List na Wielkanoc 2012

Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą.
Jeżeli Pan nie strzeże miasta, na próżno czuwają strażnicy.

Ps 127

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Już za chwilę czas Wielkiego Postu dobiegnie końca, umęczony i ubiczowany Jezus wyciągnie swoje ramiona na krzyżu i ogarnie nimi nas wszystkich, by zmazać wszelkie nasze winy, a chwilę później będziemy mogli jednym głosem krzyknąć radosne Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

Tegoroczny Wielki Post był dla nas czasem niezwykłym. Pan Bóg z wielką mocą działał w sercach ludzi wszędzie tam, gdzie głosiliśmy rekolekcje. Takim niezwykłym, małym cudem było dla nas to, że na czas licznych rekolekcyjnych wyjazdów otrzymaliśmy samochód. Ogromną zaś łaskę otrzymaliśmy 16 marca, kiedy po licznych trudach i nieustannej modlitwie wielu życzliwych nam osób, w trakcie odmawiania nowenny do św. Józefa, nabyliśmy nieruchomość w Koszalinie, która wkrótce stanie się Domem Miłosierdzia, Domem Jezusa tworzonym z myślą o wszystkich tych, którzy najbardziej tego potrzebują! Chwała Panu za to miejsce! Niech będzie w nim Bóg uwielbiony! Za wszelką pomoc i okazaną nam życzliwość pragniemy gorąco podziękować i zapewnić o naszej modlitwie za darczyńców i osoby, które nam towarzyszą i sercem są z nami.

Czeka nas teraz kolejny, trudny etap remontowania Domu, który rozpoczniemy tuż po Wielkanocy. Dom jest w dobrym stanie, ale wymaga dużego remontu i przystosowania go do tych wszystkich funkcji, które ma spełniać. Dlatego ośmielamy się prosić o dalsze wsparcie – zarówno modlitewne, jak i materialne, bo to dzieło Bożej łaski mogło się dokonać. Wszystkie dotychczasowo zebrane fundusze wykorzystaliśmy przy zakupie domu. Mamy ogromne zaufanie, że z Waszą pomocą Pan Bóg zatroszczy się o to dzieło, które jest tworzone na Jego chwałę.

Z błogosławieństwem,
ks. Radosław Siwiński