Lato w Domu Miłosierdzia

Wakacje dobiegają końca. W Domu Miłosierdzia letni czas obfitował w liczne wydarzenia, które przełamywały rutynę codziennych zajęć domowników.

Latem szczególnie widoczna jest jedna z misji Domu, o której niejednokrotnie pisaliśmy, chodzi tutaj o ewangelizację – wychodzenie do ludzi z Dobrą Nowiną. W lipcu odbyły się rekolekcje przygotowujące do Ewangelizacji Nadmorskiej. Przez te parę dni w Domu wyczuwalna była atmosferą gorącej modlitwy młodych ludzi, którzy przyjechali z całej Polski, aby na plażach głosić Żywego Boga. Przez cały okres wakacyjny trwały także Ewangelizacje Wioskowe. W obu akcjach brali udział mieszkańcy Domu Miłosierdzia.

W naszej diecezji jak i w całej Polsce pojawia się co raz więcej spotkań dla młodzieży. Ks. Radek Siwiński – prezes naszego Domu prowadził Ewangelizacyjne Dni Młodych w Łomży i głosił konferencje na Boskim Festiwalu organizowanym przez Salezjanów w Trzcińcu k. Czaplinka. Dzięki temu kilkoro mieszkańców Domu miało okazję wziąć udział w tych spotkaniach.

Domownicy w chwilach wolnych od pracy starali cieszyć się letnią aurę. Wspólne wyjazdy nad morze, na kajaki i na Rolę k. Lipia pozwalały nam nabrać sił i spędzić czas z dala od miejskiego gwaru.

W okresie wakacyjnym przez Dom przewinęło się wielu osób. Odwiedzali nas ludzie z całej Polski. Część z nich to przyjaciele Domu, którzy towarzyszą nam od początku powstawania tego dzieła, inni to ludzie, którzy odpowiedzieli na nasze zachęty, aby włączyć się w wolontariat. Jedni przyjeżdża aby bezinteresownie oddać swój wolny czas dla Domu, inni chcą po prostu zaczerpnąć sił odpoczywając przy Jezusie obecnym nieustannie w Najświętszym Sakramencie. Pod dachem Domu znaleźli także nocleg harcerze, którzy przejazdem przebywali w Koszalinie.

Letni czas jest oczywiście najlepszym okresem do prowadzenia prac remontowo-budowlanych, zatem także nasz Dom zmienił się bardzo w tym czasie. Ogrom pracy włożony został w powstającą docelową kaplicę, której otwarcie przewidziane jest jesienią. Trawertyn, biały marmur i łukowato zakończona absyda prezbiterium zachwycają swoim surowym pięknem, tworząc idealną oprawę dla Jezusa Eucharystycznego, który już niebawem będzie tam adorowany.

Lato 2014 przyniosło nam wiele nowych doświadczeń, odczuliśmy niejednokrotnie wręcz namacalnie, że nasz Dom prawdziwie jest domem Jezusa, który nieustannie troszczy się o swoje dzieci.

1 lato

2 lato (800x315)

3 lato (800x413)