Wiosną najpiękniejsza

Sam widok umajonej Roli koi skołatane miejskim hałasem nerwy. Dlatego prezentujemy kilka dziś zrobionych zdjęć. Udało nam się ogrodzić teren, dzięki czemu nasze zwierzęta zyskały większą swobodę ruchu i jednocześnie są bezpieczne.

Wiosna na Roli

Wiele dzieje się w naszym koszalińskim Domu, jednak chcemy przypomnieć Wam o szczególnym miejscu jakim jest dla nas Dom Miłosierdzia Bożego na Roli. W naszym „leśnym zakątku” mieszka ok. 30 mężczyzn, którzy są w trudnej sytuacji życiowej. Otoczeni przyrodą, w spokoju odzyskują siły do życia. Tam łatwiej jest walczyć z nałogami. Obecnie ogradzamy teren, szczególnie ze względu na zwierzęta, które są tam hodowane.  Trwają prace związane z porządkowaniem i upiększaniem podwórza. Z uroków Roli korzystają też mieszkańcy Domu w Koszalinie. Dzieje się to zwłaszcza wiosną i latem, kiedy w czasie weekendu można tam odetchnąć od miejskiego zgiełku i gwaru dużego Domu. 

Rolę wiosną można zobaczyć w naszej galerii TUTAJ

1% – program do wypełniania wniosków

Od dziś za pośrednictwem naszej strony można wypełnić wniosek online lub pobrać program do rozliczeń na swój komputer. Zapraszamy do zapoznania się z podstroną https://dommilosierdzia.pl/1procent/

Nasz Dom działa dzięki Waszej pomocy. Prosimy, abyście przekazywali dalej informację o 1% dla Domu. Jak wiecie zaczynaliśmy od Domu w Koszalinie, obecnie funkcjonuje jeszcze Dom na Roli i Dom w Uliszkach. Łącznie mieszka u nas ok. 100 osób. W koszalińskim Domu działa jadłodajnia, dla potrzebujących z całego miasta. Codziennie przychodzą do nas osoby w przeróżnych potrzebach.

Pomóżcie nam pomagać! Za wszelką okazaną pomoc dziękujemy.

 

1% podatku

Po raz kolejny prosimy Was o przekazanie nam 1% podatku. Od czasu, kiedy ostatnio Was o to prosiliśmy powstało wiele nowych inicjatyw, m.in. ruszył Dom Miłosierdzia Bożego w Uliszkach, Dom na Roli przeszedł generalny remont, przez wszystkie nasze Domy przewinęły się setki osób. Tak jak w poprzednich latach, osoby, które chcą przekazać nam 1% podatku mogą przynosić do nas PITy, rozliczymy je dla Was.

W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 73 000 zł. Pomóżcie nam pomagać. Podajcie dalej 🙂

 

 

Przekroczyliśmy „setkę”

Jak wiecie, nieustannie się rozwijamy. Powstają kolejne domy, ruszają nowe inicjatywy. W tym tygodniu przekroczyliśmy „setkę” – w naszych trzech domach mieszka dokładnie 106 osób. Ze względu na dyskrecję i szacunek należny osobom, którym pomagamy, nie piszemy o wielu sprawach, wokół których toczy się nasza codzienność. Stykamy się z setkami problemów ludzkich – tych które napotykają nasi mieszkańcy, jak i osoby pukające do naszych drzwi. 

Boże Narodzenie w naszych domach

Święta Bożego Narodzenia przeżyliśmy w radosnej, rodzinnej atmosferze. W naszych domach odbyły się trzy wieczerze wigilijne. Pierwsza miała miejsce w Koszalinie, zgromadziła ok. 150 osób. Uczestniczyli w niej potrzebujący i samotni mieszkańcy naszego miasta. Następnie do stołu wigilijnego zasieli mieszkańcy Domu – ok. 80 osób. W tym samym czasie wieczerza rozpoczęła się również w Domu na Roli. Wzięło w niej udział ok. 30 osób.

Dziękujemy za Wasze wsparcie, którego w sposób szczególny doświadczyliśmy w tym czasie.

Zdjęcia można zobaczyć TUTAJ1 , TUTAJ2

Rola: poświęcenie domu i kaplicy

W najbliższą niedzielę (17.12) o godz. 11.00 Biskup Edward Dajczak poświęci nową kaplicę i cały Dom Miłosierdzia Bożego na Roli. Przygotowania w naszym leśnym domu idą pełną parą 🙂 Zależy nam, aby kaplica była sercem tego miejsca, dlatego dokładamy wszelkich starań, żeby była jednocześnie piękna i prosta. Jej patronem, podobnie jak całego domu, będzie archanioł Gabriel. 

Więcej zdjęć TUTAJ

 

Spełniona Obietnica

Wczoraj, w ostatni dzień roku maryjnego spełniliśmy naszą obietnicę dną Matce Bożej. Zobowiązaliśmy się postawić w tym roku 3 figury Maryi. Bóg dał osoby, które je ufundowały. Wczoraj na Roli poświęcona została trzecia figura. Pierwsza – wizerunek Matki Bożej Fatimskiej znajduje się na podwórzu Domu w Koszalinie, druga – najpiękniejsza (Matka Boża Łaskawa) na jego fasadzie.

Więcej zdjęć z poświęcenia figury na Roli TUTAJ

Prace w domu na Roli

Dom na Roli pięknieje z dnia na dzień. Prace remontowe na poddaszu są zaawansowane, więc już niebawem będziemy cieszyć się przestronną, jasną kaplicą i salą kominkową pełniącą funkcje jadalni i miejsca rekreacji mieszkańców naszego leśnego domu. Zaczęliśmy niedawno użytkować nowe pomieszczenie gospodarcze – oborę, którą obecnie adaptujemy na potrzeby naszych zwierząt. Pomalowaliśmy także dom z zewnątrz. W planach – ogrodzenie terenu.

Zapraszamy do naszej galerii:  Rola w listopadzie