Przekroczyliśmy „setkę”

Jak wiecie, nieustannie się rozwijamy. Powstają kolejne domy, ruszają nowe inicjatywy. W tym tygodniu przekroczyliśmy „setkę” – w naszych trzech domach mieszka dokładnie 106 osób. Ze względu na dyskrecję i szacunek należny osobom, którym pomagamy, nie piszemy o wielu sprawach, wokół których toczy się nasza codzienność. Stykamy się z setkami problemów ludzkich – tych które napotykają nasi mieszkańcy, jak i osoby pukające do naszych drzwi. 

Boże Narodzenie w naszych domach

Święta Bożego Narodzenia przeżyliśmy w radosnej, rodzinnej atmosferze. W naszych domach odbyły się trzy wieczerze wigilijne. Pierwsza miała miejsce w Koszalinie, zgromadziła ok. 150 osób. Uczestniczyli w niej potrzebujący i samotni mieszkańcy naszego miasta. Następnie do stołu wigilijnego zasieli mieszkańcy Domu – ok. 80 osób. W tym samym czasie wieczerza rozpoczęła się również w Domu na Roli. Wzięło w niej udział ok. 30 osób.

Dziękujemy za Wasze wsparcie, którego w sposób szczególny doświadczyliśmy w tym czasie.

Zdjęcia można zobaczyć TUTAJ1 , TUTAJ2

Rola: poświęcenie domu i kaplicy

W najbliższą niedzielę (17.12) o godz. 11.00 Biskup Edward Dajczak poświęci nową kaplicę i cały Dom Miłosierdzia Bożego na Roli. Przygotowania w naszym leśnym domu idą pełną parą 🙂 Zależy nam, aby kaplica była sercem tego miejsca, dlatego dokładamy wszelkich starań, żeby była jednocześnie piękna i prosta. Jej patronem, podobnie jak całego domu, będzie archanioł Gabriel. 

Więcej zdjęć TUTAJ

 

Spełniona Obietnica

Wczoraj, w ostatni dzień roku maryjnego spełniliśmy naszą obietnicę dną Matce Bożej. Zobowiązaliśmy się postawić w tym roku 3 figury Maryi. Bóg dał osoby, które je ufundowały. Wczoraj na Roli poświęcona została trzecia figura. Pierwsza – wizerunek Matki Bożej Fatimskiej znajduje się na podwórzu Domu w Koszalinie, druga – najpiękniejsza (Matka Boża Łaskawa) na jego fasadzie.

Więcej zdjęć z poświęcenia figury na Roli TUTAJ

Prace w domu na Roli

Dom na Roli pięknieje z dnia na dzień. Prace remontowe na poddaszu są zaawansowane, więc już niebawem będziemy cieszyć się przestronną, jasną kaplicą i salą kominkową pełniącą funkcje jadalni i miejsca rekreacji mieszkańców naszego leśnego domu. Zaczęliśmy niedawno użytkować nowe pomieszczenie gospodarcze – oborę, którą obecnie adaptujemy na potrzeby naszych zwierząt. Pomalowaliśmy także dom z zewnątrz. W planach – ogrodzenie terenu.

Zapraszamy do naszej galerii:  Rola w listopadzie

Współpraca z Cenacolo

Pośród naszych domowników znajdują się osoby przygotowujące się do wstąpienia do Wspólnoty Cenacolo. To dla nas wielka radość, gdy ktoś przejdzie proces przygotowań i rozpocznie swoją formację w Cenecolo. Po przejściu kolokwiów i dni próbnych kandydaci do Wspólnoty wstępują do jednego z domów w Polsce, gdzie poprzez modlitwę i pracę wychodzą ze swoich nałogów. Niejednokrotnie później trafiają do wspólnot zagranicznych.

Prace w naszych domach

Po mimo, że Dom już od ponad roku jest wyremontowany, zawsze jest coś do zrobienia. Obecnie montowane są drzwi przeciwpożarowe (koszt ok. 27 000 zł), trwają także prace na dachu (czyszczenie, łatanie, malowanie – koszt ok. 25 000 zł). Na Roli nadal remontowany jest strych, gdzie znajdować się będzie nowa kaplica (koszt ok. 15 000 zł). 

Dziękujemy Wam za nieustanną modlitwę i wsparcie, bez którego prace nie mogłyby iść do przodu. 

Dziękujemy bardzo!

Na początku czerwca prosiliśmy Was o wsparcie w związku z brakiem środków na zapłacenie rachunków. Wasz odzew był bardzo szybki, za co z całego serca chcemy Wam podziękować. Dzięki Waszej ofiarności i pieniądzom, które wpłynęły z 1% (73 041 zł) spłaciliśmy długi i możemy na bieżąco pokrywać koszty powadzenia Domu.

Jednocześnie prosimy, abyście o nas nie zapominali, ponieważ lato to czas licznych inwestycji:

  • czyszczenie i malowanie dachu Domu (25 000 zł)
  • nowe szambo na Roli (27 000 zł)
  • dach na Roli (15 000 zł)
  • kaplica na Roli (10 000 zł)
  • trwające nadal prace nad instalacją przeciwpożarową (35 000 zł)

O wszystkich naszych dobroczyńcach pamiętamy w modlitwie.

Rola – prace pełną parą

Na Roli ruch jak w ulu. Na domu jest już nowa dachówka. Trwają prace nad montażem nowego szamba, przez co podwórze wygląda jak poligon 🙂 Mamy nadzieję, że jeszcze tego lata uda się stworzyć nową kaplicę. Ogród za sprawą deszczu jest pełen bujnej zieleni. Wykluły się kolejne kurczaki, a w specjalnie przygotowanym domku niebawem pojawią się świnki wietnamskie.

Zapraszamy do galerii:

http://dommilosierdzia.pl/z_zycia_domow/galeria/dom-na-roli/nggallery/dom-na-roli/Rola-lipiec-2017