Rola – prace pełną parą

Na Roli ruch jak w ulu. Na domu jest już nowa dachówka. Trwają prace nad montażem nowego szamba, przez co podwórze wygląda jak poligon 🙂 Mamy nadzieję, że jeszcze tego lata uda się stworzyć nową kaplicę. Ogród za sprawą deszczu jest pełen bujnej zieleni. Wykluły się kolejne kurczaki, a w specjalnie przygotowanym domku niebawem pojawią się świnki wietnamskie.

Zapraszamy do galerii:

http://dommilosierdzia.pl/z_zycia_domow/galeria/dom-na-roli/nggallery/dom-na-roli/Rola-lipiec-2017

Wieści z Roli

Na Roli praca wre – trwa remont dachu, wkrótce rozpoczniemy instalację szamba drenażowego, powstał domek dla kóz i świnek wietnamskich. Prace związane z dachem i wymiana szamba to konieczność. Dziękujemy za Wasze dobre serca.

 

 

 

 

Rola wiosną

Pomimo, że rzadko piszemy o naszym domu na Roli, to dla nas ważne miejsce. Mieszka tam obecnie ponad  20 osób. Powiększył się obszar naszego ogrodu warzywnego, pojawiły się kolejne zwierzęta, więc jest sporo pracy.  To miejsce pięknieje z dnia na dzień.

20.05.2017 r. zaprzyjaźnieni z nami członkowie klubu motocyklowego „Adventure” odwiedzili nas na Roli i podarowali nam sadzonki warzyw i owoców. Nie zabrakło wspólnego ogniska 🙂 Serdecznie dziękujemy za wsparcie i przypominamy o naszej akcji „Ziarnko do ziarnka”.

Więcej zdjęć można zobaczyć w naszej galerii: http://dommilosierdzia.pl/z_zycia_domow/galeria/dom-na-roli/nggallery/dom-na-roli/Rola-maj-2017

„Ziarnko do ziarnka”

Powiększyliśmy obszar ogrodu na Roli i chcemy Was prosić o wsparcie. W tym celu ruszyła akcja „Ziarnko do ziarnka”. Zachęcamy Was do przynoszenia do Domu Miłosierdzia Bożego nasion oraz sadzonek warzyw i owoców. Dzięki temu mieszkańcy Roli oraz Domu w Koszalinie będą mieć świeże warzywa i owoce 🙂 U nas nic się nie zmarnuje. Podobnie jak w roku ubiegłym wypełnią one w postaci przetworów spiżarnię wiejskiego domu. 

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

Zmiany na Roli

Na przekór jesiennej deszczowej aurze podwórze przed domem na Roli nabrało barw. Stało się to za sprawą odnowionych elewacji domków kempingowych, które uprzednio zostały ocieplone.

Teraz mieszkańcom Roli żadna zima nie będzie straszna.

kampingi

Dzieje się

W Domu nie wiemy co to nuda 🙂 Początek września to czas przygotowań do wielu zmian. Jeśli chodzi o prace remontowe – trwa malowanie pomieszczeń na strychu przeznaczonych na klasztor. Można uznać je za ostatnie poważniejsze tego typu działania w Domu. Wczoraj miało miejsce spotkanie robocze Punktu Pomocy Psychologicznej, za miesiąc minie rok od jego powstania. Na Roli trwa ocieplanie domków. W dwóch domach (w Koszalinie i na Roli) mieszka już łącznie 80 osób. Pojawiają się też nowi wolontariusze.

Obecnie naszym największym zmartwieniem jest ukończenie instalacji przeciwpożarowej. Łącznie z zakupem drzwi, na ten cel potrzebujemy jeszcze 200 tys. zł.

Wciąż trwają ewangelizacje. Jutro kończy się akcja w Zarańsku i rusza Karawana Bożego Miłosierdzia.

domy

Rola latem

Oto garść wieści z naszego leśnego azylu.

W naszym „zdrowym zakątku” plony są przeobfite 🙂 Na podwórku przykuwa uwagę odnowiona obora, trwają także prace nad ociepleniem domków kempingowych. Zwierzyniec również się powiększa. To miejsce niezmiennie daje nam wytchnienie od miejskiego zgiełku.

klaż2

Dąbrowa i Rola

Po modlitwach i rozeznaniu Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia zdecydowało o utworzeniu w Dąbrowie domu wokół, którego powstanie gospodarstwo rolne, natomiast na Roli powstanie dom modlitwy z pustelniami.

13576683_1126577210745938_4749762405231874309_o