List na Boże Narodzenie 2013

Niech Będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Drodzy Przyjaciele Domu Miłosierdzia!

To już kolejny list, w którym pragnę życzyć Wam szczęścia pochodzącego od Jezusa Miłosiernego z okazji Świąt Bożego Narodzenia, podzielić się tym wszystkim, co dzieje się w Domu i podziękować za wszystko, co robicie dla tego miejsca.

Zacznę od najważniejszego – Dom Jezusa, który daje życie! Dzisiaj w Domu mieszka już ponad dwadzieścia osób, w ciągu tygodnia jest około kilkudziesięciu osób, które przychodzą w różnych sprawach. Staramy się pomagać jak umiemy każdemu, kto o tę pomoc prosi. Choć nasz Dom może pomieścić już około 30 osób to jednak, warunki są jeszcze surowe. W domu mieszkają przede wszystkim ludzie młodzi, którzy na chwilę nie mają siły, aby wędrować przez życie sami, dlatego chcemy stać się dla nich oparciem, aby za jakiś czas mogli pójść dalej. Dom jest otwarty dzień i noc i często doświadczamy wielkiej radości, że dzięki Bogu, próbujemy być prawdziwym Domem Jezusa.

W domu trwają wciąż potężne remonty. Powoli kończymy całą dokumentację, aby złożyć ją do Ratusza. W ostatnim czasie oddaliśmy kilka nowych pomieszczeń na trzecim i na drugim piętrze. Strych czeka na ocieplenie od wewnątrz. Trzecie piętro stopniowo nabiera ostatecznego wyglądu. Kanalizacja już skończona, a woda w budynku będzie już wszędzie, mamy nadzieję, z końcem stycznia. Na 1/4 budynku położona jest już instalacja grzewcza. Elektryka jest już we wszystkich nowooddanych miejscach. Dużym wydarzeniem jest tworzenie docelowej kaplicy. Prace już trwają. Wartość tego wszystkiego, co się już stało i dzieje oceniamy na „grubo” ponad 3 miliony złotych. To się dzieje dzięki Wam. Dzięki Waszej modlitwie i ogromnej pomocy, jakiej nam udzielacie. Bardzo Wam dziękujemy!

W Domu już od roku trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jestem przekonany, że to Chrystus obecny dzień i noc w naszym Domu sprawia tak wielkie cuda. Od października trwa także w każdy czwartek modlitwa wstawiennicza za każdego, kto takiej modlitwy pragnie, a w pierwszą sobotę miesiąca Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie. 13-go każdego miesiąca, oprócz innych modlitw, sprawowana jest Eucharystia za wszystkich przyjaciół i darczyńców Domu Miłosierdzia. Przed nami wielka akcja 1% na Dom Miłosierdzia – tu prosimy Was o wielką pomoc w mówieniu innym o naszym istnieniu. Przed nami dzień otwartej Bramy          w  Boże Miłosierdzie i otwarcie kaplicy 27 czerwca w Uroczystość Serca Jezusa.

Z okazji Bożego Narodzenia proszę Dobrego Boga, który tak umiłował świat, że Syna Swojego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne, aby Wam błogosławił tak jak przeogromnie błogosławi nam! J

Prosimy Was odwiedzajcie nas, aby widzieć jak wielkie rzeczy czyni nam Bóg!

Niech Jezus Miłosierny będzie uwielbiony w Waszym życiu!

ks. Radosław Siwiński