To już rok

Dziś przypada pierwsza rocznica poświecenia przez ks. Biskupa Edwarda Dajczaka terenu pod Pustelnię Bożego Miłosierdzia. W czasie tej uroczystości towarzyszyło nam wielu ludzi. Podczas Mszy św., która miała miejsce w Białym Borze, rozszalała się burza, jednak podczas błogosławienia terenu pogoda diametralnie się zmieniła i wyszło słońce. Odczytaliśmy to jako cud, który Bóg sprawił tego wyjątkowego dnia.

Przez ten rok udało nam się wyremontować prawie 2 km drogi, uporządkować teren i doprowadzić tam prąd (został pociągnięty ok. 1,5 km). Za nami sądowanie terenu pod kontem poszukiwań wody i pierwsze, nieudane kopanie studni. Załatwiliśmy ogrom spraw urzędowych. Postawiliśmy także kaplicę i zbudowaliśmy pierwszą pustelnię. Przewieźliśmy tam również Karawanę Bożego Miłosierdzia, która będzie tam na stałe służyła jako pustelnia. Przygotowaliśmy miejsca pod kolejne domki i zrobiliśmy parking. Udało nam się nawiązać dobry kontakt z okolicznymi mieszkańcami.

Mamy nadzieję, że w niedługim czasie nastąpi uroczyste otwarcie Pustelni. Cały czas będziemy dobudowywać kolejne domki i stanie tam większy budynek, który będzie pełnił funkcję klasztoru, gdzie Bracia Miłosiernego Pana będą odbywać nowicjat.

Wszystko to dokonało się dzięki Bogu i ludziom dobrej woli. Dziękujemy Wam ogromnie.