Prace w domu na Roli

Dom na Roli pięknieje z dnia na dzień. Prace remontowe na poddaszu są zaawansowane, więc już niebawem będziemy cieszyć się przestronną, jasną kaplicą i salą kominkową pełniącą funkcje jadalni i miejsca rekreacji mieszkańców naszego leśnego domu. Zaczęliśmy niedawno użytkować nowe pomieszczenie gospodarcze – oborę, którą obecnie adaptujemy na potrzeby naszych zwierząt. Pomalowaliśmy także dom z zewnątrz. W planach – ogrodzenie terenu.

Zapraszamy do naszej galerii:  Rola w listopadzie

Współpraca z Cenacolo

Pośród naszych domowników znajdują się osoby przygotowujące się do wstąpienia do Wspólnoty Cenacolo. To dla nas wielka radość, gdy ktoś przejdzie proces przygotowań i rozpocznie swoją formację w Cenecolo. Po przejściu kolokwiów i dni próbnych kandydaci do Wspólnoty wstępują do jednego z domów w Polsce, gdzie poprzez modlitwę i pracę wychodzą ze swoich nałogów. Niejednokrotnie później trafiają do wspólnot zagranicznych.

Prace w naszych domach

Po mimo, że Dom już od ponad roku jest wyremontowany, zawsze jest coś do zrobienia. Obecnie montowane są drzwi przeciwpożarowe (koszt ok. 27 000 zł), trwają także prace na dachu (czyszczenie, łatanie, malowanie – koszt ok. 25 000 zł). Na Roli nadal remontowany jest strych, gdzie znajdować się będzie nowa kaplica (koszt ok. 15 000 zł). 

Dziękujemy Wam za nieustanną modlitwę i wsparcie, bez którego prace nie mogłyby iść do przodu. 

Dziękujemy bardzo!

Na początku czerwca prosiliśmy Was o wsparcie w związku z brakiem środków na zapłacenie rachunków. Wasz odzew był bardzo szybki, za co z całego serca chcemy Wam podziękować. Dzięki Waszej ofiarności i pieniądzom, które wpłynęły z 1% (73 041 zł) spłaciliśmy długi i możemy na bieżąco pokrywać koszty powadzenia Domu.

Jednocześnie prosimy, abyście o nas nie zapominali, ponieważ lato to czas licznych inwestycji:

  • czyszczenie i malowanie dachu Domu (25 000 zł)
  • nowe szambo na Roli (27 000 zł)
  • dach na Roli (15 000 zł)
  • kaplica na Roli (10 000 zł)
  • trwające nadal prace nad instalacją przeciwpożarową (35 000 zł)

O wszystkich naszych dobroczyńcach pamiętamy w modlitwie.

Rola – prace pełną parą

Na Roli ruch jak w ulu. Na domu jest już nowa dachówka. Trwają prace nad montażem nowego szamba, przez co podwórze wygląda jak poligon 🙂 Mamy nadzieję, że jeszcze tego lata uda się stworzyć nową kaplicę. Ogród za sprawą deszczu jest pełen bujnej zieleni. Wykluły się kolejne kurczaki, a w specjalnie przygotowanym domku niebawem pojawią się świnki wietnamskie.

Zapraszamy do galerii:

http://dommilosierdzia.pl/z_zycia_domow/galeria/dom-na-roli/nggallery/dom-na-roli/Rola-lipiec-2017

Wieści z Roli

Na Roli praca wre – trwa remont dachu, wkrótce rozpoczniemy instalację szamba drenażowego, powstał domek dla kóz i świnek wietnamskich. Prace związane z dachem i wymiana szamba to konieczność. Dziękujemy za Wasze dobre serca.

 

 

 

 

Rola wiosną

Pomimo, że rzadko piszemy o naszym domu na Roli, to dla nas ważne miejsce. Mieszka tam obecnie ponad  20 osób. Powiększył się obszar naszego ogrodu warzywnego, pojawiły się kolejne zwierzęta, więc jest sporo pracy.  To miejsce pięknieje z dnia na dzień.

20.05.2017 r. zaprzyjaźnieni z nami członkowie klubu motocyklowego „Adventure” odwiedzili nas na Roli i podarowali nam sadzonki warzyw i owoców. Nie zabrakło wspólnego ogniska 🙂 Serdecznie dziękujemy za wsparcie i przypominamy o naszej akcji „Ziarnko do ziarnka”.

Więcej zdjęć można zobaczyć w naszej galerii: http://dommilosierdzia.pl/z_zycia_domow/galeria/dom-na-roli/nggallery/dom-na-roli/Rola-maj-2017

„Ziarnko do ziarnka”

Powiększyliśmy obszar ogrodu na Roli i chcemy Was prosić o wsparcie. W tym celu ruszyła akcja „Ziarnko do ziarnka”. Zachęcamy Was do przynoszenia do Domu Miłosierdzia Bożego nasion oraz sadzonek warzyw i owoców. Dzięki temu mieszkańcy Roli oraz Domu w Koszalinie będą mieć świeże warzywa i owoce 🙂 U nas nic się nie zmarnuje. Podobnie jak w roku ubiegłym wypełnią one w postaci przetworów spiżarnię wiejskiego domu. 

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

Zmiany na Roli

Na przekór jesiennej deszczowej aurze podwórze przed domem na Roli nabrało barw. Stało się to za sprawą odnowionych elewacji domków kempingowych, które uprzednio zostały ocieplone.

Teraz mieszkańcom Roli żadna zima nie będzie straszna.

kampingi