List na Wielkanoc 2014

Koszalin, 20 kwietnia 2014r.

Wielkanoc


Chrystus Zmartwychwstał!

Prawdziwie Zmartwychwstał!

 na

Drodzy Przyjaciele Domu Miłosierdzia!

            Śpieszę, aby życzyć Wam nieba, które Pan dziś dla Was otwiera przez swoje zmartwychwstanie! Życzyć Wam także Jego żywej Obecności, której tak mocno doświadczamy w naszym Jezusowym Domu!

            U nas wciąż coś nowego; dzięki życzliwości sióstr ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, 1 września przejmujemy piękny dom na Roli koło Świdwina w nieodpłatną dzierżawę na czas nieokreślony, który miałby stać się dla nas ‘domem na wsi’, tam nasi podopieczni mogliby odpoczywać i pracować w ogrodzie i przy zwierzętach. Remonty w Domu cały czas postępują: skończona woda i część wentylacji, oddane kolejne pomieszczenia, skończone prawie całe II piętro, wytynkowany parter, to są dzisiaj nasze największe radości. Przed nami otwarcie kaplicy docelowej. Prace trwają. Mamy nadzieję otworzyć ją pod koniec czerwca w uroczystość Serca Jezusa. Przed nami także wakacje w czasie, których podejmujemy ogromną liczbę dzieł ewangelizacyjnych. Może ktoś z Was dołączyłby się do nas, aby ewangelizować?

Bardzo serdecznie zapraszamy Was na świętowanie z nami Bożego Miłosierdzia 27 kwietnia. Od rana wolontariusze będą oprowadzać po Domu, o 13: 30 Msza Święta z Bp. Edwardem. O 15: 00 uroczysta koronka, a o 17: 00 w koszalińskim amfiteatrze piękny koncert Janusza Radka, Doroty Osieńskiej, Marii Krawczyk i innych muzyków, na który serdecznie zapraszamy. Wejście na koncert będzie możliwe tylko dzięki bezpłatnym wejściówkom. Trzeba odebrać je u nas, lub zadzwonić, abyśmy w dzień koncertu zachowali je dla Was. Prosimy, abyście nas odwiedzili tego dnia i zachwycili się Bogiem.

Nasze wewnętrzne życie domowe wciąż bardzo intensywne, mieszka już u nas 30 osób, zatem pracy z człowiekiem i nad człowiekiem jest sporo.

Jak zawsze chcę Wam bardzo podziękować za Waszą modlitwę, przyjaźń z tym Domem i za Wasze wsparcie finansowe, dzięki któremu ten Dom staje się tym, czym ma być.

Niech Jezus Zmartwychwstały umocni w Was nadzieję życia wiecznego!

Pamiętajcie o nas w modlitwie!
ks. Radosław Siwiński