Piekarnia Bożego Miłosierdzia

Jak już pewnie słyszeliście – chcemy otworzyć piekarnię Bożego Miłosierdzia. Bardzo zależy nam na tym, żeby ruszyła z początkiem nowego roku. Marzy nam się zdrowy chleb i słodkie wypieki (m.in. wg przepisów św. Hildegardy z Bingen), które przeznaczone byłyby zarówno dla naszych mieszkańców jak i wszystkich koszalinian. Punkt sprzedaży będzie w Domu. W piekarni znalazłoby miejsce pracy kilku naszych mieszkańców znających się na tym fachu.

Prosimy o modlitwę, aby zapach chlebów ze znakiem krzyża roznosił się po Domu jak najszybciej 🙂

 

Koncert charytatywny na rzecz ks. J. Krylika

24.09.2016 r. (sobota) o godz. 18.00 w koszalińskim amfiteatrze wystąpią Don Vasyl i Dziani. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie ks. Jarosława Krylika, proboszcza parafii im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty w Koszalinie.  Organizatorem koncertu jest fundacja „Pokoloruj świat”.

Miejsca, gdzie można kupić bilety wstępu – cegiełki (50 i 100 zł):

-wszystkie parafie Rzymsko-Katolickie w Koszalinie

-sklep DONUM ( Veritas) ul. Cz. Domina 9/2 Koszalin,

-Qura (bar gastronomiczny), ul. Francuska 107, Os. Unii Europejskiej Koszalin,

-piekarnia „Drzewiańska”, ul. Zwycięstwa 163 Koszalin,

-sklep zielarsko- medyczny w Kołobrzegu, ul. Kniewskiego (przy dworcu PKS),

-kancelaria radcy prawnego Teresa Żurowska, ul. Waryńskiego 13/1, Koszalin.

Więcej informacji: 506 024 597, 506 058 523, 607 377 580.

Darowizny na rzecz ks. Jarosława można przekazywać również na konto Fundacji:

Bank PKO BP nr 54 1020 2791 0000 7802 0207 2510 z dopiskiem „Dla ks. Jarka”.

plakatfb

List na Wielkanoc 2016

list 3

Wielkanoc 2016

Drodzy Przyjaciele Jezusa Miłosiernego!
Jezus żyje pośród nas! Zmartwychwstał! Niech nadzieja tego najradośniejszego poranka będzie dla Was siłą i mocą, abyście nieustannie kroczyli naprzód ku Życiu Wiecznemu, gdzie Boży Baranek będzie Wam Światłem!
My już sercem biegniemy do 19-go czerwca, kiedy to Ksiądz Biskup Edward Dajczak uroczyście otworzy i poświęci ukończony cały Dom. W czerwcu miną dokładnie 4 lata od kiedy rozpoczęły się poważne remonty. W tym dniu Eucharystia będzie sprawowana o godzinie 11:00 na podwórzu Domu, aby wiele osób mogło w niej uczestniczyć. Po Mszy Świętej będzie czas spotkań z gośćmi. O 15:00  uroczysta koronka, a o 17:00 piękny dziękczynny koncert w koszalińskim amfiteatrze.
To jeszcze przed nami, a aktualnie w najbliższą niedzielę uroczystość Bożego Miłosierdzia. Przez cały dzień możliwość zwiedzania Domu i postępu w remontach, o 13:00 Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Edwarda, po niej o 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia przed koszalińskim Ratuszem. O 17:00 piękny koncert Beaty Bednarz w kaplicy Domu Miłosierdzia. Bardzo serdecznie Was zapraszamy!
Śmiejemy się w Domu wśród prowadzących, że u nas jeden dzień jak tydzień, jeden tydzień jak miesiąc, a jeden miesiąc jak jeden rok. To prawda, spraw jest nie do przerobienia, dlatego też pomagamy jak umiemy i myślę, że robimy to z wielkim sercem. Charakteryzuje nas w tym wszystkim wielka ufność, że Pan Jezus prowadzi to wszystko, wiele razy doświadczyliśmy tego, że ufna modlitwa przemienia każdą sprawę. Niezwykłe jest to, że na naszych oczach, w naszym życiu Jezus czyni tak wiele cudów w Domu Miłosiernego, nie tylko prowadzi Dom ekonomicznie, ale zajmuje się remontami, architekturą i każdą sprawą ludzką. My naprawdę wierzymy, że każdy, kto ma do czynienia z tym Domem na wieki będzie naznaczony Bożym Miłosierdziem. Jak tu się bać czegokolwiek skoro z nami jest Zmartwychwstały Pan!
Nas już jest 70 osób w dwóch domach. Przed nami kolejne projekty: kawiarnia Bożego Miłosierdzia, piekarnia Bożego Miłosierdzia, pustelnia Bożego Miłosierdzia i Dom dla seniorów Bożego Miłosierdzia. To wszystko Jezus podpowiada i chcemy to czynić bo JEZU UFAM TOBIE jest naszą dewizą.
Nasi duchowi i materialni ojcowie i matki! Dziękujemy Wam za wszystko co robicie dla nas, dzięki Wam pomagamy każdemu utrudzonemu. Niech Jezus będzie Wam całym światem! Odwiedzajcie nas w Domu, u nas można też przenocować! Przeglądajcie nasze strony internetowe, aby śledzić nasze poczynania, a nade wszystko przyjdźcie do nas 19 czerwca, aby przeżywać z nami zwieńczenie prac w naszym wspólnym Domu Jezusa.

Ks. Radosław Siwiński
z ekipą Domu Miłosierdzia