Nasza piekarnia

Wielu z Was zastanawia się jak idą prace nad długo oczekiwaną Piekarnią Bożego Miłosierdzia. Już spieszymy z odpowiedzią – są one na finiszu 🙂 Obecnie zbieramy pieniądze na piec do wypieku chleba.

 

 

5 lat adoracji

06.01.2018 r. minęło 5 lat wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym Domu. W uroczystość Objawienia Pańskiego 2013, o godzinie 18:00, biskup Edward Dajczak uroczystą Mszą Świętą zainaugurował adoracje Najświętszego Sakramentu w dzień i w nocy. Jesteśmy głęboko przekonani, że bez nieustannej obecności Jezusa Eucharystycznego w Domu nie wydarzyłyby się to wszystko, czego jesteśmy świadkami: spektakularne cuda materialne oraz to co najważniejsze – setki serc uzdrowionych podczas cichej adoracji Pana.

1% podatku

Po raz kolejny prosimy Was o przekazanie nam 1% podatku. Od czasu, kiedy ostatnio Was o to prosiliśmy powstało wiele nowych inicjatyw, m.in. ruszył Dom Miłosierdzia Bożego w Uliszkach, Dom na Roli przeszedł generalny remont, przez wszystkie nasze Domy przewinęły się setki osób. Tak jak w poprzednich latach, osoby, które chcą przekazać nam 1% podatku mogą przynosić do nas PITy, rozliczymy je dla Was.

W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 73 000 zł. Pomóżcie nam pomagać. Podajcie dalej 🙂

 

 

Przekroczyliśmy „setkę”

Jak wiecie, nieustannie się rozwijamy. Powstają kolejne domy, ruszają nowe inicjatywy. W tym tygodniu przekroczyliśmy „setkę” – w naszych trzech domach mieszka dokładnie 106 osób. Ze względu na dyskrecję i szacunek należny osobom, którym pomagamy, nie piszemy o wielu sprawach, wokół których toczy się nasza codzienność. Stykamy się z setkami problemów ludzkich – tych które napotykają nasi mieszkańcy, jak i osoby pukające do naszych drzwi. 

Fotografia z duszą

Zapraszamy serdecznie 10.01.2018 r. (środa) do naszej kawiarni „Kawa z duszą” na pierwsze inauguracyjne spotkanie z cyklu „Fotografia z dusza”. Naszym gościem będzie pan Grzegorz Funke. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.

 

Boże Narodzenie w naszych domach

Święta Bożego Narodzenia przeżyliśmy w radosnej, rodzinnej atmosferze. W naszych domach odbyły się trzy wieczerze wigilijne. Pierwsza miała miejsce w Koszalinie, zgromadziła ok. 150 osób. Uczestniczyli w niej potrzebujący i samotni mieszkańcy naszego miasta. Następnie do stołu wigilijnego zasieli mieszkańcy Domu – ok. 80 osób. W tym samym czasie wieczerza rozpoczęła się również w Domu na Roli. Wzięło w niej udział ok. 30 osób.

Dziękujemy za Wasze wsparcie, którego w sposób szczególny doświadczyliśmy w tym czasie.

Zdjęcia można zobaczyć TUTAJ1 , TUTAJ2

List na Boże Narodzenie 2017

Dom Miłosierdzia Bożego, Boże Narodzenie 2017r.

 

„Bóg jest światłością , nie ma w Nim żadnej ciemności” (1 Jan 1,5)

Drodzy Przyjaciele Jezusa Miłosiernego!
W tych niezwykle uciążliwych czasach śpieszę, aby Wam przypomnieć, że nie ma takich ciemności, które byłyby większe od naszego Pana Jezusa Chrystusa. On jest Światłem, idąc za Nim damy radę! Niech ta nadzieja, w tych Świętych dniach będzie dla Was największym umocnieniem!
Dom Miłosierdzia Bożego jest wielkim i wyrazistym znakiem dla nas wszystkich, że Pan jest pośród nas i nigdy nas nie zostawia.
Naszą radością jest człowiek, którego przyjmujemy i kochamy, wychowujemy i umacniamy na niełatwej drodze życia. Obecnie jest nas prawie 100 osób w trzech Domach. Tak, mamy od niedawna trzeci Dom, Dom dla kobiet. To wielki dar Matki Najświętszej i św. Jana Bosko. Nasze życie to jak zawsze setki spraw ludzkich. To Szkoła życia dla młodych, pobyt dzienny dla seniorów, Wspólnota życia dla oddanych Bogu, codzienne posiłki dla miasta i wiele innych inicjatyw. Naszą ostatnią radością jest fakt, iż w każdy czwartek grupa naszych mieszkańców, których nazwaliśmy Apostołami Bożego Miłosierdzia przemierzają ulice naszego miasta, aby szukać potrzebujących.
Nasze radości od Wielkanocy, to oczywiście niezwykły rok poświęcony Pani Fatimskiej, czas wielkich ewangelizacji letnich, to pierwsze urodziny kawiarni „Kawa z Duszą”, to wieńczenie prac remontowych w piekarni Bożego Miłosierdzia, to zakończenie wielkich remontów i poświęcenie nowej kaplicy pw. św. Archanioła Gabriela na Roli i prawie skończona instalacja pożarowa w Koszalinie,
A nasze plany w najbliższych trzech miesiącach to uruchomienie Piekarni Bożego Miłosierdzia i uruchomienie Domu Kryzysowego w mieście, jako trzeci etap wychodzenia z bezdomności naszych mieszkańców.
To wszystko napawa ogromną NADZIEJĄ i DZIĘKCZYNIENIEM Panu Bogu i Wam za Waszą miłość do nas wyrażaną przez modlitwę i wszelkiego rodzaju ofiary. Za wszystko Wam ogromnie dziękujemy. Niech Dobry Bóg Wam we wszystkim błogosławi. NIE USTAWAJCIE W NADZIEI!

Ks. Radosław Siwiński wraz z całą ekipą.