcemy jak najmocniej podziękować za Waszą modlitwę i wsparcie finansowe. Dzięki wam w tamtym roku otrzymaliśmy ponad 300 tys. zł w gotówce i tyle samo, myślimy, w materiale. Bez Was Dom nie mógłby powstawać. Niech Dobry Bóg Wam wynagrodzi tę dobroć. My odwdzięczamy się skromną modlitwą, ale jak już wiemy skądinąd – skuteczną.

Chcemy też Wam powiedzieć, abyście nas odwiedzali i zobaczyli, co Bóg nam robi i jak żyjemy. Nocleg zawsze by się znalazł. Okazji do tego nie trzeba, zawsze zapraszamy!!!

Okazją jednak szczególną będzie Dzień Bożego Miłosierdzia 7 kwietnia 2013r. Będzie wtedy uroczysta Msza Święta, a po południu piękny koncert. Bardzo zapraszamy! W liście przesyłamy program tego dnia.

Drodzy Przyjaciele, niech Zmartwychwstały Pan będzie Waszym życiem i Waszą największą radością, a nadzieja życia wiecznego niech niesie Was przez całe życie, będąc Wam siłą i motorem Waszego działania.

Niech Jezus Wam błogosławi!
Do miłego zobaczenia
ks. Radosław Siwiński