Ukryty pod postacią chleba

„O przedziwna wielkości i zdumiewająca łaskawości! O wzniosła pokoro! pokorna wzniosłości: Pan wszechświata, Bóg i Syn Boży, tak się uniża, że dla naszego zbawienia ukrywa się pod niepozorną postacią chleba! Patrzcie, bracia, na pokorę Boga (…). Nie zatrzymujcie więc niczego z siebie dla siebie, aby Was cały przyjął Ten, który wam się oddaje”. Te słowa św. Franciszka z Asyżu dziś są nam szczególnie bliskie. Już po raz szósty świętujemy rocznicę rozpoczęcia wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym Domu. Kiedy 06.01.2013 roku, w godzinach popołudniowych ks. Biskup Edward Dajczak postawił na ołtarzu małej kaplicy monstrancję z Najświętszym Sakramentem zaczęło bić serce tego Domu.

Jest jedno szczególne zdjęcie z tamtego dnia. Zostało ono zrobione z korytarza, są na nim boczne, uchylone drzwi kaplicy, przez które widać monstrancję z Jezusem Eucharystycznym. Pada od niej blask, który oświetla odarte z tynku mury, ruinę, która dzięki tej przedziwnej Obecności stanie się miejscem ratunku dla wielu.

Tego szczególnego dnia, w uroczystość Objawienia Pańskiego dziękujemy Bogu za ten ogromny dar adoracji Najświętszego Sakramentu dzięki, któremu powstał ten Dom, dzięki któremu rzesze ludzi wróciły do życia, dzięki, któremu nigdy nie popadniemy w beznadzieję.

Eucharystia rozpoczynająca wieczystą adorację: